مارشال (آرش * گل توسن)

امید زمانی

Active member
فقط یه مادیون پر نشد که اونم رفت با یه اسب دوخون کشید . حدود 30 مادیون دیگه کشش شدند و به جز 2 3 تا که خود مادیانها مشکل داشتتند بقیه پر شدند .

از بهمن ماه تا دیروز 43 کشش داشته که فکرکنم دو مادیان خالی مونده یکی مایا که آمده پای آریا !!!! و دیگری آق کایا که مشکل شدید رحمی داشت و الان زیر نظر دکتر کتوکی درمان داره میشه.

نوشتن مطالب اینچنینی به قصد ضربه زدن به سیلمی و بالتبع مجموعه ما نگاشته میشود فقط باعث تلاش بیشتر ما برای رشد و اعتلای اسب ترکمن شده.
سال قبل میگفتند آلت مارشال شکسته!!!! حالا شکستگیش !!!!رفع شده!!!!میگن ولی پر نمیکنه!
کره های به دنیا آمده مارشال امسال بالغ بر 40 راس در گنبد.قپان.جرگلان و همدان میباشند

جناب آقای قاسمی
درسته مارشال پر نمی کنه؟
من 2 تا مادیان بردم برای کشش اگر واقعیات داره تغییر بدم؟

از زمانی که مارشال از گنبد برگشته نزدیک 10 کشش داشته و 3مادیان دیگه هم تا چند روز آینده کشش میشه.

باید از جناب دکتر دهکردی درخصوص انتقال مارشال به قزوین کمال تشکر را داشته باشم

بارها گفته ایم که امانتداری این بزرگان افتخار ماست و به شخصه اگر کسی را تواناتر از مجموعه خودمان در حفظ ،نگهداری و نتاج گیری از آنها بیابیم،نباید حق این اسبها و حق ایران نسبت به آنها را نادیده بگیریم
قزوین در حال غنی شدن و مرکزیت یافتن اسب ترکمن است و حضور عاشقان بی ادعایی همچون جناب فاخر ما را بر آن داشت که یکی از بهترینهای مجموعه یعنی سیلمی مارشال را به ایشان واگذار کنیم،انشاالله که این اسب نفیس بانی خیر و برکت برای ایشان و دیگر اسبداران منطقه باشد.
ا

اکنون که مارشال را واگذار کرده ایم راحت تر و بی شائبه میتوانم از این سیلمی تعریف کنم.
نظر من در یک جمله همان نظریست که خانم کری جو استوارت راجع به مارشال گفته:

(((مارشال اسبی است که از رویاهای من آمده،اسبی که میتواند برای یک دهه یک کشور کافی باشد)))

واقعا گفتار شما در مورد مارشال صحیح است.
امیدوارم امانت داره خوبی باشیم تا بتوانیم راه توسعه اسب ترکمن را ادامه بدهیم

البته تزار کره مارشال نیز قزوینه
و آیتکین هم 3ماهه از مارشال آبستنه و کره اش را قزوین به دنیا میاره
آلتن آی هم همینجور
مثل اینکه مارشال قبل از رفتن به قزوین پیش قراولهاش را فرستاده!!!

انشاالله همینطوره.
ما با احتساب مارشال 9سیلمی ترکمن داشتیم که خواه ناخواه کره متوسط هم از آنها میبینیم اما تا امروز کره ضعیف یا درجه 2 از مارشال ندیده ام .
بی شک مارشال یکی از 5سیلمی برتر ایران است چه در تبار و پشتوانه ژنتیکی چه در سابقه ورزشی( هم در کورس وهم پرش) و هم تولید کره های استثنایی.

بالا