مشکل اسبت چيه ؟

احسان

Active member
دوستان اينجا مشکلات اسبتان را بگيد فرق نميکنه چه در ضمينه بيماری يا در ضمينه سواری يا هر چيزه ديگه يا اگر قبلاً يک مشکلی داشته اسبتان و چکاری انجام داديد تا مشکل اسب حل شد يا درمان ها يا راهکارهيی که انجام داديد برای بهبودی اسب؟

an1547908

Member
من معمولا براي هرنوع زخمي دراسب از فرمول زيراستفاده ميكنم باوركنيد معجزه ميكنه
1-پمادنيتروفرازون(انساني)1لوله
2-پمادفني توئين " 1لوله
3-پمادسوختگي " 1لوله
4-ژل ليدوكائين " 5/.لوله
5-پماداكسي دوزنگ " 1لوله
اگه اينارو باهم مخلوط كنيدوروي هرزخم خارجي استفاده كرديد مطمئن باشيدظرف72ساعت به عينه نتيجه رو ميبينيد

احسان

Active member
خوب اينا هرکدام برای يک چيزی خوب هست مثلاً پماد فنيتوئين برای توليد بافت گرانوله يا بافت پيوندی هست و برای همين داخل زخم بايد مصرف شود و پماد زينک اکسايد برای توليد بافت اپيتليوم هست و بايد اطراف و لبهای زخم روی پوست مصرف کرد حالا اينهارو باهم مخلوط کنی که نميشه ::)

البته خوب بود دوستان ادامه بديد يه چيز جالب ياد گرفتيم :-*

سلام یه سوال داشتم
اسب من خارش شدید داشت طوری که تمام موی کپلش رو با گاز گرفتن کنده و زخم کرده
حالا میخواستم بدونم پماد هیدروکورتیزون واسه بهبود زخمش مفید هست یا نه ؟
البته پماد نیتروفرازون رو هم امتحان کردیم اما زخمایی که خشک شده بودن دوباره تازه شدن و دیگه استفاده نکردیم !

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
an1547908 گفت:
من معمولا براي هرنوع زخمي دراسب از فرمول زيراستفاده ميكنم باوركنيد معجزه ميكنه
1-پمادنيتروفرازون(انساني)1لوله
2-پمادفني توئين " 1لوله
3-پمادسوختگي " 1لوله
4-ژل ليدوكائين " 5/.لوله
5-پماداكسي دوزنگ " 1لوله
اگه اينارو باهم مخلوط كنيدوروي هرزخم خارجي استفاده كرديد مطمئن باشيدظرف72ساعت به عينه نتيجه رو ميبينيد
اسبت زنده مونده؟

احسان

Active member
farhad_chaman گفت:
سلام یه سوال داشتم
اسب من خارش شدید داشت طوری که تمام موی کپلش رو با گاز گرفتن کنده و زخم کرده
حالا میخواستم بدونم پماد هیدروکورتیزون واسه بهبود زخمش مفید هست یا نه ؟
البته پماد نیتروفرازون رو هم امتحان کردیم اما زخمایی که خشک شده بودن دوباره تازه شدن و دیگه استفاده نکردیم !
خوب اول بايد علت خارش را پيدا کرد و درمان کرد بعد ميرسيم به زخم ها ممکن هست عکس بزاريد از اين زخم و ..و فقط ناحيه کپل مشکل داره گردن دم جاهای ديگه الان چه مدت هست که خارش وجود داره و چه مدت هست که زخم ايجاد شده مو ريزش وجود داره يا داشته؟ چند وقت يکبار اسب را شستشو ميکنيد با آب يا چيزه ديگه هيدروکورتيزون خوب هست برای درماتيت اتوپيک درماتيت تماسی و سبوره اي ولی خوب اول علت خارش را بفهميم اون را رفع کنيم بعد زخمها,, برای زخم خوب نيست
هيدروکورتيزون يک ضده التهاب استروئيدی هست و برای التهاب مخصوصاً پوست و چشم و در شوک ها خيلی خوب هست
نيتروفورازن يک انتی بيوتيک موضعی , ضده ميکروب هست و يکی از عوارض جانبی ان هم درماتيت يا التهاب پوست ميباشد
حالا بايد را وضعيت را ديد

آره قسمت گردنش همه ی یالش رو خارونده .خارش از اول تابستون شروع شد صورت دور چشم سینه هم خارونده
اول که هوا خیلی گرم بود هفته ی 2 بار میشستیمش با آب خالی

پاسخ : مشکل اسبت چيه ؟

Persian Horse گفت:
دوستان اينجا مشکلات اسبتان را  بگيد  فرق نميکنه  چه در ضمينه بيماری  يا  در ضمينه سواری يا هر چيزه ديگه يا اگر قبلاً يک مشکلی داشته اسبتان  و  چکاری انجام داديد تا مشکل اسب حل شد يا  درمان ها  يا راهکارهيی  که انجام داديد برای بهبودی اسب؟
اسبم من میله های آهنی رو گاز میگیره . شنیدم با این کار هم دنداناش خراب میشه و هم زیر گلوش ماهیچه میاره . من  اسبو تازه گرفتم به زیر گلوش که نگاه کردم کامل پر بود . ولی اسبهای  دیگه شکاف دارن دست راهت توشون میره .    باید چیکار کنم که این کارو نکنه ؟؟؟؟؟؟/ و آیا زیر گلوش که پر شده براش بده یا نه؟؟؟؟؟؟؟  :-\ :-\ :'(

sohrab

Active member
farhad_chaman گفت:
آره قسمت گردنش همه ی یالش رو خارونده .خارش از اول تابستون شروع شد صورت دور چشم سینه هم خارونده
اول که هوا خیلی گرم بود هفته ی 2 بار میشستیمش با آب خالی

فرهاد جان من هم همین مشکل را داشتم و اقدامات درمانی هم انجام دادم ولی نتیجه خوبی نگرفتم . بهترین کار اینه که دو سه هفته صبر کنی، با خنک شدن هوا همه چیز درست میشه. مثل سالهای گذشته.

http://horse.ir/forum/index.php?topic=1796.0

احسان

Active member

ممکنه عکس زيره گردنش را که ميگی پر شده را بزاری اين يه تيک يا يک رفطار غيرعادی تغذيه اي هست که اين گاز گرفتن همراه با بلع هوا هست که حالا مشکلات که بوجود مياورد مشکلات دندانی و بلع هوا و کوليک يا اتسا ع معده است درمان ها متفاوتی داره که ساده ترينش اين که اسبتو بفرستی تو پادوک يا اخورش را با يک کاه يا يه چيزه شکم پر کنی ، پر کنی يا با يک طناب چرمی دور گلوش ببندی البته نه اينکه خفش کنيا و هنگام غذا خوردن درش بياری اون زيره گلو ش هم مشکلی نداره که ميگی پر شده

Persian Horse گفت:
ممکنه عکس زيره گردنش را که ميگی پر شده را بزاری اين يه تيک يا يک رفطار غيرعادی تغذيه اي هست که اين گاز گرفتن همراه با بلع هوا هست که حالا مشکلات که بوجود مياورد مشکلات دندانی و بلع هوا و کوليک يا اتسا ع معده است درمان ها متفاوتی داره که ساده ترينش اين که اسبتو بفرستی تو پادوک يا اخورش را با يک کاه يا يه چيزه شکم پر کنی ، پر کنی يا با يک طناب چرمی دور گلوش ببندی البته نه اينکه خفش کنيا و هنگام غذا خوردن درش بياری اون زيره گلو ش هم مشکلی نداره که ميگی پر شده
ممنون آقای دکتر از راهنماییت
چشم یه عکس میگیرم از زیر گلوش
به کارگر اونجا سپردم که صبح 2 کیلو و شب 2 کیلو یونجه اضافه بهش بده که شاید بهتر بشه
البته اینم بگم یکی 2 هفته اس که من دیدم اینجوری شده

atila

Member
اگر هنگام نعل کردن میخ به پای اسب رفته موجب عفونت گردد بطوری که اسب نتونه پاشو زمین بذاره و بالای سم ورم کنه بهترین درمان چیه ؟ ممنون از توجه اساتید

احسان

Active member
آتیلا گفت:
اگر هنگام نعل کردن میخ به پای اسب رفته موجب عفونت گردد بطوری که اسب نتونه پاشو زمین بذاره و بالای سم ورم کنه بهترین درمان چیه ؟
خوب به کجای پاش خورده سم يعنی از خط سفيد جلوتر زدی ميخ را خوب بستگی داره که به استخوان بند سوم خورده باشه يا نه خوب ميخو که بکش بعد هم بيشتر توضيح بده الان عفونت داره چطوری هست توضيح بده

عکس هم بزار

احسان

Active member
يک کار ديگه هم چيزها يی را که اسبت گاز ميگيره ميتونی با يک چيز تلخ اغشته کنی يا اصلاً اون چيزها را از تو باکس حذف کنی

Persian Horse گفت:
ممکنه عکس زيره گردنش را که ميگی  پر شده را بزاری  اين يه تيک  يا يک رفطار  غيرعادی تغذيه اي هست که اين گاز گرفتن  همراه  با بلع هوا هست که حالا مشکلات که بوجود مياورد  مشکلات دندانی  و بلع هوا و کوليک  يا اتسا ع معده است  درمان ها متفاوتی داره  که ساده ترينش اين که اسبتو بفرستی تو پادوک   يا  اخورش را با يک کاه يا يه چيزه شکم پر کنی  ، پر کنی  يا  با يک طناب چرمی دور گلوش ببندی  البته نه اينکه خفش کنيا و هنگام غذا خوردن درش بياری اون زيره گلو ش  هم مشکلی نداره  که ميگی پر شده 
اینم عکسش
نمیدونم داخل باکسشم همین کارو میکنه یا نه

پیوست ها

• P1120738.JPG
    P1120738.JPG
    184.5 کیلوبایت · بازدیدها: 6

mahsima

Member
اسبه من دیروز خیلی بیحال بود درسته فعل بود ولی سابقه نداشته در روز دو بار بخوابه که دیروز این کارو کرده بود بدنش هم نسبت به همیشه داغ تر بود مخصوصا زیر سینش و گوشاش راستش یه ذره نگران شدم آیا اینا که گفتم علایم بیماریه؟ممکنه سرما خورده باشه؟ یا ممکنه بیماریش خطرناک باشه؟

احسان

Active member
خوب اسب شما خوراکش خوبه چطور هست روزه قبلش زياد کار نکرده بوده ابريزش از بينيش داره از چشماش چطور سرفه ميکنه لطفاً بيشتر توضيح بديد اما از روی اين نشانها که گفتی به چيزی نميشه دست يافت بايد معاينه کامل بشه
تب داشت ؟ اين چند روز عرق نکرده بود و بيرون باشه که لرز کنه و تو باد باشه

saiRan

Member
Salam. aSbe man daStesh baD karde ye kami paientar az tandomesh aSlaN dard naDare va daSteshaM nemikeshe ampol va kereme vetanil zadim aSlan behtar neshoODe va bardaR haM haSt. yaNi Cheshe?????????????

عکسو گذاشتم ولی جوابی نگرفتم ؟؟؟؟؟؟
Persian Horse گفت:
عکسو گذاشتم ولی جوابی نگرفتم ؟؟؟؟؟؟

بالا