مبارک mobarak

وطن اول سوار می شدند یک زنجیر می کشیدند بهش و دهنشو خورد می کردند تا جفت بزنه و مهره آخر دمشم را با تیغ می بریدند و فلفل می زدند تا دم گیر شود و روی زمین سفت می کوبیدند تا دستهایش حال بیاد و بعد شاید می پسندیدند.

sohrab

Active member
وطن اول سوار می شدند یک زنجیر می کشیدند بهش و دهنشو خورد می کردند تا جفت بزنه و مهره آخر دمشم را با تیغ می بریدند و فلفل می زدند تا دم گیر شود و روی زمین سفت می کوبیدند تا دستهایش حال بیاد و بعد شاید می پسندیدند.

:dodgy:
علی همه اصفهانیا که اینجوری نیستن

vatan

Member
علی این کارهایی را که میگی دیدی یا از پدر شنیدی ؟؟!!:winksmiley02:
یه سوال منطقی !! اگه میشه با این کارها و روش ها از یه یابو یه اسب خیلی عالی در آورد پس چرا اصفهانی ها اسب عرب نمیپسندند؟؟!!!!:winksmiley02:
علی شما میتونی با زدن نرگسه دم و ریختن فلفل یه اسب ترکمن را دم گیر کنی ؟؟!!:winksmiley02: من هزینه این کار را به شما میدهم.
البته منکر این نیستم که این کارها نمیشه ولی اگه طرف اسب شناس نباشه ذوالجناح را هم که بهش نشون بدی نمیپسنده و به جاش میره خر میگیره.:winksmiley02::wacsmiley:
علی از پدرت بپرس که کوهستان نعمت بخش یا کهر دم شکسته یا پلنگ یا کرنگ حاج شکری که پدرت میشناسه و همه مال خمینی شهر بودند یا نیله کریم گزی آیا اون اسبها هم با زنجیر و فلفل و غیره اسب شدند؟؟:winksmiley02::wacsmiley:

خودم هم دیدم و این اسبهایی مثل کوهستان یا دم شکسته و ..... را خودم هم دیدم ولی آن را قبول دارم که اسب را باید شناخت ولی آن بدبختی که قبل خرید یک اسب کتک خورده را می بینه و عاشق می شه و بعد چند روز می فهمه خره چی؟

vatan

Member
خودم هم دیدم و این اسبهایی مثل کوهستان یا دم شکسته و ..... را خودم هم دیدم ولی آن را قبول دارم که اسب را باید شناخت ولی آن بدبختی که قبل خرید یک اسب کتک خورده را می بینه و عاشق می شه و بعد چند روز می فهمه خره چی؟
پس بگو شما نگران حقوق مصرف کننده هستی ؟؟!!:dodgy:
خوب پس نگو تمامی 120 درصد از اسبدارهای اصفهان اینکار را میکنند درسته؟؟!!!:dodgy:
جواب سوال ها را ندادی علی ؟؟
اگه این کارها علی اسب کم خون را تبدیل به اسب پرخون میکرد از پدر بپرس چرا حاج اسماعیل رهنانی کهکشان را که بهترین کره حداد بود فروخت؟؟؟:wacsmiley:
خودت میدونی یا بهت بگم که توی اصفهان اسبی که رو کم کن باشه مخصوصا توی میدون تعزیه را به هیچ رقم نمیفروشند البته بگم اصلا نمیگزاشتند کسی نگاهش کنه یا اصلا ازش بکشه چه برسه به این که اسب را بفروشه پس این که شما دو تا دلال اسب را دیدی که با زنجیر اسب میفروشند این درست نیست که بگی هر چی اسب هست توی اصفهان هست با زنجیر راه میرند:wacsmiley:

Soheil Sanati

Active member
معجزه مبارك

من يه سوال دارم.مگه مبارك تخصصي براي زيبايي نيست.مگه دكتر نايگل اسب شو توليد نميكنه.پس چرا كره هاي يه اسب شو اسبهاي دلاور ايراني رو تو كورس شكست ميدن.به اين ميگن معجزه مبارك

sohrab

Active member
به چند مسئله توجه نکردید:

یکی اینکه به علت تطابق نسبی ملاک های زیبایی و کاربردی اسب اصلاح در جهت زیبایی الزاما منجر به از بین رفتن قابلیت های ورزشی نمیشه.

