هلاکو holakou

امید زمانی

Active member
نام: هلاکو
نام پدر: ارلی
نام مادر: آق قارن
تولد: 1378
محل تولد: روستای قره قانلو - بخش جرگلان - شهرستان مانه و سملقان - استان خراسان شمالی
محل نگهداری: یباشگاه سهیل - پارک ملی بش قارداش بجنورد
مالک: بهمن گریوانی
توضیح: متاسفانه، چشم راست این ترکمن زیبا بر اثر ضربه شلاق مربی، کور شده است.

پیوست ها

• TK02045.jpg
    TK02045.jpg
    79.4 کیلوبایت · بازدیدها: 146
امید خان از این اسب خبر جدید داری؟کشش میشه ازش؟ تیپش که تو عکس خیلی معرکه است...اسب به این کشیدگی ندیده بودم تا حالا!!!!

الان کجاست؟
از تولیدات اگه اطلاعی دارید بذارید لطفا...

یه سوال دیگه...به نظر دوستان بین کره های آرش وارداتی پدر این سیلمی بهتره یا آرش که چند سال پیش تو صوفیان مرد؟؟؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
گنبد بود
کور شده و خیلی بداخلاق

آرشی که صوفیان مرد کره وارداتیه
پدرش کره های بهتری داده

اینی که مرد کره های بلند کم داده ولی دست و پای قوی دارن

آرشی که صوفیان مرد کره وارداتیه
پدرش کره های بهتری داده

اینی که مرد کره های بلند کم داده ولی دست و پای قوی دارن

بله میدونم...
ولی سوال من چیز دیگه ای...همونطور که میدونید ارلی و آرشی که تو صوفیان مرد با هم برادراند...کدوم تو کره دهی قویتر بودند؟

همونطور که میدومید خط خونی آرش واسه پرش خیلی خوبه،منظورم دقیقا این بود که این خصوصیت علاقه به پرش تو خون آرش وارداتی بوده یا وقتی با نعیما کشش میشه و آرش(که تو صوفیان مرد)متولد میشه این خصوصیت به وجود میاد(یا بیشتر خودشو نشون میده)...

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
از نسل اول تولیدی از آرش وارداتی چیزی میدون پرش نبوده که بشه بررسی کرد
ولی ممکنه این خاصیت بخاطر اضافه شدن یموتها در نسل بعدی ایجاد شده باشه

مولفه پرش تو توسن خیلی بیشتره و همه کره ها ایش که پریدن معرکه بودن
توسن2 تو مسابقه 3 روزه و پرش
آریا معرکه تو پرش های بلند
سحر تو پرش و درساژ
نیلوفر هنوزم میپره !!
البای که از کره گی دیدم کارشو
پرستو هم تو پرش بوده
کنتس
طلاگل که...

hooshmand

Member
جناب هوشممند شما اطلاعی ندارید راجع به این سیلمی و تولیداتش؟

جناب بگلري..
اين نريان پس از اتمام كورسش درسال 1383 يا 1384بايد در سالهاي بعدي كشش داشته باشد كه بنده اطلاعاتي در اين خصوص ندارم و احتمالا در منطقه خراسان شمالي
بوده است ...؟؟؟ ولي از زماني كه اقاي مهندس گريواني ماديان هايشان و ار جمله اين سيلمي را اوردند گنبد در منطقه گدم اباد بايد در منطقه گنبد كشش داشته باشدو البته بهار سال 1390 را دقيق ميدانم كه در روستاي تاتار گنبد كشش داشته و ماديان هاي اقاي مهندس اژدري در گرگان در بهار امسال از اين سيلمي كره بدنيا اوردند و دوستان مي گفتند كره هاي خوبي هستند البته من تا كنون نتوانستم كره ها را ببينم.
.لازم بذكر هست اين سيلمي در ارتباط با نمونه گيريهاي تعيين خلوص نژادي در منطقه جرگلان از دواب تركمن به سفارش جهاد كشاورزي و مديريت اجرائي دكتر غيادي كه نمونه ها به ازمايشگاه ژنتيك كشور المان ارسال گرديد در گروه خالص ها دسته بندي گرديده ولي..... متاسفانه.. در نمونه گيري مو توسط فدراسيون سواركاري و انجام ازمايشات dnaتوسط دانشگاه تگزاس امريكا ناخالص اعلام گرديده كه بدنبال اعتراض مالك سيلمي قرار بود مجدادا نمونه گيري مو انجام و براي ازمايش مجدد ارسال گردد كه تا كنون نتيجه اي اعلام نگرديده .........

جناب هوشمند از این خبر واقعا متعجب شدم و ایضا ناراحت....

سیلمی به این زیبایی و تیپ داری چرا باید دوخون بوده باشه؟به هر حال امیدوارم که اعتراض مالک به بار بشینه.اونطور که من میدونم آخرین بازمانده
از ارلی هست این اسب.
تو شجره که از نظر پدر مشکلی نداره،از نظر مادر رو نمیدونم،چنانچه شما مطلع هستید بفرمایید.

ولی واقعا به نظر من سیلمی به این کشیدگی،قدبلندی،متناسبی،با این دست و پا محکم،با این شجره پدری ایده آل(و احتمالا مادری ایده آل)
کمتر دیده میشه...
جناب هوشمند از نظر بنده واسه کشش نسیم(چنانچه از خونش مطمئن شدید)زیر نظر داشته باشید این اسب رو...
اگه مسیرتون اون سمتا افتاد لطفا از کره هاش هم عکس بگیرید و واسمون بذارید.

hooshmand

Member
جناب بگلري

بر روي چشم .............
حتما در سفر به استان گلستان از كره هاي هلاكو در گله جناب مهندس اژدري عكس خواهم گرفت و روي سايت خواهم گذاشت

الان یکی از کره مادیانهای خوبش بنام مارگریت(هلاکو*گل دیگچه) پیش ماست که بسیار شبیه پدرشه و میگن تو منطقه جرگلان خوب دویده.
الان هم از سیلمی پرشی سانتینی !!!5ماهه پره.

کاسینی کره سانتینی؟
در ضمن از ارلی چندین نریان با حدود سنی یازده الی دوازده سال هنوز زنده اند که در میدان پرش حضور دارند و از هلاکو هم برای تولید بهترند.

کاسینی کره سانتینی؟
در ضمن از ارلی چندین نریان با حدود سنی یازده الی دوازده سال هنوز زنده اند که در میدان پرش حضور دارند و از هلاکو هم برای تولید بهترند.

خیر...اسم درست سیلمی رو گفتم کاسینی متعلق به آقای کلانتر

اسامی کره های ارلی رو میگید که هنوز زنده اند؟

تماشا

New member
سلام الان مارگریت در باشگاه تماشا واقع در بومهن نزد آقای یاسی است اگر دوست داشته باشید میتوانم عکس مادیون را برایتان ارسال کنم:rolleyessmileyanim:

مبارکشان باشه.
من کمترمادیانی به این پرخونی دیده ام و خیلی هم خوش تراشه
از مجموعه آقای یاسی و اسبهاشون عکس بگذارید.آقای یاسی از کسانی هستند که واقعا عاشق اسبند.مجموعه ایشون در بومهن شرایط ویزه ای برای تولید داره و انشاالله بزودی شاهد راه اندازی کامل مجموعه شون خواهیم بود.

بالا