مسابقات fei تهران

motamedi

New member
به نظر شما تعداد سوارکاران حاضر در این رویداد بیانگر چیست؟ با توجه به شرایط موجود گسترش سوارکاری

به اکثر طبقات جامعه خوب است یا بد؟ ایا برای راهنمایی وکانالیزه کردن مشتاقان این ورزش فکر یا اقدامی شده؟

motamedi

New member
الان یک طیف جدید از علاقه مندان به اسب وپرورش ان البته با انگیزه های متفاوت به وجود امدند که اگر مدیران این رشته با سیاست

ودرایت انها را راهنمایی نکنند به سرعت سرخورده شده دیگه سراغی از این ورزش نمی گیرند

مثلا اگه یک شهرستانی مثل من برای یک مسابقه در تهران یک اسب 120 را اماده کرده با شه(با هزار درد سرو مشکل) ویک مرتبه با

با رقبایی با اسبهای 130و140 مجبور به رقابت بشه چه حالی به اوون دست میده ؟ یا یک نا بلدی که به واسطه علاقه مندی به این

رشته گرفتار دلالان شده اسبهای متوسط رو به ضعیف را با قیمت خیلی بالا تری بخره دیگه تا اخر عمر سمت این ورزش نخواهد امد

حالا اگه این شخص درست راهنمایی بشه می شه ازش یک اسپانسر همیشگی ساخت .اینها یک سری مسائلی بودند که خود من

شخصا با انها روبرو بودم و دوست دارم بدونم که مسئوولین چه راهکارهایی را سراغ دارند؟

به نظر شما تعداد سوارکاران حاضر در این رویداد بیانگر چیست؟ با توجه به شرایط موجود گسترش سوارکاری

به اکثر طبقات جامعه خوب است یا بد؟ ایا برای راهنمایی وکانالیزه کردن مشتاقان این ورزش فکر یا اقدامی شده؟
مسابقه جام فدراسیون جهانی در روزپنجشنبه با قهرمانی آقای علیرضا بختیاری از استان همدان به پایان رسید.

همانطور که می دانید این مسابقه درامسال با شرکت 140 سوارکار دررده D براساس جدولA داوری تحت نظارت ناظر فدراسیون جهانی آقای سمیر ازکشور لبنان پیگیری واجراشد.
اصولا" Category A مسابقه FEI در دنیامخصوص young riders (سوار کاران20-16 سال) برای شرکت درمسابقه ای national با طرحی بین المللی است.وعمدتا درکشورهای صاحب سبک ازاستقبال چندانی برخوردارنیست.

اما در ایران بدلایل زیادکه اصلیترین آن عدم وجود مسابقات پرش با اسب international وعدم ارسال اطلاعات وگسترش اخبار به جامعه سواری جهانی است ازاستقبال چشمگیری برخوردار است چون آمار ومشخصات وامتیازات آن طبقه بندی,'گسترش وثبت میگردد.
ناظر فنی مسابقه آقای سمیر از140 شرکت کننده شوکه شده بود واظهار میداشت که درلبنان 9 سوار در مسابقاتFEI ودر این رده شرکت می کنند.

ولی در کل شرکت 140 سواردر ردهDدرچهار راند (دوروزه) را مثبت ارزیابی میکنم باشد که این مسابقات هم تحت قرنطینه دامپزشکی و طبقه بندی حداقل رده اسب ها برگزار شود( البته قابل ذکر هست که هیچ کدام از این اسبها (ایران )گزارشی مبنی بر شرکت در رده های بالاتر از D در فدراسیون جهانی ندارند )وروزی شاهد این تعداد شرکت کننده در رده های بالاتر ازجمله قهرمانی کشور باشیم.
به این معنا که روزی دارای140 اسب وسوار باشیم که بتوانند در رده A (150 سانت ) رقابت کنند.

آخرین ویرایش:
بالا