دوم اینکه داری در مورد موفقیت کره های مبارک در کورس صحبت میکنید یعنی حاصل ترکیب خون مصری و خوزستان. مقایسه قابلیت کورسی این ترکیب با تولیدات خالص مصری قابل بحثه

سوم اینکه باید بررسی اماری بشه. گر چه پراکندگی متفاوته و برای مثال در کورس یزد نسبت کره های مبارک و برفین به کل شرکت کنندگان در مقایسه با خوزستان چند برابره! ولی با این حال خالص ایرانی ها هم برادران خوشگلشون را کم در میدان گرد نداده اند!

خواهشی که دارم به محل و موضوع تاپیکی که ایجاد میکنید توجه کنید. اینگونه مطالب را در پاسخ به تاپیک " مبارک " بیاورید

در ضمن اینکه سایرین را دوستان خون ایرانی خطاب میکنید این شبهه را ایجاد میکند که خدای نکرده خودتان خون ایرانی ندارید!

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
من يه سوال دارم.مگه مبارك تخصصي براي زيبايي نيست.مگه دكتر نايگل اسب شو توليد نميكنه.پس چرا كره هاي يه اسب شو اسبهاي دلاور ايراني رو تو كورس شكست ميدن.به اين ميگن معجزه مبارك
شما قبل از نوشتن یک فکری بکن بعد سوال مطرح کن.
تو سوال شما تناقض وجود داره. مبارک زیباییه و خودشم که کورس ندودید و تو کورس هیچ کاره بود. قدرت کورس تو کره هاش از کجا امده؟ نقش مادر رو صفر در نظر میگیرید؟
شما یک کره از مبارک با واردتیهای دیگر (نه خون ورداتی) بفرست کورس مبینی قدرت کره های کورسی مبارک از کجا میاد.

Soheil Sanati

Active member
شما قبل از نوشتن یک فکری بکن بعد سوال مطرح کن.
تو سوال شما تناقض وجود داره. مبارک زیباییه و خودشم که کورس ندودید و تو کورس هیچ کاره بود. قدرت کورس تو کره هاش از کجا امده؟ نقش مادر رو صفر در نظر میگیرید؟
شما یک کره از مبارک با واردتیهای دیگر (نه خون ورداتی) بفرست کورس مبینی قدرت کره های کورسی مبارک از کجا میاد.

همين ماديانهاي ايراني با نريانهاي ايراني چرا كورسي نميدن كه بتونن برادراي زيباشون رو بزنن

sohrab

Active member
تا وقتی جواب ارسال من را ندادی این نتیجه را می گیرم که پاسخم قانع کننده بوده. در مورد اینکه چرا تعداد شرکت کنندگان خون خالص در کورس نسبت به خون وارداتی ها بیشتره لابد استدلال شما از قبیل اینهاست که خالصا میترسن و سوسکن! و ... ولی نظر من حداقل در مورد اسبهای خوزستان اینه که استعدادهای کورسی خیلی خوبی برای خالص ها وجود داره ولی نابه سامانی وضعیت کورس شرایط شرکت را براشون فراهم نمی کنه. طبیعیه که تولیدکننده ای که توانایی پرداخت هزینه های تولید از مبارک را داره نگرانی در مورد هزینه های کورس در مقابل جوایز ناچیزش را نداره. ضمن اینکه فکر میکنم ترکیب مبارک با مادیان های ایرانی توی کورس واقعا خوب جواب داده. ولی میشه یک کار آماری انجام داد و مقایسه کرد

دقیقا"
میشه از طریق فدراسیون درصد کشش (داغ کره)مبارک رانسبت به سیلمی های دیگر درآورد ونسبت جایزه های توزیعی درکورس را برای کره های تو لیدشده سیلمی را محاسبه کرد.

همان کاری که برای سیلمی های تروبرد کورسی درحال انجام است.

vatan

Member
دقیقا"
میشه از طریق فدراسیون درصد کشش (داغ کره)مبارک رانسبت به سیلمی های دیگر درآورد ونسبت جایزه های توزیعی درکورس را برای کره های تو لیدشده سیلمی را محاسبه کرد.

همان کاری که برای سیلمی های تروبرد کورسی درحال انجام است.
کجا میشه آمار کورس عرب را به دست آورد چنین مرکزی وجود داره توی ایران کسی میدونه؟؟
که در هر مسابقه چندتا اسب بودند و کدوم اسبها اول شدند و اگه زمان عبورشون از خط پایان هم باشه میشه یه کاری کرد البته نه مثل چیزی که شما پیشنهاد دادید بلکه یه کار در حد پایان نامه فوق لیسانس!!!
البته لازمه اینکار آمار زیاد و صحیح هست که چشمم آب نمیخوره وجود داشته باشه!!

بالا