ماه صیام. .

Dr_Ghaffari

Active member
ضمن تبریک ماه رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات اهالی نماز و روزه :
" گویند که ماه رمضان گشت پدید من بعد به گرد باده نتوان گردید
در آخر شعبان چنان می بخورم کاندر رمضان مست بیافتم تا عید"!

زان می عشق کزو پخته شود هر خامی/ گرچه ماه رمضان است بیاور جامی :) ای کاش همیشه مثل این یک ماه،بیشتر به کارها،رفتار و اعمالمون توجه نشون بدیم.

شعر که نشنیدم تا حالا اما مراسمی بوده واسه شهادت حضرت علی که عزاداری به صورت تعزیه برگزار می شده و خوب اسب هم استفاده می شده.

sohrab

Active member
ماه رمضان شد می و میخانه بر افتاد...............عشق و طرب و باده به وقت سحر افتاد

افطار به می کرد برم پیر خرابات.............................گفتم که تو را روزه به برگ و ثمر افتاد

با باده وضو گیر که در مذهب رندان......................در حضرت حق این عملت بارور افتاد

sohrab

Active member
روزه دارم من و افطارم از ان لعل لبست اری افطار رطب در رمضان مستحبست

روز ماه رمضان زلف میفشان که فقیه بخورد روزه خود را بگمانش که شبست

مرضیه

Member
ساقی بیار باده که ماه صیام رفت در ده قدح که موسم ناموس و نام رفت
وقت عزیز رفت ،بیا تا قضا کنیم عمری که بی حضور صراحی و جام رفت...

عیدتون مبارک دوستان.

ناشناس

Active member
رمضان در شعر شاعران :

از همان آغاز كه رودكى پدر شعر فارسى، بلند بناى كاخ ادب را برافراشت، مفردات روزه، رمضان، صوم و صيام در آيينه شعر فارسى انعكاس يافتند. اين انعكاس در تمامى انواع شعر مدحى، اخلاقى، تعليمى، غنايى و رثا ديده مى‏شود.

روزه به پايان رسيد و آمد نو عيد هر روز بر آسمانت‏باد امروزا

(رودكى)

همان بر دل هر كسى بوده دوست نماز شب و روزه آيين اوست

(فردوسى)

بر آمدن عيد و برون رفتن روزه ساقى بدهم باده بر باغ و به سبزه

(منوچهرى به نقل از دهخدا)

عيد قربان بر او مبارك باد هم بر آنسان كه بود عيد صيام

(فرخى به نقل از دهخدا)

خجسته باد و مبارك قدوم ماه صيام بر اولياء و احباى شهريار نام

(نزارى به نقل از دهخدا)

نزد خداوند عرش بادا مقبول طاعت‏خير تو و صيام و قيامت

(مسعود سعد به نقل از دهخدا)

سوى بهشت عدن يكى نردبان كنم يك پايه از صلات و دگر پايه از صيام

(ناصر خسرو)

از جسم بهترين حركاتى صلاة دان وز نفس بهترين سكناتى صيام دان

(خاقانى)

هر كه را خاطر به روى دوست رغبت مى‏كند بس پريشانى ببايد بردنش چون موى دوست ديگران را عيد اگر فرداست ما را از اين دهست روزه داران ماه نو ببينند و ما ابروى دوست

(غزليات سعدى)

دلا در روزه مهمان خدايى طعام آسمانى را سرايى درين مه چون در دوزخ ببندى هزاران در ز جنت‏برگشايى... (4)

(كليات شمس)

بيا كه ترك فلان خوان روزه غارت كرد هلال عيد به دور قدح اشارت كرد ثواب روزه و حج قبول آن كس برد كه خاك ميكده عشق را زيارت كرد...

(حافظ)

روزه يك سو شد و عيد آمد و دلها برخاست مى زخمخانه به جوش آمد و مى‏بايد خواست توبه زهد فروشان گران جان بگذشت وقت رند و طرب كردن رندان پيداست

(حافظ)

Dr_Ghaffari

Active member
من خراباتی ام و باده پرست در خرابات مغان واله و مست !
می کشندم چو سبو دوش به دوش می برندم چو قدح دست به دست !
به یکی از دوستان پیر و فرتوت که خدا او را بیامرزد گفتم چرا می می خورید شما را دارد نابود می کند ؟ گفت :" برای اینکه این لیوان آب سرد را شب بگذارم بالای سرم . نصف شب از خواب برخیزم و بنوشم و بگویم : آخش "!
حالا من هم می گویم ماه صیام رفت آآآآآآآآآآآآآآخخخخخخشششششششش!

