مسابقه پرش با اسب 29/8/88باشگاه بهارستان

ناشناس

Active member
با سلام
قابل توجه بعد از مدتها هیئت سوارکاری فارس (شیراز)تصمیم به برگذاری مسابقه پرش کرد

جمعه مورخ 29/8/88مسابقه پرش اسب در باشگاه سوار کاری بهارستان برگذار میگردد

ناشناس

Active member
از باشگاه های دیگه هم دعوت شده؟

اقا از قرار معلوم مورخ 24/8/88روز یک شنبه اعضای هیئت و باشگاه داران و بچه های سوار کار جلسه ای برگذار کردند که البته من از موضوع جلسه بی خبر هستم .چون کسی چیزی به ما نگفت جلسه هست /

و اینطور که معلومه از همه باشگاهها دعوت شده . ظاهرا همه هم شرکت میکنند

ناشناس

Active member
مسابقه هم برگذار شد جاتون خالی نبودین ببینین .ما هم نبودیم فقط شنیدیم :eek:

از اوضاع اونجا و شنیده ها نگم بهترهه

M.H.B

Member
1. از گراش با اسب قهرمان
2. مهدی مسجدی با اسب آریا
3. کسی سوم نشد
4. 2نفر مشترک چهارم شدند

reihaneh

Member
اقا از قرار معلوم مورخ 24/8/88روز یک شنبه اعضای هیئت و باشگاه داران و بچه های سوار کار جلسه ای برگذار کردند که البته من از موضوع جلسه بی خبر هستم .چون کسی چیزی به ما نگفت جلسه هست /

و اینطور که معلومه از همه باشگاهها دعوت شده . ظاهرا همه هم شرکت میکنند

پس قضيه ي تحريم و اين حرفا چي ميشه؟؟

سنا جان خواهر خوبم قضیه تحریم هنوز سر جای خودش باقیه.
از باشگاه ما یه نفر تحریمو شکوند متاسفانه:mad:

درسته که هیئت و عده به نسبت زیادی از جامعه سوارکاری با هم مشکلاتی دارن ولی بهتره امیدوار به حل شدن این مشکلات باشیم و شاید راه حلشون هم تحریم به این شکل نباشه ،این مسابقه برگزار شد و گرچه نمیشه سطحش رو چندان قابل قبول دونست ولی باز هم بودنش از نبودش بهتره، در مورد این که یک نفر تحریم رو شکوند بهتر این طور صحبت نکنیم که هر کی این مطلب رو بخونه فکر کنه اون بنده خدا خیاااااانت کرده و ....:eek: در حقیقت حتی خود آقای محمدی (صاحب باشگاه محسن) جز دست اندر کاران برگزاری مسابقه بودن،و همین جای امیدواری برای حل مشکلات هیئت و سوارکار هاست، بعید میدونم هیچ کدوم از ما بخوایم با این طور حرف زدنا آتیش بیار معرکه باشیم،وقتی ایرادی میبینید درست و بدون غرض ورزی انتقادتونو مطرح کنید ، از قدیم گفتن حرف حساب جواب نداره ،الان تو سواری شیراز همه چیز شده یا لج و لجبازی و دعوای کودکانه یا سوء استفاده از موقعیت و قدرت :(

مسابقه به صورت پارکور - باراژ در مانژ سرپوشیده برگزار شد و پس از پایان، مسابقه ride and drive نیز برگزار گردید.
از مشکلات برگزاری میشه،عدم برگزاری به موقع مسابقه(که البته به نسبت عادیه متاسفانه:()، کم بودن تعداد تماشاچیان(که می تونه ناشی از عدم تبلیغات صحیح باشه)، سطح نه چندان بالای پارکور و ارتفاع در نظر گرفته شده برای موانع اشاره کرد.(فکر میکنم اگر سایر دوستان هم مشکلاتی رو که دیدن بی غرض و به عنوان انتقاد مطرح کنن خوب باشه)
در کل فکر میکنم انتقادی که وجود داره استفاده صرف از باشگاه بهارستان برای برگزاری مسابقات هیئت هست،درسته این باشگاه دارای مانژ سرپوشیده بود و کیفیت و ظاهر موانعی که استفاده شده بود بهتر بود ولی :
- تعداد کمی از اسب ها از خود باشگاه بودن و سایرین ناچار به قبول هزینه نقل و انتقال بودن در صورتی که برای مثال با برگزاری در باشگاه محسن 70-80 درصد اسب ها از خود باشگاه هستن.
- فاصله باشگاه بهارستان از شهر به نسبت دور تر هست و این یعنی کمتر بودن تعداد تماشاچیان همونطور که در این مسابقه هم به وضوح دیده میشد.
- با وجود ساخت مانژ سرپوشیده، مشکلاتی در اون دیده میشد که برگزاری مسابقه در یک مانژ سر باز به نسبت اون منطقی تر بود از جمله:
  • کوچک بودن ابعاد مانژ و نزدیک بودن این ابعاد به سایز مانژ تمرین
  • نا مناسب بودن محل ستون های در نظر گرفته شده که دید تماشاچی رو مختل میکرد.
- با توجه به فصل برگزاری (پاییز و زمستان) میشه سردتر بودن هوای باشگاه بهارستان نسبت به سایر باشگاه ها رو هم جز نقاط ضعف به حساب آورد.
- در کل استفاده از مانژ سرپوشیده در یک هوای آفتابی و مناسب دلیل خاصی نداره و این که هزینه ای صرف شده و مانژی احداث شده دلیلی برای پافشاری در برگزاری مسابقات نباید باشه.
نهایتا متفاوت بودن محل های برگزاری در دفعات مختلف یعنی آشنا شدن تماشاچیان و علاقه مندان با باشگاه ها و بیشتر شدن دامنه و تنوع شرکت کنندگان
به نظر میرسه کافیه هیئت با کمک مالی به باشگاه ها اون ها رو در تهیه یه سری پارکور مناسب پشتیبانی کنه تا امکان برگزاری در سایر باشگاه ها هم به وجود بیاد گرچه مثلا باشگاه محسن همین الان هم بدون مشکل میتونه محل برگزاری مسابقه هیئت باشه

M.H.B

Member
البته 2 مسابقه آخر داخل مانژ سرپوشیده برگذار شده
به دلیل سفت بودن ماسه مانژ بیرون

narges

Member
چرا کسی از شیراز در مسابقه fei شرکت نکرده بود . تصور میکردم حتما حداقل 1 یا 2 شرکت کننده از شیراز در این مسابقه حضور داشته باشن .

ناشناس

Active member
چرا کسی از شیراز در مسابقه fei شرکت نکرده بود . تصور میکردم حتما حداقل 1 یا 2 شرکت کننده از شیراز در این مسابقه حضور داشته باشن .

اطلاع رسانی وظیفه دبیر هیئت میباشد و اینکه هیئت باید از بچه های سوار کار پشتیبانی کند برای حمل و نقل اسب و حمایت مالی.

فعلا هم هیئت چسپیده به برگذاری زیبایی و مسابقات استقامت

بالا