میدان کورس کرمان

خاك كرمان به خصوص خاك اتوبان هفت باغ،‌ ماسه باديه،‌ و اين خيلي به زيرسازي كمك مي‌كنه و نبايد زياد هزينه‌ برداره، چرا هنوز تكميل نشده!

درضمن علي اصفهاني عزيز من سالها پيش وقتي بچه بودم كرمان بوديم، زماني كه يه باشگاه سواركاري تو بلوار جمهوري بود،‌ چند سال پيش شنيدم كه خرابش كردند و شده شهرك مسكوني الهيه! درسته؟! خيلي تعجب كردم و دلم سوخت، ولي كرمان الآن دست كم يه پيست عالي داره، اميدوارم همه كارهاش زودتر پيش بره و افتتاح بشه
بله اون باشگاه دولتی کرمان بود که به همت دولتمردان به شهرک و چند نهاد دولتی تبدیل شد

این هم اگر اشتباه نکنم جزء طرح دراز مدت هفت باغ است

علی واحدی

Active member
این تنها پیست کورس در حد استانداردهای بین المللی کشور است .
محیط آن 1800 متر شعاع گردش حد اقل 125 متر را دارد و دارای 1000 متر مستقیم است .
عرض پیست 27 متر با شانه و 25 متر مفید است .

علی جان من سال 85 مدیریت و مربیگری باشگاه چابکسواران کرمان متعلق به سرهنگ افاضاتی را عهده دار بودم ولی هیچوقت از بچه ها در مورد این پیست چیزی نشنیدم که خیلی حیف شد و خیلی دلم میخواست که اونموقع ببینمش. ارگ جدید کرمان هم یک پیست کورس داره و دپار و تشکیلات هم داره (سال 84 برای مسابقات ارگ جدید از طرف تیم ارگ جدید پریدم و برای بدنسازی اسبام گاهی توی پیست میرفتم البته نه برای کورس و تاخت رفتن برای گشت و قدم کشیده و یورتمه کشیده و ...) ولی نمیدونم که استاندارده یا نه(البته مورد توجه مرحومه قره گوزلو هم بوده). در هر حال با توجه به همت خوب و بالای بچه های خوب کرمانی بودجه رو خودتونم میتونین جور کنین چون پسته خیلی گرون شده :smilingsmiley: :laughingsmiley::smilingsmiley:
اگر خدا بخواد تا یکی دو ماه دیگه ممکنه یه سری بیام کرمان و ارگ جدید برای دیدن مسعود ایرانمنش و بچه هی کرمان. حتما پیستم میبینیم که ایشاااله تا اونموقع تمومم شده. به امید دیدار.

علی اصفهانی

Active member
متاسفانه ارگ جدید هم کورسش غیر استاندارده !

خودتون میتونید اندازه بگیرید:

شعاع گردش باید حد اقل 125 متر باشه یعنی بعبارتی فاصله داخلی دو تا خط راسته (تو شکم کورس) باید 250 متر باشه.

فقط شعاع گردش یه پیست در حومه رفسنجان اوایل جاده سرچشمه استاندارده و همین کورس کرمان .البته محیط کورس ابتدای جاده سرچشمه (کبلومتر7 ؟) در حد جهانی نیست ولی گردشش بدون عیبه.

کورس کرمان یعنی همین عکس سمت راست ازهر نظر استاندارد جهانی را داره .

مجموعه کرمان و پیست کورسش هنوز در تملک" شرکت تجهیز ونگهداری ساختمانهای ورزشی کشور" والبته در حال واگذاری به اتاق بازرگانی کرمان برای احداث و تکمیل باقیمانده طرح است. (بنا بگفته نماینده اتاق و رییس هیات سوارکاری کرمان)

متاسفانه ارگ جدید هم کورسش غیر استاندارده !

خودتون میتونید اندازه بگیرید:

شعاع گردش باید حد اقل 125 متر باشه یعنی بعبارتی فاصله داخلی دو تا خط راسته (تو شکم کورس) باید 250 متر باشه.

