واکنش اسب ها به ضربان قلب انسان

سنا

Active member
افزايش ضربان قلب انسانی که يک اسب را سوار است يا هدايت ميکند باعث ميشود که ضربان قلب اسب نيز افزايش يابد .

دکتر کلينگ و همکارانش در يک آزمايش اين مسئله را تست کردند که ضربان قلب انسان در مواجهه با ترس و دلواپسی و اضطراب به صورت غير مستقيم بر اسب نيز تاثير می گذارد.

در اين آزمايش ترس بعنوان شاخص افزايش ضربان قلب قرار گرفت و از 20 نفر مردم عادی و کسانی که با اسب کار ميکردند خواسته شد که 10 اسب را سوار شده و چهار مرتبه از نقطه ا به نقطه ب قدم بروند و به شرکت کننده ها گفتند که در مرحله چهارم يک چتر در حين سواری باز ميشود.

اما اين چتر هرگز باز نشد ولی در انسان و اسب هر دو در مرحله چهارم افزايش ضربان قلب بين نقطه ا و ب رخ داد و اين در حالی بود که انسان ها انتظار باز شدن يک چتر را در مرحله چهار داشتند.

به گفته دکتر کلينگ اين افزايش ضربان قلب در اسب ها شايد به اين معنا باشد که اسب ها بسيار هشيار و آماده برای مقابله با هر خطری هستند . در طبيعت اسب ها در گله های خود برای پاسخ و واکنش به هر چيزی سازوگار شده اند.
رم کردن و وحشت کردن اسب در واکنش به يک چيزی نشان دهنده هشيار بودن زياد اسب است.

پس اگر شما انسان عصبی هستيد سواری کردن با اسب و هدايت کردن يک اسب توسط شما باعث وحشت با نا آرامی در اسب شما خواهد شد پس هميشه قبل از سواری و يا ارتباط با اسب ها آرامش خود را بدت آورده و به اسب خود اعتماد کنيد چون شما هستيد که باعث وحشت او مي شويد

منبع: www.iecloob.com/thread18436.html

hilda

Member
پاسخ : واکنش اسب ها به ضربان قلب انسان

مطلب جالبی بود....تشکر

من شنيده بودم كه اسب احساسات سوارش رو درك ميكنه ...پس الان با اين ازمايش اين موضوع اثبات ميشه :) :) :) جالب بود ممنون

سنا

Active member

خواهش ميكنم
بله واقعا همينطوره
تاثير زيادي داره

sara_sara

New member

من هر وقت ناراحتم واعصابم خورده میرم اسب سواری تا آرامش لازم رو بدست بیارم . مثل اینکه اسب تاثیر بیشتری روی من داره تا من روی اسب :)

سنا

Active member

sara_sara گفت:
من هر وقت ناراحتم واعصابم خورده میرم اسب سواری تا آرامش لازم رو بدست بیارم . مثل اینکه اسب تاثیر بیشتری روی من داره تا من روی اسب :)
اون مسئلش فرق ميكنه
منم هروقت اعصابم خورده اگه اسب ببينم آروم ميشم
فكر كنم شما قبل از اين كه سوار اسب شيد وقتي داريد كاراشو ميكنيد اعصابتون حسابي آروم ميشه و زمان سواري ديگه آروم هستيد
پس شما بر اسبتون تاثير ميذاريد :)

parisa

Member

سنا جان همون طور که خودت گفتی احساس سوار کار به اسب هم منتقل می شه اما من با او ن جمله آخر(و به اسب خود اعتماد کنيد ) را کامل فبول ندارم اگر ما از چیزی نترسیم اسب ممکنه از عوامل بیرونی مثل صدای ماشین بترسه واین موضوع هیچ ربطی به شما نخواهد داشت
به نظر من باید تا اونجایی به اسب اعتماد کرد که اسب از شما مطمئن بشه که درصدش هم از 80 بیشتر نیست
پس ما باید یک کاری کنیم که اسب به ما مطمپن باشه اما ما به اون ننباید مطمئن باشیم

من مخالفم.
اعتماد در عین احتیاط شرط سواریه.
در هر ثانیه سواری،تکرار این جمله و تفهیم اون به اسب،میتونه خیلی خیلی موثر باشه:
من بهت اعتماد میکنم در صورتی که بهم احترام بگذاری:::
parisa گفت:
سنا جان همون طور که خودت گفتی احساس سوار کار به اسب هم منتقل می شه اما من با او ن جمله آخر(و به اسب خود اعتماد کنيد ) را کامل فبول ندارم اگر ما از چیزی نترسیم اسب ممکنه از عوامل بیرونی مثل صدای ماشین بترسه واین موضوع هیچ ربطی به شما نخواهد داشت
به نظر من باید تا اونجایی به اسب اعتماد کرد که اسب از شما مطمئن بشه که درصدش هم از 80 بیشتر نیست
پس ما باید یک کاری کنیم که اسب به ما مطمپن باشه اما ما به اون ننباید مطمئن باشیم

parisa گفت:
اعتماد کردن به اسب فرق می‌کنه با اعتماد اسب به شرایط محیط یا چیزی به جز ما،وقتی‌ میگیم به اسبمون اعتماد کنیم دلیلش این نیست که احتیاتمونو از دست بدیم دلیلش اینکه اونم به ما اعتماد کنه.و مطمئن باشیم که اگر به اسبمون اعتماد کنیم اونم به ما اعتماد می‌کنه.اینو همیه‌ سوارکارا و روانشناسایه اسب تائید می‌کنن.درضمن حرفه پرورده بر اسب هم درسته به نظرم

علی واحدی

Active member

سـَــنـــا گفت:
افزايش ضربان قلب انسانی که يک اسب را سوار است يا هدايت ميکند باعث ميشود که ضربان قلب اسب نيز افزايش يابد .

