نظرتون در مورد اسب دو خون چیه؟

ناشناس

Active member
اسب دو خون یا همون تاروبرد .این نژاد بیشتر برای کورس استفاده میشه .اما داخل پرش هم آمده .
اگر از نژاد خوبی باشه داخل پرش جواب میده .اما اسب دوخون هم یه بد قلقیهایی رو مخصوص خودش داره

OJANG

Member
من که فقط خالص دوست دارم ولی اینها هم وجود دارن و گناهی هم ندارن که اینجوری شدن و در ضمن کاربرد هایی هم دارن که در اون جواب هم دادن

sohrab

Active member
ناشناس گفت:
اسب دو خون یا همون تاروبرد .

تروبرد نژاد خالصی محسوب میشه
"دوخون" در مقابل "خالص" بکار میره و جمعیت عمده اش که در حال حاضر در ایران به صورت اسب ورزشی استفاده میشه، شامل ترکیب تروبرد-ترکمن است.

امید زمانی

Active member
اسب دوخون اسبی است که از ترکیب 2نژاد مختلف به وجود میاد ! در ایران همونطور که گفت اکثر دو خونها ترکمن-تروبرد هستند که استفاده ورزشی دارند ( کورس-پرش ) که معمولا نریانهای دوخون ارزش کره گیری ندارند به دلیل عدم خلوص ! اسبهای عرب دره شور و عرب کرد هم فراوانند که به دلیل نزدیکی فنوتیپ عرب به خصوص با اسب دره شوری تشخیص خلوص اسب بدون آزمایشات DNA غیر ممکن است ! ( که در این مورد هم باز جای تردید است ) این گونه اسبها بیشتر اسبهای سواری اند ! اسبهای چناران هم ( عرب-ترکمن ) قبلا فراوان بودند که الان خیلی کم اند !

اسب دوخون همون تاربرده؟!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس گفت:
اسب دو خون یا همون تاروبرد .این نژاد بیشتر برای کورس استفاده میشه .اما داخل پرش هم آمده .
اگر از نژاد خوبی باشه داخل پرش جواب میده .اما اسب دوخون هم یه بد قلقیهایی رو مخصوص خودش داره

M

mrezap

Guest
ناشناس گفت:
اسب دو خون یا همون تاروبرد ...
دوخونی که مد نظر شماست ترکیب خون سرد با خون گرمه مثل تروبرد با ترکمن
اما ترکیب دو خون گرم هم مثل عربکرد و عرب دره شوری هم وجود داره که با اون دوخون ها از همه نظر متفاوتند.

حالا شما روی کدوم مورد میخواین بحث کنید؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
OJANG گفت:
من که فقط خالص دوست دارم ولی اینها هم وجود دارن و گناهی هم ندارن که اینجوری شدن و در ضمن کاربرد هایی هم دارن که در اون جواب هم دادن
چرا فقط خالص دوست دارید؟
گناه چیه؟ احساساتی قضیه رو نبینید اسب ورزشی برای استفاده ورزشی(پرش,کورس) تولید شده
اگر تروبردهای کورسی که از استرالیا آمده را ببینید اسب معنی حرفم را میفهمید.
بنظر آنها به هر چیزی به چشم محصول نگاه کنید تا بهترین را تولید کنید.
که البته در اسب عربشان هم همینطوره زیباترینها رو تولید کردند.

البته همین مخلوط کردنها باعث رشد نژادها و رفع عیب ساختاری هم شده.

M

mrezap

Guest
تا اون جایی که من میدونم و شنیدم تاروبرد خونسرده.
شما چی میگین؟ خونسرده یا خونگرم؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
محـمـد رضــا گفت:
دوخونی که مد نظر شماست ترکیب خون سرد با خون گرمه مثل تروبرد با ترکمن؟
ترکمن خونگرمه
البته انگلیسی hot blooded گفته میشه که یعنی خون داغ
خونگرم نژادهایی مثل مورگان و...

علی واحدی

Active member
ناشناس گفت:
تروبرد که دوخون نیست عزیزم. تروبرد خودش یک نژاده. که با آمیزش با نژادهای دیگر دوخون میشود. اسبهای دوخون هم از نظز اینجانب اگر خون خوبی داشته باشند بسیار بسیار خوبند. چه در درساژ و چه در پرش.

بالا