لکسور ( کهکشان * غمزه ) م.....

mansouri

Member
سلام جناب ابوالقاسمی
مشکل پا که جدی نیست انشا الله ؟
اگر کمکی از من ساخته است دریغی نیست بفرمایید

سلام جناب ابوالقاسمی
مشکل پا که جدی نیست انشا الله ؟
اگر کمکی از من ساخته است دریغی نیست بفرمایید

سلام جناب منصوری عزیز .
والا ورم و درد شدیدی در ناحیه مفصل خرگوشی گرفته که بعد از رادیوگرافی دکتر گفت التهاب در ناحیه کپسول مفصلی است و در اثر یک ضربه احتمالا اینطور شده و این ورم هم کمی استخوانی شده و الان در حال استراحت است ...
اگه کسی اطلاعاتی در موردش داره بگه لطفا ...
ممنون
اگه ک

mansouri

Member
والا اطلاعات که من دارم هنوز ذر حد شاگردی هست ولی پیش کش در حضور اساتید درس پس میدم اینکه :
.1.به جیره در این مواقع خیلی دقت کنید حتی با حجم بسیار کم و بالانس مینرال ها و مواد معدنی و قطع کردن هر گونه غلات به هر مدل
2.تمرین مداوم و سبک در حین این امراض اولیه چونکه منشا اصلی این بیماری ها ما نگهدارنده ها هستیم و از روی محبت اسبی که بایه برای علوفه و اب حداقل روزی چندین کیلومتر راه برود محبوس در اتاقی با بالاترین انرژی ممکن در خوراک و روز به روز از استقامت بدن این اسب کاسته شده در عین حالی که وزن و وضعیت بدنی عالی دارد و هزار بیماری دیگر در درون
و چندین نکته ظریف دیگر که از اصول نگهداری هست و حدس میزنم شما رعایت میکنید مثل بستر مناسب ....

با سلام
این اتفاق برای یکی از کره های من افتاد و در ناحیه مفصل خرگوشی هر دو پا این عارضه به وجود آمد که خوشبختانه با مشورت و راهنمایی استاد عزیزم دکتر قلم سیاه با تجویز یک دوره داروی ضد التهاب و اینکه به هیچ عنوان موضع مفصل تحریک نشه و از خارج کردن مایع مفصلی و تزریق مجدد اکیدا خود داری شود وضمن اینکه غلات رو کاملا از جیره غذاییش حذف کردیم نگذاشتیم اسب تو ی اصطبل بدون تحرک بمونه و در طول روز توی پادوک تحرک داشت یکی از پاهاش کاملا خوب شد و اون یکی هم 80% بهبود پیدا کرده.

mansouri

Member
خیلی عالی جناب کریم پور البته وضعیت اسب شما رو نمیدونم ولی به نظر بنده نباید به این زودی تن به دارو داد البته بسیار بیماری ها متفاوت هست و نظر ها متفاوت تر
و ایضا دکتر قلم سیاه هم عالی هستن و از استادای خوب بنده بودن که ازشون کار یاد گرفتم و حتما لازم دونستن این کا رو .

جناب ابوالقاسمی با آقای دکتر علومی تماس بگیرید هر چه زودتربرای استفاده از فنون طب سوزنی و ایجاد فضای مغناطیسی من خودم هم تجربه کردم و بر روی 2.3 اسب دیگه دیدم .اگراوایل کار باشد مطمعن باشید خوب میشه.وبی ضرر وبدون عوارض جانبی..ولی لطفاهرچه زودتر اقدام کنید تا مضمن نشده...

