هفدهمین زیبایی اسب اصیل اهواز - اسفند 89

sohrab

Active member
گرم و تازه از مسابقه زیبایی خالص ایرانی ها

پیوست ها

• IMG_3290.JPG
    IMG_3290.JPG
    176 کیلوبایت · بازدیدها: 14
  • IMG_3268.JPG
    IMG_3268.JPG
    134.8 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • IMG_3279.JPG
    IMG_3279.JPG
    219.1 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • IMG_3267.JPG
    IMG_3267.JPG
    84.7 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • IMG_3272.JPG
    IMG_3272.JPG
    143.9 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • IMG_3303.JPG
    IMG_3303.JPG
    92 کیلوبایت · بازدیدها: 18
  • IMG_3327.JPG
    IMG_3327.JPG
    133.8 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • IMG_3330.JPG
    IMG_3330.JPG
    147.4 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • IMG_3308.JPG
    IMG_3308.JPG
    165.1 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • IMG_3317.JPG
    IMG_3317.JPG
    698.4 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • IMG_3337.JPG
    IMG_3337.JPG
    106.4 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • IMG_3299.JPG
    IMG_3299.JPG
    85.6 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • IMG_3487.JPG
    IMG_3487.JPG
    86.4 کیلوبایت · بازدیدها: 15
  • IMG_3475.JPG
    IMG_3475.JPG
    111.3 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • IMG_3505.JPG
    IMG_3505.JPG
    55.8 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • IMG_3369.JPG
    IMG_3369.JPG
    134.8 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • IMG_3386.JPG
    IMG_3386.JPG
    88.2 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • IMG_3467.JPG
    IMG_3467.JPG
    130.3 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • IMG_3480.JPG
    IMG_3480.JPG
    99.5 کیلوبایت · بازدیدها: 19
  • IMG_3405.JPG
    IMG_3405.JPG
    63.4 کیلوبایت · بازدیدها: 2

ایمان

Active member
سهراب کرنگ اولیه رو معرفی میکنی کنار ذوالفقار بهزادی و دماوند دزفول هم عکس داره !!

sohrab

Active member
نزدیک 700 تا عکس گرفتم. دیگه انگیزه آپلود کردن نیست مثل سابق. بذارم برای کی؟...

reza eslahi

Member
مرسی سهراب. اگه اسب ها رو هم معرفی کنی بهتره.
اسم عکس ها رو هم به اسم اسبا بزاری خوبه.
بازم ممنون بابت عکسا.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
بعد از کلی گرد و خاک خوردن برگشتیم.
جاتون خالی.
کیفیت و محل برگزاری خوب بود.

نظرات داوران رو هم مینویسم بزودی

ایمان

Active member
سهراب میشه کرنگ سه قلم سفیده رو معرفی کنی کنار دماوند دزفول و ذولفقار بهزادی هم عکس داره تو عکسهای خالص ایرانی ها

فربود

Active member
سهراب ، امیرحسین نمیخواین در خصوص نحوه برگزاری مسابقه حرف بزنید؟
نتایج و دفترچه ؟

♘امیرحسین♞

نحوه برگزاری رو اگر به دو قسمت تقسیم کنیم (داوری-مکان برگزاری) داوری به نظر من بدون دخالت و نظر دهی برگزار کننده بوده(چون وسط میدون بودم و نظرات داوران را میشنیدم و باهاشون صحبت کردم). چیزی در .... . به وضوح دیده میشد و همچنین از نظر مکان برگزاری منهای گرد غبار از شهر دور نبود خیلی و همچنین خاک ناشی از حرکت اسب نداشت البته اگر آب پاشی میشد عالی بود.

از نظر اسبها : فکر میکنم رشد در خون خارجی ها با چند تولید شاخص جلوتر رفته بوده ولی در خالص کیفیتها و تولیدات در یک سطح متوسط بودند که البته ناشی از عدم وجود انتخابهای مختلف برای تولیدات است و عملا همه تولیدات منتهی به دو-سه سیلمی میشوند.

♘امیرحسین♞

بین داورها یکی از کشور اتریش بود که دکتر دامپزشک بودند و مری خانم رو هم خوب میشناختند و 29 سال سابقه داوری اسب عرب در جاهای مختلف دنیا را داشتند(مصاحبه انگلیسی من با صدا و سیما کاملا توش توضیح داده شده) . نظر ایشان در زمینه اسبهای ایران این بود که این اسبها در واقع اسبهای ورزشی هستند و قدرت فوق العاده ای در زمینه استقامت دارند کماکان که از اسبهای ایرانی صادر شده به اتریش در زمان مری خانم اطلاع داشتند و همه را قهرمانان استقامت میدانستند. و برگزاری این مسابقات زیبایی رو صرف برای نشان دادن محصولات توصیه کردند و نه روشی برای مقایسه بین اسبهای خارجی و ایرانی و رفتن به سمت اسبهای ظریف. سیلمی معروف حلیم شاه مال ایشان بوده که حدود 10 سال پیش میمیره و الان هم با 2.3 مادیان به کار ادامه دادند.

داور دیگر هم از بلژیک بود که تولید کننده هم بودند و آدم مثبت نگر همچنین.
هر 3 دفعه اولشون بود که ایران امده بودند و براشون برخورد و جو ایران بسیار جالب !

♘امیرحسین♞

فردا ملاقات دارم با داورها قبل از ترک ایران و یک مصاحبه باهاشون درباره ایران انجام خواهم داد.:winksmiley02:
اگر سوالی دارید بپرسید تا منعکس کنم.

لطفا ازشون بپرسید که اگر ساکن ایران بودندو میخواستند بااسبهای خالص ایرانی به سمت بهترکردن تیپ و استانداردهای زیبایی حرکت کنند چه راهکارهایی را درپیش میگرفتند؟آیا برای داوری اسبهای خالص ایرانی تغییردر قوانین اسبهای مصری را برای ایران ضروری می بینند؟

سینا

Member
بایاری خداوکمک کلیه دوستداران اسب ایران وتلاش هیت خوزستان ومدیران فولادجشنواره بپایان رسید.خوشبختانه تمام عزیزانی که تشریف اوردن به هر نوعی باتمتسهاشون اعلام رضایت نمودن.dcوداوران ومهمانان ازشرایط راضی بودند وجشنواره را بهتر از تمامی جشنوارهای برگزار شده درایران دانستند.جناب امیرحسین متاسفانه سرتاسر استان هوا خاک بود.مطمئن باشید اگر بااب پاشی حل میشد کوتاهی نمیکردیم.لطفا عکس بزارید

bakhshi

Member
دست همه درد نکنه خسته نباشید عرض میکنم به همه:winksmiley02: ولی کاستی هایی به گوش بنده رسیده که در صورت در خواست دوستان ، بازگو خواهم کرد موفق و سر بلند باشید:smilingsmiley:

بالا