ناویکولار

شرح از شما!

پیوست ها

• health-hoof.jpg
    health-hoof.jpg
    15.2 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • health-navicular-bone.gif
    health-navicular-bone.gif
    10.2 کیلوبایت · بازدیدها: 38

علی واحدی

Active member
دامپزشك شهبازي گفت:
با سلام خدمت دکتر عزیز. شرح چه چیزی با ما. استخوان ناویکولار که کاملا در شکل نمایش داده شده است و در عکس اول هم قرمز نمایش داده شده. حال این استخوان بعلتهای خیلی زیادی ممکن است باعث عارضه شده و حتی به لنگش و .... منجر شود. کاملا مشهود است. حال شرح چه چیزی با ما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته قبلا در همین سایت و در مبحثهای زیادی در این مورد بحث و تبادل نظر شده است. پیشنهاد میکنم که در سایت کاوش بیشتری بفرمایید. با تشکر و تقدیم احترام برادر شما. ;)

من هم بالا ذکر کرده ام ناویکولار!
برادر جان این شرح از شما رو برای این گذاشتم که اگه دوستان با تجربه ای مثل شما و یا از همون سوارکار های با تجربه تر از دکتر ها براشون این درگیری اتفاق افتاده در اسبشون بیان شرح بدن و بفرمایند که علت وقوع چنین عارضه ای مشهودی چیست و چه باید کرد و چه نباید کرد و پیش گیری و درمان چیست!

علی واحدی

Active member
دامپزشك شهبازي گفت:
من هم بالا ذکر کرده ام ناویکولار!
برادر جان این شرح از شما رو برای این گذاشتم که اگه دوستان با تجربه ای مثل شما و یا از همون سوارکار های با تجربه تر از دکتر ها براشون این درگیری اتفاق افتاده در اسبشون بیان شرح بدن و بفرمایند که علت وقوع چنین عارضه ای مشهودی چیست و چه باید کرد و چه نباید کرد و پیش گیری و درمان چیست!
دکتر جان شما که ماشاالله استاد ما هستید ولی همانطور که اشاره کردم عوامل متعددی باعث بروز این عارضه(بیماری ناویکولار) میشوند. مثلا نعلبندی نادرست که اگر پاشنه سم زیادتر از حد معمول برداشته شود و به اصطلاح زاویه سم و بخولق نادرست باشد فشار روی استخوان ناویکولار زیاد شده و قاعدتا بر روی اعصاب و رشته تاندونی که از زیر آن میگذرد و در شکل کاملا مشهود است فشار بیشتری وارد شده که باعث ایجاد درد میگردد. برای رفع مشکل نعلبند متخصص لازم است که با صلاحدیدش و نعلبندی طبی که اینجانب اطلاعی از نعلبندی ندارم(البته مقداری جزیی برای رفع احتیاجات شخصی خودم که هر سوارکاری باید داشته باشد) چون نعلبندی یک حرفه مجزا میباشد و مثل سوارکاری که یک تخصص است. در هر حال نعلبند مجرب از تکنیکهایی مثل گذاشتن پدزاویه و یا اگبار(Egg bar) استفاده کرده و مشکل را اگر به درجه حاد که دیگر به دامپزشک مجرب نیاز است برطرف نماید. در ضمن برای تشخیص عارضه ناویکولار تستهایی میباشد که متاسفانه توضیح دادنی نیست. فکر میکنم توضیحاتم برای پیشگیری و درمان کافی بوده باشد و رضایتبخش برای شما دوست عزیز. دوستار شما برادرتان.

علی واحدی

Active member
دکتر جان ادامه دهید. آیا نظرم درست بود. اگر خیر توضیح بفرمایید و راههای درمان را هم ذکر بفرمایید لطفا چون من یک کیس دارم که احتمال ناویکولار دارد. عنایت بفرمایید.

سایه

Member
اگر در عکسبرداری مشکوک به نویکولار باشند در چه تست های دیگری میتوان نویکولار را تشخیص داد؟

علی اصفهانی

Active member
اگر اشتباه نکنم چند سال پیش دکتر صباغ میگفتن که تست تشخیص ناویکولار اینه که وقتی اسب ثابت ایستاده مجبورش کنن که حول دستاش بچرخه . یعنی در حالیکه دستاش روی زمین ثابت باشن و یکنفر مثلا دهنه اش را گرفته باشه شخص دیگری از بغل کپلش را هُل بده که پاهای اسب جابجا بشن ولی دستا ثابت بمونن .
در این حالت اگر اسب مشکل ناویکولار داشته باشه درد شدیدی تو دستاش احساس میکنه و نمیتونه تحمل کنه و دستاش را با درد از زمین جدا میکنه .

میرم فردا تستش میکنم !:winksmiley02:

بالا