مادیان پرستو (خانم/شبدیزهلاکوخان)

علی اصفهانی

Active member
مادرش مادیان "خانم" عرب خالص بوده و پدرش شبدیز هلاکو خان کاشی

تولید کننده ظاهرا" دکتر قاسمپور بوده اند .

میخواستم ببینم این مادیان چه داغی میخوره که با این دستخط زنده یاد مری خانم و ارائه به فدراسیون داغ دره شوری خورد.

این مادیان پیش ما فقط با کهیل مرحوم اسحاق خان کره مادیان کرنگی داد که اسمش را سوگلی گذاشتیم ولی مالکین بعدی اسمش را "راز" گذاشتند که در رفسنجان است .

خود پرستو در تهران به آقای انصاری فروخته شد .

پیوست ها

• پرستو 001.jpg
    پرستو 001.jpg
    89.3 کیلوبایت · بازدیدها: 48
  • پرستو 002.jpg
    پرستو 002.jpg
    100.8 کیلوبایت · بازدیدها: 38

sonia

Member
جناب اصفهانی منم 1 مادیان عرب دره شوری داشتم که فدراسیون داغ دره شوری بهش زد!! ظاهرا از این داغ ها زیاد زده شده!! متاسفانه واسشون فرقی بین دره شوری و عرب دره شوری نبوده!!
منظورتون شبدیز قدیمی هست دیگه؟؟ ( نه این شبدیزی که پارسال تلف شد و استقامت مقام آورد)
اگر از اون شبدیز قدیمی اطلاعی دارید ممنون میشم بفرمایید

علی اصفهانی

Active member
جناب اصفهانی منم 1 مادیان عرب دره شوری داشتم که فدراسیون داغ دره شوری بهش زد!! ظاهرا از این داغ ها زیاد زده شده!! متاسفانه واسشون فرقی بین دره شوری و عرب دره شوری نبوده!!
منظورتون شبدیز قدیمی هست دیگه؟؟ ( نه این شبدیزی که پارسال تلف شد و استقامت مقام آورد)

این شبدیزی بوده که کره اش یعنی پرستو در سال 74 چهارده سال سنش بوده یعنی در سال 60 کشش داشته . اینطور که یادم میاد خانم میگفتن رنگش مشکی بوده .
پس قطعا" این شبدیزی که اخیرا" دراستقامت مقام آورده نبوده.

اطلاعات بیشتری ازش ندارم.

علی اصفهانی

Active member
عکس شبدیز هلاکوخان کاشفی موجود است ؟
و همچنین راز ؟

فیلم راز اززمان تولد تا دو ونیم سالگیش که فروختمش را دارم ولی عکسش را الان ندارم ولی قطعا دوستان رفسنجان باید داشته باشند چون ازطرف پدر خواهر کرنگ شکاری میشه که دررفسنجان معروف بود.

علی اصفهانی

Active member

مری خانم میگفتند دره شوریها همیشه از عرب سیلمی میگرفتند وحتی مادیان هم میگرفتند . خاطره ای را تعریف میکردند که مجید خان مادیان عرب برای زیاد خان فرستاده بودند .

sonia

Member
اگر همون شبدیز قدیمی باشه پدر بزرگ اسب من هست
خیلی دلم میخواد ببینم چه شکلی بوده!! منم فقط ازش اینو شنیده بودم که سیاه رنگ بوده!

بالا