ویژگی های اسب نژاد کرد

بچه ها به نظرتون نژاد کرد باید چه ویژگی هایی داشته باشه تا بهش بشه بگی کرد؟

به نظر من
نیمرخ سر و صورت صاف
ستیغ صورتی برجسته
گردن ضخیم و عضلانی بدون قوس در محل اتصال به سر
جدوگاه برجسته و واضح
جلو سینه فراخ و عضلانی
کپل هجیم
دم گرفتن
اندام های حرکتی کوتاه
سم محکم
قدش هم نباید دیگه از 158 بالاتر بره

شما چی فکر میکنید؟

raminmamino

New member
کلا نژادهای من درآوردیه زیادی روامروز میشه مشاهده کرد! از سگ بگیر تا اسب. هرکی کم و کاستی داره(....) میاد ی اسمی از خودش واسه حیوون ولگرد شهرش میزاره ی عده ساده لوح هم میان باور میکنن بعد ی مدت ی نژاد زیبایی به اسم فلان داریم!!!!

aahmadian

Member
کلا نژادهای من درآوردیه زیادی روامروز میشه مشاهده کرد! از سگ بگیر تا اسب. هرکی کم و کاستی داره(....) میاد ی اسمی از خودش واسه حیوون ولگرد شهرش میزاره ی عده ساده لوح هم میان باور میکنن بعد ی مدت ی نژاد زیبایی به اسم فلان داریم!!!!

منظورتون اینه که کرد نژاد از من درآوردیه؟
یا اینکه مردم اسب های ولگرد رو جمع کردن روش اسم "کرد" گذاشتن؟
بهتره در مورد ارزش این اسب و قیمت خرید و فروش و کشش اسب کرد مطالعه و سپس اظهار نظر کنید.

raminmamino

New member
با سلام. اگه دقت کنین بنده سگ رو هم مثال زدم. منظور از ولگرد سگ بود. اگه تو فروم های سگ هم رفته باشین مشاهده میکنین که نژادهای بسیاری که معلوم نیست چین تو این فرومها معرفی میشه. همین سگ ها هم با قیمت های گزاف معامله میشن. خب بنده خوشحال میشم مدرکی قدیمی مثل عکس یا دست نوشته یا کتابی رو معرفی بفرمایید که به وجود همین اسب اشاره ای کرده باشه. تو همین فروم تو تاپیک تاریخچه این اسب نوشته بودن که تو تخت جمشید یا ی مکان بسیاری قدیمی که اسمش یادم نیست نقش این اسب حکاکی شده. منظورم اینه که تاریخ خود کردها به 400 سال هم نمیرسه. اونوقت چطور شده اسب شون از 2000 سال پیش سردر اورده!؟

aahmadian

Member
با توجه به شکل سر و گردن شاید منظورشون این بوده که اسب کرد از نسل همون اسب های 2000 سال پیشه.
تو انجمن مطالب مفیدی در مورد اسب کرد موجوده و در مورد مطالب کاملتر می تونید با مدیر انجمنٰ یا دکتر احسان یا سایر اساتید که بصورت علمی در این زمینه مطالعه می کنند ارتباط برقرار کنید.
فیلم های انسیاتور-سردار-اژدر و ... را تماشا کنید بد نیست

این احمق کیه که توهین می کنه به ملت کورد تو ایران توی هر نژادی شک باشه تو ماد ها نیست حالا بی سواد یا کم سوادی آکادمیک اینجا سخن وری می فرمایند

با سلام. اگه دقت کنین بنده سگ رو هم مثال زدم. منظور از ولگرد سگ بود. اگه تو فروم های سگ هم رفته باشین مشاهده میکنین که نژادهای بسیاری که معلوم نیست چین تو این فرومها معرفی میشه. همین سگ ها هم با قیمت های گزاف معامله میشن. خب بنده خوشحال میشم مدرکی قدیمی مثل عکس یا دست نوشته یا کتابی رو معرفی بفرمایید که به وجود همین اسب اشاره ای کرده باشه. تو همین فروم تو تاپیک تاریخچه این اسب نوشته بودن که تو تخت جمشید یا ی مکان بسیاری قدیمی که اسمش یادم نیست نقش این اسب حکاکی شده. منظورم اینه که تاریخ خود کردها به 400 سال هم نمیرسه. اونوقت چطور شده اسب شون از 2000 سال پیش سردر اورده!؟
این احمق کیه که توهین می کنه به ملت کورد تو ایران توی هر نژادی شک باشه تو ماد ها نیست حالا بی سواد یا کم سوادی آکادمیک اینجا سخن وری می فرمایند

بالا