پازن (غرور * گوانجی) ن

ایمان

Active member
متاسفانه امروز غروب 30/2/1390 اسطوره کورس و زیبایی ایران سیلمی " پازن " در اثر " دلدرد ( کولیک ) متاسفانه " تلف " شد :sadsmiley::sadsmiley::sadsmiley::sadsmiley:

khosro.a

Member
حیف این اسب زیبا:sadsmiley: از کره های خوب غرور دیگه چیز زیادی باقی نمونده. اینم مثل داداشش سزار حیف شد!:sadsmiley:

bakhshi

Member
پس از گذشت نزدیک 3 سال از تلف شدن سزار زیبا ، شاهد از دست دادن برادرش پازن اسطوره کورس ایران هستیم . این حادثه و حوادث مشابه حکایت از نگه داری غیر اصولی اسب در ایران میکند ، در جهان سالهاست پادوک یا مزرعه جایگزین باکس شده نتیجتا میزان تلفات بسیار پایین امده ما هم دیر یا زود باید به روش های روز جهان روی بیاوریم وگرنه روند پیشرفت پرورش اسب ایران بسیار کند خواهد شد .

reza eslahi

Member
من17.2 پیش آقای بیک بودم.وضعیت خوبی داشت.خوب هم بهش رسیدگی میکردن.
این هم عکسایی که ازش گرفتم.
مشاهده پیوست pazan 4.jpgمشاهده پیوست pazan 3.jpgpazan 1.jpgpazan 2.jpg
pencil.png

حامد

Member
من تا به حال براي تلف شدن هيچ اسبي اينقدر ناراحت نشده بودم . اميدوارم مهندس بيك كه مطمئناً بسيار ناراحت هستن جايگزين خوبي براي پازن داشته باشن

سایه

Member
وای خدای من چند لحظه شوک شدم ،چقدر این اسبو دوست داشتم
علت مرگ مشخص شده؟

hashemlo

Member
حيف شد واقعا ناراحت شدم كاش بشه براي اين بيماري كار گروهي تشكيل داد و به داد اسبها رسيد

ایمان

Active member
پس از گذشت نزدیک 3 سال از تلف شدن سزار زیبا ، شاهد از دست دادن برادرش پازن اسطوره کورس ایران هستیم . این حادثه و حوادث مشابه حکایت از نگه داری غیر اصولی اسب در ایران میکند ، در جهان سالهاست پادوک یا مزرعه جایگزین باکس شده نتیجتا میزان تلفات بسیار پایین امده ما هم دیر یا زود باید به روش های روز جهان روی بیاوریم وگرنه روند پیشرفت پرورش اسب ایران بسیار کند خواهد شد .

3 سال ! عجب !!!! :blinksmiley::blinksmiley:

منم مثل باقي بچه ها ميتونم فقط بگم حيف بود اين سيلمي
از كره هاي غرور سيلمي مونده؟

Soheil Sanati

Active member
دلیل مرگ پازن مشخص شد

امروز با مهندس بیک صحبت میکردم ایشون دلیل مرگ پازن رو پارگی معده عنوان کردند.کشش با شکم پر عامل این پارگی بوده

bakhshi

Member
امروز با مهندس بیک صحبت میکردم ایشون دلیل مرگ پازن رو پارگی معده عنوان کردند.کشش با شکم پر عامل این پارگی بوده
مرسی سهیل خان به نظر شما اینجور اشتباهات از افراد خبره ایی مثل جناب بیک قابل قبول یا پذیرفتنی هست:blinksmiley: !؟

behzad

Member
سلام دوستان
بله پاسارگاد مونده که خدا رو شکر جای خوبی هست.

bakhshi

Member
یعنی کارگر ایشون پس از سالها کار با اسب این نکته رو نمیدونسته!؟ در مورد زمان ایده ال کشش بهتر هست از اذان تا طلوع افتاب کشش انجام شود البته نکات دیگری هم وجود دارد که در خوزستان رعایت میشده .

بالا