پرش با اسب عرب در یمن

fatima

Member
نظرتون چیه؟

پیوست ها

• a%20(29).jpg
    a%20(29).jpg
    33.3 کیلوبایت · بازدیدها: 99
  • a%20(18).jpg
    a%20(18).jpg
    26.2 کیلوبایت · بازدیدها: 97
  • a%20(16).jpg
    a%20(16).jpg
    25.3 کیلوبایت · بازدیدها: 96
  • a%20(55).jpg
    a%20(55).jpg
    54.3 کیلوبایت · بازدیدها: 98
  • fo%20(1).jpg
    fo%20(1).jpg
    43.8 کیلوبایت · بازدیدها: 98

fatima

Member
این چندتا اسب یمنی خوشکل ;D ;D ;D

پیوست ها

• a%20(1).jpg
    a%20(1).jpg
    26 کیلوبایت · بازدیدها: 98
  • a%20(25).jpg
    a%20(25).jpg
    33.1 کیلوبایت · بازدیدها: 96
  • a%20(27).jpg
    a%20(27).jpg
    37.6 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • a%20(27).jpg
    a%20(27).jpg
    37.6 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • a%20(25).jpg
    a%20(25).jpg
    33.1 کیلوبایت · بازدیدها: 96
  • a%20(1).jpg
    a%20(1).jpg
    26 کیلوبایت · بازدیدها: 96

vatan

Member
کار خوب و جالبی هست امیدوارم که در کشور خودمون هم این کارها راه بیفته!!!

vatan گفت:
کار خوب و جالبی هست امیدوارم که در کشور خودمون هم این کارها راه بیفته!!!
با توجه به اناتومی بدن اسب عرب زیاد واسه پرش مناسب نیستن
ضمنا توی ایران کی میاد اسب عرب چند میلیونیشو میپرونه ، میترسن دست و پاهاشون خراب
شه

sohrab

Active member
moien گفت:
ضمنا توی ایران کی میاد اسب عرب چند میلیونیشو میپرونه ، میترسن دست و پاهاشون خراب
شه

میخواد دست و پاشو سالم نگه داره واسه چه کاری؟
کره گیری؟

moien گفت:
شه
سهراب گفت:
میخواد دست و پاشو سالم نگه داره واسه چه کاری؟
کره گیری؟
خوب وقتی اسب عرب نمیتونه مانع های بلند رو پرش کنه واسه چی بیان امادش کنن واسه پرش فوقش یک مترو ده سانت رو هم پرید اخرش چی ؟!!!
که اخرش یک اسب لنگ داشته باشن همون کورس و سواری ازاد رو هم نتونن ببرن ؟

fatima

Member
moien گفت:
شه
یعنی همین الان دست و پای اسبای ما خیلی سالم نگه داشته شده؟؟؟ اسب آفریده شده برای فعالیت نه این که فقط تو باکس زندانیش کنیم.

moien گفت:
خوب بنظر من اسبا خیلی راحت پرش نکردن
و علاوه بر این فکر کنم اکثر موانع کوتاه بودن
و کار سوارکاران هم بنظر خوب نمیاد
درسته مانع ها کوتاه هستن، چون این افراد تازه کارن.
به نظر من ایده ی خوبیه. بالاخره هر کشوری با توجه به امکاناتش می تونه فعالیت ورزشی دلخواهشو داشته باشه و من کار یمنی ها رو تحسین می کنم که با وجود فقر از همون امکانات موجود برای حفظ و ادامه ی ورزش استفاده می کنن.
مثلا همین الان تو خوزستان ما اسب غیرعرب نداریم، همه هم توان مالی برای خرید اسب پرش ندارن. چه عیبی داره که از همین اسبای موجود استفاده کنیم؟

moien گفت:
خوب وقتی اسب عرب نمیتونه مانع های بلند رو پرش کنه واسه چی بیان امادش کنن واسه پرش فوقش یک مترو ده سانت رو هم پرید اخرش چی ؟!!!
که اخرش یک اسب لنگ داشته باشن همون کورس و سواری ازاد رو هم نتونن ببرن ؟
برای اینکه یه بچه ده ساله بتونه سواری راحت ودرستی با اسب عریش داشته باشه؟!

fatima گفت:
یعنی همین الان دست و پای اسبای ما خیلی سالم نگه داشته شده؟؟؟ اسب آفریده شده برای فعالیت نه این که فقط تو باکس زندانیش کنیم.
من معتقدم هر کسی را بهر کاری آفریدند،بله باید فعالیت کنن ولی بنظر من فعالیتی که تو اون زمینه توانایی بیشتری دارن

moien گفت:
منظورتون رو متوجه نمیشم ؟!!!
الان بچه ی 10 ساله متهمه یا سواری راحت و درست ؟ یا اسب عرب ؟
میشه لطفا بیشتر منظورتون رو توضیح بدین ؟
شما میگی این اسب نمیتونه پرش کنه ,من میگم پرش میکنه از 110Cm هم بالاتر منتها , با یه سوار 100 کیلویی یا 40 کیلویی.؟!
پارکوری رو که داری عکساش رو میبینی ارتفاع 120Cmهم هست اون هم با سوارهایی که تعادلشون خود گویااست و پرش اسبها رو هم می تونی ببینی.!
بچه ده ساله برای آموزش سواری وپرش نباید ,ببخشید نباید! با یه WPN 600kg با 170Cm قد سواری کنه , چون اصلا نمیتونه اونو برونه وکنترل کنه؟! ???
علاوه بر پرش اگر سازمان متناسب وقوی داشته باشه وتربیت درستی بشه (با وقت وصبر !) توی حرکات درساژ ,دیگه نمی تونی براش قیمت چند میلیونی تعیین کنی.!که نگران قیمتش باشی؟!

