منتخب کره اسب کیه؟!

کره اسب ترجیح میده صاحبش ترجیحا یک کودک باشه یا آدم بزرگا؟!!!
اصلا واسش فرقی میکنه که کی صاحبش باشه؟
و با کدام یک رابطه ی قوی تری برقرار میکنه؟

نفس گفت:
کره اسب ترجیح میده صاحبش ترجیحا یک کودک باشه یا آدم بزرگا؟!!!
اصلا واسش فرقی میکنه که کی صاحبش باشه؟
و با کدام یک رابطه ی قوی تری برقرار میکنه؟
فکر نمیکنم براش فرق کنه ولی مطمئنا" وقتی کره محبت میبینه زود اعتمادش جلب میشه و زود یاد میگیره و عکس العمل نشون میده

اگه به کره اسب باشه که اصلا دوست نداره صاحبی داشته باشه،و آزادی رو انتخاب می‌کنه، اما اگه اجبارا قرار باشه یکی‌رو انتخاب کنه‌، به نظر من در وحله اول محبت و در وحله دوم، شاید با یه کودک بتونه ارتباط قوی تری برقرار کنه،اما این فقط یه احتماله چون بنظر حرف همو بهتر بفهمن!!!

اگه به کره اسب باشه که اصلا دوست نداره صاحبی داشته باشه،و آزادی رو انتخاب می‌کنه، اما اگه اجبارا قرار باشه یکی‌رو انتخاب کنه‌، به نظر من در وحله اول محبت و در وحله دوم، شاید با یه کودک بتونه ارتباط قوی تری برقرار کنه،اما این فقط یه احتماله چون بنظر حرف همو بهتر بفهمن!!!

آزادی را که همه اسب ها انتخاب میکنند و منحصر به کره نیست.
اما میخوام بدونم قوه درک کره نسبت به اسب چگونه است و آیا به محبت بیشتری نیاز دارد و این محبت زیاد را از سوی صاحبش میتواند به خوبی تشخیص دهد تا باعث وابستگی به صاحبش بشود یا خیر؟

اما میخوام بدونم قوه درک کره نسبت به اسب چگونه است و آیا به محبت بیشتری نیاز دارد و این محبت زیاد را از سوی صاحبش میتواند به خوبی تشخیص دهد تا باعث وابستگی به صاحبش بشود یا خیر؟

این به نظر من خیلی‌ واضحه که یه کره‌ نسبت به یه اسب بالغ به محبت بیشتری احتیاج داره،شاید یه کره‌ قدرت درک بیشتری نسبت به یه اسب بالغ نداشته باشه اما از حساسیت بیشتری برخورداره،و اما در مورد وابستگی به نظرم یه کره‌ سریعتر به صاحبش وابسته می‌شه و محبت رو به خوبی دریافت می کنه و می فهمه،و مطمئناً محبت به یه کره‌ی اسب در زمان کره گی خیلی‌ موثر و حساسه،و این تا آخر عمر اسب شاید با اون خواهد بود به واسطه همون حافظه قویه اسب...

mahsima

Member
آره من که کره اسبم و فروختم بعد از چند ماه رفتم دیدنش اول با یه سردست حسابی ازم استقبال کرد انگار که بخواد برا اینکه ترکش کردم دعوام کنه و بعد تمام مدتی که اونجا بودم یک لحظه هم ازم جدا نشد از این کارش همه حیرت کرده بودن به خوبی من و شناخت قبل از اینکه بفروشمش خیلی ارتباط قوی و نزدیکی با هم داشتیم مجور شدم بفروشمش .
این رابطه هیچ وقت بین من و مادیونم پیش نیومد و نخواهد اومد.

ناشناس

Active member

قوه درک کره اسب هم مثل اسب بالغ یا حتی قوی ترم هست

کره اسبی بود که صاحبش کمی اذیتش میکرد . ویکی از دوستان کره اسب رو خرید و هر روز باهاش ور میرفتو بهش محبت میکرد طوری شده بود که تا دوستمون وارد باشگاه میشد به محضی که کره اسب صداشو میشنید شروع میکرد به شیهه کشیدن و طوری با کره اسب رفتار کرد که الان کره اسب حدود 8ماهش هست . خیلی راحت کلگی سر اخور میشه با بند دست کش همه جا میبردش و راحت هم دستو پا میده برای غیار کردن و برای شستشو هم هیچ مشکلی نداره کاملا رام شده و به حرف میباشد

علی اصفهانی

Active member
من فکر می کنم اسب چه کره باشه چه بزرگ با بچه ها رابطه بهتری داره .