دکتر کلينگ و همکارانش در يک آزمايش اين مسئله را تست کردند که ضربان قلب انسان در مواجهه با ترس و دلواپسی و اضطراب به صورت غير مستقيم بر اسب نيز تاثير می گذارد.

در اين آزمايش ترس بعنوان شاخص افزايش ضربان قلب قرار گرفت و از 20 نفر مردم عادی و کسانی که با اسب کار ميکردند خواسته شد که 10 اسب را سوار شده و چهار مرتبه از نقطه ا به نقطه ب قدم بروند و به شرکت کننده ها گفتند که در مرحله چهارم يک چتر در حين سواری باز ميشود.

اما اين چتر هرگز باز نشد ولی در انسان و اسب هر دو در مرحله چهارم افزايش ضربان قلب بين نقطه ا و ب رخ داد و اين در حالی بود که انسان ها انتظار باز شدن يک چتر را در مرحله چهار داشتند.

به گفته دکتر کلينگ اين افزايش ضربان قلب در اسب ها شايد به اين معنا باشد که اسب ها بسيار هشيار و آماده برای مقابله با هر خطری هستند . در طبيعت اسب ها در گله های خود برای پاسخ و واکنش به هر چيزی سازوگار شده اند.
رم کردن و وحشت کردن اسب در واکنش به يک چيزی نشان دهنده هشيار بودن زياد اسب است.

پس اگر شما انسان عصبی هستيد سواری کردن با اسب و هدايت کردن يک اسب توسط شما باعث وحشت با نا آرامی در اسب شما خواهد شد پس هميشه قبل از سواری و يا ارتباط با اسب ها آرامش خود را بدت آورده و به اسب خود اعتماد کنيد چون شما هستيد که باعث وحشت او مي شويد

منبع: www.iecloob.com/thread18436.html
کاملا صحیح و جالب و سنا جان اینرو هم میدونی که اسبها به بوی بدن انسانها واکنشهای مثبت و منفی میدن؟ و چرا؟

سنا

Active member
اعمال غیر ارادی بدن مانند ضربان قلب و تنفس به علاوه اینکه به مخ و مخچه مربوط میشه از نظر روحی به مرکز فرماندهی به نام ضمیر ناخوداگاه مربوط می شود اکثر انسان های بزرگ این ضمیر را شناختند و کسی به این شناخت برسد به جز خدا به هیچ کس نیازی ندارد.

دلیل ضربان قلب
اين مطلب رو از اين سايت خوندم
ميشه دليلش رو واقعا اين دونست؟

اعمال غیر ارادی بدن مانند ضربان قلب و تنفس به علاوه اینکه به مخ و مخچه مربوط میشه از نظر روحی به مرکز فرماندهی به نام ضمیر ناخوداگاه مربوط می شود اکثر انسان های بزرگ این ضمیر را شناختند و کسی به این شناخت برسد به جز خدا به هیچ کس نیازی ندارد.

دلیل ضربان قلب
اين مطلب رو از اين سايت خوندم
ميشه دليلش رو واقعا اين دونست؟

این مطلب رو تایید یا رد نمیکنم سنا جان،اما به نظرم اگر بخوای به اصل مطلب برسی و حقیقت رو کشف کنی،باید از کسی این سوال رو بپرسی که این مرحله رو طی کرده باشه و برای اثبات حرفش یک حس تجربی رو بیان کنه.نه اینکه مثلا بنده ی نوعی_چون این موضوع رو (بر فرض درست بودنش) درک نکردم و به حقیقتش دست پیدا نکردم_ردش کنم و بگم خیر این مساله وجود نداره و کذبه.

البته اگر بخوای نظرسنجی کنی بحثش جداست.

سنا

Active member
درسته نفس جان اما شايد بچه ها يه نظر تجربي داشته باشن :rolleyessmileyanim:
به هر حال من از هر كسي پرسيدم قانعم نكرده و همين حرفا رو ميزنه گفتم مثلا امين كه پرورش اسب ميخونه يا بقيه بچه ها كه شايد بدونن كمك كنن تا به نتيجه برسيم:wacsmiley:

Kianoosh.ch

Member
خيلي پيچيده نيست كيانوش
كجاشو نميفهمي توضيح بدم؟

سنا

Active member
يعني اون دسته از اعمال بدنت كه غير ارادي هستن مثلا همين ضربان قلب كه ارادي انجامش نميدي از دو راه منترل ميشه
يكيش كه مخ و مخچه هست كه مركز كنترل اعمال غير ارادي بدن هستن و از بعد روحي اگه بخوايم بهش نگاه كنيم يه چيز ديگه باعث كنترل ضربان قلب و كلا اعمال غير ارادي ميشه كه اون مربوط به ضمير نا خودآگاهه
ضمير ناخودآگاه اون قسمتي هست كه تلقين كردن و تكرار كردنا و تمام چيزايي كه آگاهانه ثبت نميشن اونجا ميرن و بعد از پردازش افكار و عقايد رو بوجود ميارن
به خاطر همينه كه ميگن موج منفي نديم و تلقين نكنيم حتي اگر همينجوري و واسه مسخره بگيم چون ضمير ناخوداگاه مثل يه بچه ميمونه كه زود باوره و ساده لوحه هر چي بگي خواه نا خواه توش ضبط ميشه
در مورد ضمير ناخودآگاه خيلي مطالب هست كه فكر كنم از اين انجمن خارجه
اگر سوالي بود در خدمتم :winksmiley02: