مستند اسب اصیل

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
برای فیلم, فیلمنامه لازمه
اول یک بررسی اجمالی داشته باشیم که تابحال کسی فیلمی ساخته؟

vatan

Member
مستندي در شبكه 4 در سالهاي پيش ساخته شده كه اتفاقا خانم قره گوزلو هم در آن حضور دارند

امید زمانی

Active member
آقای بابک محمدی کارگردان فیلم زیبای اسب در حال تدارک ساخت فیلم مستندی درمورد جاده ابریشمه و علاقه وحشتناک !!!ایشون به اسب باعث شده شهر به شهر به دنبال اسب اصیل ایرانی برای ایفای نقش !در این مجموعه که فکر کنم به سفارش یک شرکت فرانسوی ساخته میشه بره.حتی برای دیدن انسیاتور به خمینی شهر هم رفت .
به نظر من یکی از معدود راههای شناساندن اسب ایرانی به جهان همین فیلمهاست.
یک گروه ازشبکه اسب فرانسه هم دو ماه پیش در ترکمن صحرا درحال تهیه فیلم درباره رمه های ترکمن بودند و تقریبا میشه گفت همیشه یک گروه تخصصی خارجی در ایران در حال تهیه فیلمند.
من با یک گروه بلژیکی در کردان آشنا شدم که یکی از آنها به واقع دیکشنری اسب بود .ایشون به من گفت شما تا چندی دیگر اسبی نخواهید داشت !چون اسب را از بطن زندگی شهری بطور کامل حذف کرده اید ،برایش جالب بود که چرا با داشتن این اسبهای جسور پلیس ایران از اسب استفاده نمیکنه یا چرا در اماکن تاریخی سازمان جهان گردی حتی یک راس اسب هم ندارد ؟
برای تهیه فیلم لازم نیست خودمان فیلم بسازیم بلکه همکاری با این گروهها هم موثره.

احسان

Active member
بله اين کارگردان و سوارکار و مربی درساژ که خيلی هم باحال هست و از صحبت کردن و همنشين شدن با آقای محمدی واقعاً لذت ميبريد
در حال ساخت چنين فيلمی هستند که اميدوارم زودتر موفق به ساخت اين فيلم بشوند

sohrab

Active member
شبکه استانی سیمای خوزستان هم 7-8 سال پیش فیلم مستندی پخش کرد که قسمت زیادیش در مورد اسب اصیل خوزستان بود. البته کار چندان با ارزشی نبود. ولی الان خیلی دوست دارم دوباره ببینمش :)

vatan

Member
اين هم اطلاعات مستندي كه از شبكه 4 پخش شده است
اسب هاي ايراني
شبكه 4
موضوع : اجتماعي
گروه: مستند
قالب: مستند محض
تاريخ پخش:15/8/81
تعداد قسمت:15
زمان هر قسمت: 30 دقيقه
تهيه كننده: سيروس حصاري
محقق: ميترا قاضوي
كارشناسان:قره گوزلو- ابراهيم پور- لويزفيروز- بابك شكي- خانواده ايلخاني

vatan

Member
اسب هاي ايراني
شبكه 4
امير حسين اين مستند را برو از صدا و سيما يه نسخه را بخر و بزار تو فروشگاه مستند جالبي هست.

Farib

Member
یه مجموعه اسب اصیل از شبکه 4 پخش میشد . هر هفته بود. که یه قسمتش هم در مورد اقای پورحیدری بود.
یه فیلم دیگه به کارگردانی خسین تبریزی از خانم قراگوزلو بود.
فیلم کوچ هم که قدیمیه.
یه فیلم هم هیچوقت تکثیر نشد سم های وحشی بود.

mohsen3893

New member
ممنون هرمز ...اگه این فیلمو پیدا کردی به ایمیلم بفرست...اسم اسبم پینتو هستش...کسی میشناسه؟یه زمانی تو تهران در قسمت رده سنی نوجوانان سوم شده بود.

فربود

Active member
من یه مستند اسب از پیدایش اسب های تارپان تا کنون دارم که از شبکه 2 سیما پخش شده بود

mohsen3893

New member
دمت گرم .من مستند اسب های اصیل ایرانی رو میخوام که از شبکه 4 پخش شده بود..اگه داری بده
اسب هاي ايراني
شبكه 4