فقط شعاع گردش یه پیست در حومه رفسنجان اوایل جاده سرچشمه استاندارده و همین کورس کرمان .البته محیط کورس ابتدای جاده سرچشمه (کبلومتر7 ؟) در حد جهانی نیست ولی گردشش بدون عیبه.

کورس کرمان یعنی همین عکس سمت راست ازهر نظر استاندارد جهانی را داره .

مجموعه کرمان و پیست کورسش هنوز در تملک" شرکت تجهیز ونگهداری ساختمانهای ورزشی کشور" والبته در حال واگذاری به اتاق بازرگانی کرمان برای احداث و تکمیل باقیمانده طرح است. (بنا بگفته نماینده اتاق و رییس هیات سوارکاری کرمان)

اتاق بازرگانی؟ باریکلا به محسن آقا جلال پور...

ضمن تشکر از جناب مهندس اصفهانی و زحمات بی دریغتون . لطف میکنین ادرسشو برام بنویسین. با تشکر

علی اصفهانی

Active member
عکسی که آواتار بنده است همان پیست کورس کرمانه .

چون آواتارم را عوض کردم عکس هواییش را اینجا میذارم . منظورم این عکس بود .
اونکه سمت راست وبالای تصویره پیست کورس نیست بلکه میدان اول اتوبان هفت باغ کرمانه .
اونکه سمت چپ قرارگرفته با خط راسته هزار مترپیست کورس هست . مسیر جهت عوض کن آن توی تصویر مشخصه .

پیوست ها

• piste  .jpg
    piste .jpg
    99 کیلوبایت · بازدیدها: 11

علی اصفهانی

Active member
سلام
زیرسازی انجام شده ازچه موادی استBase .؟
برای لایه رو چه ترکیبی ازماسه پیش بینی شده؟

از پایین :
1- حداقل 30 سانتیمتر بعنوان ساب بیس که با شن مخلوط خاکدار وتراکم بالای 95% و ک.بیدن انجام میشه شبیه جاده سازی برای تثبیت خاک .
2- بیست سانتیمتر شم شکسته با قطر 25تا50 میلیمتر برای زهکش
3- بیست سانتیمتر لایه بیس با قطر دانه های صفر تا 25 میلیمتر
4- (هنوز اجرانشده) توی نقشه ها لایه نرم رویه 7 سانتیمتر شن شسته مخلوط باتراشه نجاری است .

البته برای لایه نرم رویه فرمولها و مصالح جدیدی تازگیا در دنیا وپیستهای کورس معروف مثل woodbine استفاده میکنن بنام polytrack که یه چیزی شبیه پُرز قالی است . از الیاف پلیمری است .

شما رشته ساختمان یا عمران هستین ؟ یا اهل تحقیق ؟
:smilingsmiley:

لایه نرم رویه 7 سانتیمتر هنوز اجرا نشده . نرده هم نداره .

مهندس خودتون فکر میکنین کی بهره برداری میشه.چون با این توجهی که دولت و دولتمردان به سوارکاری،ورزش و کلا جوونها داره
میخوام ببینم میتونن بیان سیرجان هم یه 10-15 سالی کار کنن.شاید اواخر عمرمون شاهد قدمی برای ورزش شهرمون باشیم.

علی اصفهانی

Active member
مهندس خودتون فکر میکنین کی بهره برداری میشه.چون با این توجهی که دولت و دولتمردان به سوارکاری،ورزش و کلا جوونها داره
میخوام ببینم میتونن بیان سیرجان هم یه 10-15 سالی کار کنن.شاید اواخر عمرمون شاهد قدمی برای ورزش شهرمون باشیم.

بالاخره اگر بودجه باشه که حتما میان .
بودجه پیست کرمان از محل فروش باشگاه قبلی که نزدیک فرودگاه بود تامین شده که کافی هم نبوده البته .

بالا