sohrab

Active member
بله آقا!
اجر معنوی ماه مبارک که به جای خود. همین که یکماه به معده استراحت داده میشه خیلی مفیده! ;)

ماه مبارک رمضان

فـرا رسـيدن مـاه مـبارک رمـضـان مـاه نزديکي بیشتر به خـدا ، مـاه بهار قـرآن ، ماه عبـادت هـاي عاشـقـانه ، مـاه نـيـايـش هـاي عـارفـانه ، مـاه خـلـوص و بـنـدگـي بـر عـاشـقـان مـيـهـمان ضـیـافـت الله مبارک باد ...

حلول مـاه مـبارک رمـضان را به هـمه مسـلـمانان و شـیـعـیـان بخصوص کاربران گرامی انجمن اسب ایران تـبريک ميگویم.

پیوست ها

• Ra 1.jpg
    Ra 1.jpg
    51.7 کیلوبایت · بازدیدها: 29
  • Ra 3.JPG
    Ra 3.JPG
    60.5 کیلوبایت · بازدیدها: 28
  • Ra 1.jpg
    Ra 1.jpg
    51.7 کیلوبایت · بازدیدها: 29
  • Ra 3.JPG
    Ra 3.JPG
    60.5 کیلوبایت · بازدیدها: 28
پاسخ : ماه مبارک رمضان

رمضان يك فرصت بي نظير واستثنايي است براي آشتي با خداوند و خويشتن خويش . رمضان يك فرصت گسترده و بي ريا و صميمي است براي همه كساني كه مي خواهند غرور و كينه و خودخواهي و سركشي را دور بريزند و متواضعانه مهمان او باشند .

رمضان يك تلنگر است بر شيشه روح ما تا از خواب گران برخيزيم و از لحظه لحظه باقيمانده عمر به نحو احسن استفاده كنيم . رمضان يك پيمان شفاف و بي نقص است بين ما بندگان گناهكار و شرمنده با خداوند مهربان و بزرگي كه رحيم وتوبه پذير است .

رمضان رودخانه اي است روشن و مواج كه ما برگهاي زرد و شكننده را به درباي رحمت الهي وصل مي كند .

رمضان يك نگاه تازه است ، نگاهي كه من و شما بايد به روزهاي رفته بيندازيم و كلاهمان را قاضي كنيم و ببينيم در كوله بارمان براي قيامتي كه در پيش است چه چيزي اندوخته ايم ، چند دل شكشته را ترميم كرديم ، چند دست دراز شده به سويمان را به گرمي فشرده ايم ، چقدر بر زخمهاي ديگران مرحم بوده ايم و چند بار خود را در آينه وجدان برانداز كرده ايم ؟

رمضان يك مهرباني بيكران است . مهرباني پروردگاري كه هميشه سايه لطفش بر سر ما گسترده است . اما افسوس و هزار افسوس كه گاهي او را فراموش مي كنيم .

رمضان يك دعوت دوباره است . دعوتي براي توبه و آشتي و دست كشيدن از گناهان ريز و درشت . خوبه كه به اين دعوت الهي صادقانه لبيك بگوييم و زمزمه كنيم :

صد بار گناه و توبه و باز گناه يك بار هم از توبه شكستن توبه

آري بايد به استقبال ماه رمضان برويم و خانه دل را براي پذيرايي از دوست آب و جارو كنيم و عاشقانه به او بگوييم

جز تو دگري جاي نگيرد در دل دل جاي تو شد ، جاي كس ديگر نيست

منبع : http://majnoonehosein.blogfa.com

باز سفره ی خالی چشمهایم را به سوی آسمان پر از مهرت می گشایم تا باری گران برگیرم از نگاه نورانی و آسمانیت،باشد که از آمیرزیدگان باشیم.

ماه برآورده شدن آرزوها مبارک!

اللهم عجل لولیک الفرج

فربود

Active member
امیر حسین بهتره که یه تاپیک هم به اسم مشاعره باز کنیم انگار خیلی اهالی شعر و ادب تو انجمن داریم ;)
ای ول به دوستان که همه فن حریفن

فربود

Active member
رخش خزان گفت:
امیر حسین بهتره که یه تاپیک هم به اسم مشاعره باز کنیم انگار خیلی اهالی شعر و ادب تو انجمن داریم ;)
ای ول به دوستان که همه فن حریفن
نزدیک بود یادم بره ... منم این ماه مبارک رو به همه تبریک میگم :-*

بالا