سلام جناب پور بهزاد .
لوکسر را بردم کرمان نزد دکتر علومی و وثوق و چند تای دیگه در دانشکده دامپزشکی و از مفصلش عکس گرفتن و آزمایش خون هم گرفتن ولی در مورد طب سوزنی چیزی نگفتن و نظرشان این بود که فقط فعلا استراحت مطلق داشته باشه و مصرف غلات کاهش پیدا کنه و منتظر زمان باشیم . البته در آزمایش خون معلوم شد که یک عفونت فعال در خون دارد که دکتر علومی گفتند احتمالا مفصل عفونی شده و باید آنتی بیوتیک مصرف کنه ولی وقتی که به رفسنجان برگشتیم یک نمونه از مایع مفصلی را به آزمایشگاه جهت کشت دادیم که جواب منفی بود .
حالا ما بین دوراهی موندیم که آنتی بیوتیک بدیم یا نه !

عجب... به نظرمن بادکترصباغ هم مشورت بکنید. خواهشا فقط با دکتر علومی در مورد طب سوزنی صحبت کنید...چون آقای دکتر وصوق نظر خوبی ندارند راجع طب سوزنی ندارند واصلا قبول ندارند ولی همانطور که گفتم من اثرش را روی چندین اسب دیدم. فعلا مشخص نیست عفونت در مفصل هست یا خیر این باید مشخص بشه...

علی اصفهانی

Active member
سلام جناب پور بهزاد .
لوکسر را بردم کرمان نزد دکتر علومی و وثوق و چند تای دیگه در دانشکده دامپزشکی و از مفصلش عکس گرفتن و آزمایش خون هم گرفتن ولی در مورد طب سوزنی چیزی نگفتن و نظرشان این بود که فقط فعلا استراحت مطلق داشته باشه و مصرف غلات کاهش پیدا کنه و منتظر زمان باشیم . البته در آزمایش خون معلوم شد که یک عفونت فعال در خون دارد که دکتر علومی گفتند احتمالا مفصل عفونی شده و باید آنتی بیوتیک مصرف کنه ولی وقتی که به رفسنجان برگشتیم یک نمونه از مایع مفصلی را به آزمایشگاه جهت کشت دادیم که جواب منفی بود .
حالا ما بین دوراهی موندیم که آنتی بیوتیک بدیم یا نه !

جناب دکتر ابوالقاسمی
دادن آنتی بیوتیک چه ضرری ممکنه داشته باشه ؟

جناب اصفهانی تا اونجا که من اطلاع دارم انتی بیوتیک میتونه بعضی از باکتریهای مفید درون معده و روده اسب که وظیفه کمک به هضم غذا را دارند را از بین ببره و مصرف زیاد اون عمل هضم را با اختلال مواجه میکنه

علی اصفهانی

Active member
جناب اصفهانی تا اونجا که من اطلاع دارم انتی بیوتیک میتونه بعضی از باکتریهای مفید درون معده و روده اسب که وظیفه کمک به هضم غذا را دارند را از بین ببره و مصرف زیاد اون عمل هضم را با اختلال مواجه میکنه

آنتی بیوتیک خوراکی برای دستگاه گوارش اسب خیلی ضرر داره.

تزریقی که معمولا رایج هم هست . برای زخمهای عمیق یا عفونتهای بعد از زایمان یا عفونتهای تنفسی وغیره.

جناب دکتر ابوالقاسمی
دادن آنتی بیوتیک چه ضرری ممکنه داشته باشه ؟

سلام .
مضرات آنتی بیوتیک بی مورد :
1: از بین بردن باکتری های مفید دستگاه گوارش ( که در اسب عامل اصلی هضم علوفه و فیبر هستند )
2: ایجاد مقاومت دارویی و اینکه احیانا در عفونتهای شدید در آینده ، جواب دادن به این آنتی بیوتیک تقریبا دور از ذهن میشود .
3: عوارض بعد از تزریق به دنبال چنین دوز بالای آنتی بیوتیک
4: مصرف دوزهای خیلی بالای آنتی بیوتیک گاهی موارد میتواند باعث شوک شود که غیر قابل برگشت است
5: تاثیرات رفتاری در اثر تکرار این تزریقهای با دوز بالا را هم نباید نادیده گرفت
و ....

بالا