fatima گفت:
درسته مانع ها کوتاه هستن، چون این افراد تازه کارن.
من تازه کاری رو چیز دیگه واسه خودم معنا میکنم
بنظر من تازه کار نباید بیاد رو مانعی که به اجبار فقط اسب از روش بپره بلکه همون مانعی که میتونه درست بپره باید استفاده کنه،درسته ما میگیم تازه کار ولی یادمون نره مسابقات هم در سطح تازه کار بودن یعنی یک فرد تازه کار باید بتونه همین موانع رو درست پرش کنه
بنظر من سوارکاراشون هنوز در حد این مسابقه نبودن

oliveira گفت:
شما میگی این اسب نمیتونه پرش کنه ,من میگم پرش میکنه از 110Cm هم بالاتر منتها با یه سوار 100 کیلویی یا 40 کیلویی.!
علاوه بر پرش اگر سازمان متناسب وقوی داشته باشه وتربیت درستی بشه (با وقت وصبر !) توی حرکات درساژ دیگه نمی تونی براش قیمت چند میلیونی تایین کنی.!که نگران قیمتش باشی؟!
حرف شما با اگر های زیادی همراه بود !
شما میدونین چرا نژادی بنام انگلو عرب واسه پرش استفاده میکنن ؟
یا اصلا هدف تولید این نژاد چیه ؟

fatima

Member
moien گفت:
من تازه کاری رو چیز دیگه واسه خودم معنا میکنم
بنظر من تازه کار نباید بیاد رو مانعی که به اجبار فقط اسب از روش بپره بلکه همون مانعی که میتونه درست بپره باید استفاده کنه،درسته ما میگیم تازه کار ولی یادمون نره مسابقات هم در سطح تازه کار بودن یعنی یک فرد تازه کار باید بتونه همین موانع رو درست پرش کنه
بنظر من سوارکاراشون هنوز در حد این مسابقه نبودن
بله خوب شما که خودتون صاحب نظر هستین...
بنده در کل در زمینه ی خاصی کارشناس نیستم و نظر تخصصی نمی تونم بدم چون خودم هنوز در حال مطالعه و یادگیری هستم.
اما هدفم از ایجاد این موضوع پرداختن به «ایده ی استفاده از اسب عرب برای پرش» هست، نه دادن نظر کارشناسی در مورد این سوارکارهایی که تو عکس می بینید!!! مگه ما قراره پرش این افراد رو داوری کنیم؟؟!!

fatima گفت:
بله خوب شما که خودتون صاحب نظر هستین...
بنده در کل در زمینه ی خاصی کارشناس نیستم و نظر تخصصی نمی تونم بدم چون خودم هنوز در حال مطالعه و یادگیری هستم.
اما هدفم از ایجاد این موضوع پرداختن به «ایده ی استفاده از اسب عرب برای پرش» هست، نه دادن نظر کارشناسی در مورد این سوارکارهایی که تو عکس می بینید!!! مگه ما قراره پرش این افراد رو داوری کنیم؟؟!!
من فقط نظر خودم رو گفتم...
خوب ایجاد این موضوع خیلی جالب بود من شما رو تحسین میکنم ولی خوب نباید عیبی داشته باشه که ابعاد مختلف کار رو بحث کنیم،اتفاقا فکرکنم این بیشتر به یادگیری هممون کمک کنه
منم داوری نکردم اما بازم میگم بنظر من این سوارکاران محترم در حد این مسابقه هم نبودن
این عکسایی که شما ارسال کردین هم اسب دارن هم سوار ، چرا چشممون رو روی سوارکاراش ببندیم ؟!!!

vatan

Member
آفرین بر فاطیما یا فاطمه!! ما که آخر متوجه نشدیم.
عکس بزار اون هم از سیلمی های اردنی!!!

moien گفت:
حرف شما با اگر های زیادی همراه بود !
شما میدونین چرا نژادی بنام انگلو عرب واسه پرش استفاده میکنن ؟
یا اصلا هدف تولید این نژاد چیه ؟
دوست من
من هم میدونم که اسب عرب مخصوص پرش نیست, همانطور که تروبرد نیست همانطور که ترکمن نیست.
هرکدام تا یک حدی به فراخور امکانات ,شرایط ,سن وانگیزه ها شما رو همراهی می کنند.
مگه ما اینجا کار تخصصی میکنیم؟
تو همون جایی گه آنگلو عرب رو اصلاح و بوجود می آوردند,الان سل فرانس رو جایگزینش کردن.(حتی این هم مناسب مسابقات سه روزه است یعنی یه اسب ورزشی عمومی!) ??? نوجوانهاشون با پونی واسب عرب رده های مبتدی رو سواری وپرش می کنند.؟!

fatima

Member
vatan گفت:
آفرین بر فاطیما یا فاطمه!! ما که آخر متوجه نشدیم.
عکس بزار اون هم از سیلمی های اردنی!!!
این هم تصاویری از اسب های عرب و زیبای اردنی در حال پرش!!

پیوست ها

• 24715510.JPG
    24715510.JPG
    96.4 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • 24715808.JPG
    24715808.JPG
    40.1 کیلوبایت · بازدیدها: 46
  • 24713995.JPG
    24713995.JPG
    41.4 کیلوبایت · بازدیدها: 46
  • 24715510.JPG
    24715510.JPG