من تا حالا ندیدم اسب یک بچه رو اذیت کرده باشه ولی بزرگا رو چرا !

من فکر می کنم اسب چه کره باشه چه بزرگ با بچه ها رابطه بهتری داره .

من تا حالا ندیدم اسب یک بچه رو اذیت کرده باشه ولی بزرگا رو چرا !

حالا که بحث اذیت کردن رو عنوان کردید،ممکنه بپرسم مثلا اگر یک بچه بره تو باکس اسب و مثلا کاری بکنه که اسب خوشش نیاد،ممکنه اسب گازش بگیره یا لگد بزنه؟احتمالش چقدره؟
و اگر اسب وحشی باشه چطور؟

mahsima

Member
ولی من فکر میکنم که کره اسب یا کلا بچه های حیوانات با انسان های بالغ رفتار بهتری دارند چون بزرگترها اسب رو اذیت نمیکنند یه بچه معمولا نه از روی قصد کاری میکنه که موجب ناراحتی کره بشه من خودم اینو دیدم شاید یه اسب بالغ درک کنه که اون یه بچس ولی یه کره چون خودشم بچه است این درک رو کمتر داره و ممکنه عکس العمل نشون بده من این موضوع رو تجربه کردم.

حالا که بحث اذیت کردن رو عنوان کردید،ممکنه بپرسم مثلا اگر یک بچه بره تو باکس اسب و مثلا کاری بکنه که اسب خوشش نیاد،ممکنه اسب گازش بگیره یا لگد بزنه؟احتمالش چقدره؟
و اگر اسب وحشی باشه چطور؟

در مورد این نفس جان، تحقیقاتی‌ انجام شده،و نتايج خيلي جالبی‌ بدست اومده! دکتر احمدی نژاد برامون تو درسه روانشناسی‌ اسب این موضوع رو برامون خیلی‌ توضیح داد،فقط مختصر بگم که اسب ۱۰۰% کودک رو میشناسه و درک می‌کنه و اصلا بهش آسيبي نمیرسونه ،البته خوب در مورد همه چیز استثنا وجود داره و ممکن یه اسبی هم به یه کودکی آسیب برسونه اما خوب در کلّ اون چیزيه که گفتم و اسبها به بچه ها مخصوصا كودكان آسيبي نمي رسونن ، یه چیز جالب هم در این مورد بگم: یه پدر مادری بعداز یه ساعت نوزاد ۱ سالشون رو یاد می‌کنن بعداز کلی‌ دنبال گشتن میبینن توی باکس اسبیه که خیلی‌ خیلی‌ وحشیه و کاملا باهم اخت شدن و کودک در حالی‌ که نمیتونست راه بره زیر دستو پای اسب بازی‌ میکرده،!!! جالبه نه؟

mahsima

Member
اسب آره ولی کره اسب چی من خودم دیدم که کره اسب به یه بچه لگد زد در حالی که اون کره اصلا عادت لگد زدن نداشت.

اسب آره ولی کره اسب چی من خودم دیدم که کره اسب به یه بچه لگد زد در حالی که اون کره اصلا عادت لگد زدن نداشت.

به نظر من در مورد کره‌ اسب هم همینطوره،شاید این چیزی که دیدین یه‌جور بازی‌ بوده یا بازیگوشی کره، اما اگه واقعا لگد زده کره‌ اسب و قصد حمله یا دفاع داشته جزو همون مورد استثنا بوده

mahsima

Member
بچه اذیتش میکرد و دنبالش میکرد اونم لگد زد ولی خوب پاهاش کوچولو بودو هیچی نشد.

فربود

Active member
یک نکته ایی هم من بگم : من دیدم که کره اسبم با بچه ها خیلی دوست داره که بازی کنه هر وقتی که یه پسر کوچولویی رو میبرم پیشش دوست داره که دنبالش بدوه . شاید به همین دلیله که بعضی ها میگن کره لگد میزنه .
در مورد تربیتش هم بگم که من خیلی به خودم وابسته اش کردم هر موقع که میرم باغ تا صداش میزنم جوابم رو میده و از 3 ماهگی هم این طوری تربیتش کردم که خرما رو تو دهنم میزارم و اون لبش رو میاره و از روی لبم برمیداره . من که خیلی با اون حال میکنم :coolsmiley02: