مادیان من !

Dr_Ghaffari

Active member
پیشنهاد می کنم در این بخش دوستان انجمنی؛ اسبهای خود را معرفی کنند ؛ کمی از اسبهایشان بگویند و یکی دو تا عکس نیز ضمیمه کنند .
من نام مادیان خودم را "شکیبا" گذاشتم . و نام کره اش را " شوالیه " ! اولین بار است مادر بودن را تجربه می کند . 4 سال سن دارد و امروز تجربه های زیادی داشت از قانون "زین کن و سوار شو " ! رنگش کرنگ است و رخ کشیده نسبتا زیبایی دارد .

Dr_Ghaffari

Active member
اين هم تعدادي عكس از كره من و ماديان من در مزرعه خودمان . البته عكس آخري مربوط است به دو روزگي كره در همان پريشان .

پیوست ها

• _MG_7237.JPG
    _MG_7237.JPG
    81.7 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • _MG_7235.JPG
    _MG_7235.JPG
    81.1 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • _MG_7263.JPG
    _MG_7263.JPG
    70.4 کیلوبایت · بازدیدها: 17
  • _MG_7238.JPG
    _MG_7238.JPG
    68.8 کیلوبایت · بازدیدها: 19

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
Dr_Ghaffari گفت:
اين هم تعدادي عكس از كره من و ماديان من در مزرعه خودمان . البته عكس آخري مربوط است به دو روزگي كره در همان پريشان .
نژادش چیه؟
دکتر نعل بندی کره رو از کی شروع میکنی؟ آیا تابحال کره یا اسبی رو بدون نعل اموزش دادی برای سواری؟
و یا تابحال بجای نعل از کفش استفاده کردی؟

Dr_Ghaffari

Active member
امیرحسین قاسمی گفت:
Dr_Ghaffari گفت:
نژادش چیه؟
دکتر نعل بندی کره رو از کی شروع میکنی؟ آیا تابحال کره یا اسبی رو بدون نعل اموزش دادی برای سواری؟
از نظر نژاد باید عرب باشد اما به حتم خالص نیست . مادیان بسیار لاغر است که البته در این مدت بهتر شده است . شاید باور نکنید ولی اصولا با نعل بندی مخالفم مگر ضرورت ایجاب کند . زیرا تحریک سم در ناحیه جسم قورباغه ای باعث می شود رشد سم شدت یافته و جبران فرسایش سم را بنماید ! در خصوص کره ها نیز اگر زمین های سخت نباشد نعل بندی ضرورت ندارد . اما برای کره ها از 2 هفتگی می توان در صورت نیاز از کفشهای کیسه ای چرمی برای جلوگیری از فرسایش استفاده کرد که آسان است . اما فقط در هنگامی که کره دنبال مادر می دود و در مواقع عادی نیازی نیست . اسبهای جوان حد اقل تا 20 ماهگی نیازی به نعل ندارند .
در اسبهای عرب شاید بتوان با جرات گفت برای سمهای قوی و سالم با روزی 2-3 ساعت تمرین نعل ضرورت ندارد . (البته در زمینهای مناسب) اما در اسبهای نژاد سنگین و ترکمن شاید با روزی یک ساعت تمرین هم ضرورت داشته باشد .
در مورد مادیانی که خریداری کردم حدود 1 سانتی متر غیار کردم و نعل نیز نزدم تا تمرین راحت تر باشد..!

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
Dr_Ghaffari گفت:
امیرحسین قاسمی گفت:
Dr_Ghaffari گفت:
نژادش چیه؟
از نظر نژاد باید عرب باشد اما به حتم خالص نیست . مادیان بسیار لاغر است که البته در این مدت بهتر شده است . شاید باور نکنید ولی اصولا با نعل بندی مخالفم مگر ضرورت ایجاب کند . زیرا تحریک سم در ناحیه جسم قورباغه ای باعث می شود رشد سم شدت یافته و جبران فرسایش سم را بنماید ! در خصوص کره ها نیز اگر زمین های سخت نباشد نعل بندی ضرورت ندارد . اما برای کره ها از 2 هفتگی می توان در صورت نیاز از کفشهای کیسه ای چرمی برای جلوگیری از فرسایش استفاده کرد که آسان است . اما فقط در هنگامی که کره دنبال مادر می دود و در مواقع عادی نیازی نیست . اسبهای جوان حد اقل تا 20 ماهگی نیازی به نعل ندارند .
در اسبهای عرب شاید بتوان با جرات گفت برای سمهای قوی و سالم با روزی 2-3 ساعت تمرین نعل ضرورت ندارد . (البته در زمینهای مناسب) اما در اسبهای نژاد سنگین و ترکمن شاید با روزی یک ساعت تمرین هم ضرورت داشته باشد .
در مورد مادیانی که خریداری کردم حدود 1 سانتی متر غیار کردم و نعل نیز نزدم تا تمرین راحت تر باشد..!
اینی که بالا عکسشو گذاشتید برای چه کاری خریدید؟

احسان

Active member
اين يک ماديان عرب هست که اورده بودن کلينيک ما کرش فتخ داشت مالک اين ماديان آقای مهندس ريسی کوهرنگ هست

سهراب جان در مورد اين ماديان توضيح بده يکم از تيرش نميدن داغش اگه خوب افتاده باشه 00 داره

پیوست ها

• 22.JPG
    22.JPG
    24.9 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • 33.JPG
    33.JPG
    29 کیلوبایت · بازدیدها: 7

sohrab

Active member
تنها قسمتی از داغش که واضحه 00 kh هست که داغ عرب عشایری هست و دو رقم آخر شماره شناسنامه که 90 هست. اگر عکس بهتری ندارید شرمنده!

بالا