پانسيون اسب

anooshayati

New member
سلام
من تازه عضو اين انجمن شدم.
مدت يکسال هم هستش که به اين ورزش رو آوردم.
مي خواستم در مورد هزينه ها و شرايط پانسيون اسب اطلاعاتي داشته باشم.
اگه کسي اطلاعاتي داره ، ممنون مي شم اينجا براي علاقه مندان بگذاره.

با سپاس

سلام
بوشهر که پانسیون 150 تومان هستش.
3کیلو جو 3کیلو ینجه.2روز هم در هفته سبوس جو با جو اسب مخلوط میکن.

pooyan

Member
شیراز حدودن 180 البته اگه کارت سنگین باشه تقریبن هر 50 روز باید 50 تومن هم واسه نعل بندی بدی .اگه خدایی نکرده اسبتون مریض شه داروهاش گرونه! روغن سم و ... هم بماند دیگه

من اسبامو خودم نگه میدارم و طبق براوردی که خودم کردم هر اسب در ماه حدود 90 تا 100 هزار تومان فقط هزینه ی خوراک دارد بابراین اگر کارگر و اصطبل و سرمایه و سود رییس پانسین را در نظر بگیریم فکر میکنم 150 تومان رقم ایده آلی باشد . البته بعضی از پانسیونها دارای سونا و استخر هم میباشند که مقداری نیز به شهریه اضافه می شود .

ضمنا به پانسیونی مراجعه کنید که اسب و سوارکارو بیمه کنند . در بعضی شهرها بیمه ی اسب تحت یه سری شرایط خاصه یا اصلا بیمه نمیکنند . اگر با این مشکل برخورد کردین ، دوستی دارم که میتونه اسبتونو با هر سن و نژاد ، اصیل یا دوخون به هر قیمت بیمه کنه .

امید زمانی

Active member
ولی خوب هزینه کارگر که ثابته علوفه هم یه قیمته حد اقل با کاشان و تهران وشهرکرد که من هستم

امید زمانی

Active member
خوراک یونجه و 2تا 3کیلو جو و هر 8اسب یک کارگر ! البته در فصول مختلف یه سی چیزها رو اضافه میکنیم مثل تفاله سیب و تفاله چغندر و غسیل جو و ...

آیا فقط هزینه خوراک وکارگره,چه مقدار یونجه وکاه؟
آیا فعالیت ورزشی اونجا انجام میشه؟
آیا امکاناتی برای آن وجود دارد؟
..

fatima

Member
باشگاهی که من تو اهواز میرم، هزینه پانسیون اسب با غذا ماهی 120 تومنه. البته جای درب و داغونیه ;D و امکاناتش کمه