لرد

Shabdeez

Member
من لردی رو که تو باشگاه هوشمند هست دیدم اسب بسیار زیبائی هست با خط خونی نسبتا خوب اما قیمت کششش اینقدر هام نیست

حداکثر 800 تا 900 هزار تومن

Shabdeez

Member
البته این عکسهایی که گذاشتن از باشگاه هوشمند هست اما فکر نمی کنم که لرد باشه به 2 دلیل:

اولا که لرد خیلی زیباتر از اینه دوما هم اینکه متاسفانه سیلمی به این زیبایی به دلیل نگه داری نامطلوب و کشش های بدون برنامه ریزی از هر دو چشم کور شده وباز هم با اظهار تاسف فکر نمی کنم مدت زیادی به اخر عمرش مونده باشه.
:( :(

Farib

Member
البته انتظار شما هم از یه اسب خوب خیلی مهمه. همینطور انتظار اسب از بینندش!

امید زمانی

Active member
جدا کور شده؟ می گفتند که 8تا مادیون بیشتر باهاش پر نشده که مطمئنید به خاطر کشش ها کور شده!یه فیلم از وضع نگهداری و باکس های اسبهای شو دارم کاش می دیدند این پولدارای بی سوادی که نمیدونند با پولشون چی کار کنند

احسان

Active member
اين دوست گرامی شبديز فکر کنم کلاً پرشی هست آن لرد را هم که ميگه يه اسب پرش روسی هست عرب نيست و دوچشمش هم خوده روسی ها کور کردند که تو ايران نتونه تو مسابقه پرش شرکت کنه

مگه ميشه از کشش اسب کور بشه :eek: :p :D ;D

احسان

Active member
اينهاش ;D :eek: :eek: ;)
اين هم لرد که دوست عزيز شبديز معرفی کرده که از لرد عرب خوشگل تره

اين يک اسب نژاد ورزشی ( پرش ) روسی هست

پیوست ها

• 222111.jpg
    222111.jpg
    33.1 کیلوبایت · بازدیدها: 156

Shabdeez

Member
ممنون از wild stallion
اره دقیقا منظور من همین سیلمی پرشی و زیبا بود .البته بازهم تو عکس اناتومی بدنش بطور کامل مشخص نیست و فکر کنم که هرکس که این اسب رو از نزدیک ببینه تو همون نگاه اول مجذوبش میشه.

اما میخواستم بدونم که مطمئنی این اسب رو عمدا کورش کردن و خودش کور نشده .فکر نکنم که ادمهایی به این بی رحمی هم باشند که اگر هم باشند اسمشون رو ادم نمیشه گذاشت.

Shabdeez

Member
در ضمن میخواستم بدونم که از کره های تولیدی لرد(پرشی) اطلاعی دارید که ایا موفق بوده و ایا تا بحال تو مسابقات مقامی داشته اند؟؟؟

Wild Stallion گفت:
اين دوست گرامی شبديز فکر کنم کلاً پرشی هست آن لرد را هم که ميگه يه اسب پرش روسی هست عرب نيست و دوچشمش هم خوده روسی ها کور کردند که تو ايران نتونه تو مسابقه پرش شرکت کنه

مگه ميشه از کشش اسب کور بشه :eek: :p :D ;D
البته لرد روسی زمانی که وارد شد از دوچشم کور نبود و فقط یک چشم معیوب داشت حتی در چند مسابقه داخلی پرش ایران (E,D1) شرکت کرد.
ولی از وضعیت اکنونش خبری ندارم.
حال چطور این روسها اونو از دوچشم کور کردند دقیقا" نمیدونم!

Shabdeez

Member
البته من هم فکر نمیکنم که عمدا چشمش رو کور کرده باشن
من 1سیلمی دیگه رو هم دیدم که از یک چشم کور شد و بعد از مدتی اون یکی چشمشم کور شد.

از دامپزشک شهبازی و یا دامپزشکان دیگر انجمن میخوام که اگه اطلاعاتی در این مورد دارند در اختیار بگذارن.

pooyan

Member
پاسخ : لرد

من شنیدم توی مسابقات پرش در روسیه بعد از کسب مقام اول توسط مالک لرد(اسمشون یادم رفته) روسها کورش کردند
در ضمن تک مانع 2m رو هم پریده!

علی واحدی

Active member
oliveira گفت:
البته لرد روسی زمانی که وارد شد از دوچشم کور نبود و فقط یک چشم معیوب داشت حتی در چند مسابقه داخلی پرش ایران (E,D1) شرکت کرد.
ولی از وضعیت اکنونش خبری ندارم.
حال چطور این روسها اونو از دوچشم کور کردند دقیقا" نمیدونم!
قسمت اول کاملا درسته وقتی رسید ایران از چشم چپ کور بود که کار مافیای اسب روسیه بوده چون اسب از اونها خریداری نشد که باید تاکید کنم اونجا باید از اونها خریداری میشد. تو ایرانم چنتا 120 و 130 خوب پرید با آقای علیرضا بختیاری. چشم راستشم من از خود علیرضا شنیدم که چشم چپش که توی روسیه کور شده عفونت داخلی کرده و تشخیص داده نشده و زده به چشم راستش. البته همه این مطالب نقل قول از خود علی آقاست که من شخصا براشون احترام خاصی قائلم.

علی واحدی

Active member
امید زمانی گفت:
:D ;Dچه قدر واقعا زیباست ! مخصوصا سرش عالیه! ;)
Shabdeez گفت:
در ضمن میخواستم بدونم که از کره های تولیدی لرد(پرشی) اطلاعی دارید که ایا موفق بوده و ایا تا بحال تو مسابقات مقامی داشته اند؟؟؟
آره امید جان واقعا هم سرش و هم کلا اسب بسیار زیبا و محکمی بود. علی آقا میگفت اسب کراس کانتری بوده. همونهاییکه توی جنگله و توی یک مسیر بخصوص با مانع های وحشتناک از کنده های درخت و پرش از ارتفاع توی آبو از این چیزا علیرضا میگفت اسب اون مسابقه ها بوده که بهشم خیلی میاد.
شبدیز جان ما یکیشو داریم. الان 5 یا 6 سالشه. راستش وقتی بدنیا اومد یکی از دستاش از زانو کج بود به بیرون که البته دکتر طباطبایی متخصص اندامهای حرکتی از انگلیس گچش گرفتند و خوب و صاف و میزون شد. یعنی الان هیچ مشکلی نداره ولی چیز خوبی از آب در نیومد البته ترینرهاش خیلی ترینر بودنا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ولی کلا چشم ترسه و استرس داره و خلاصه اون چیزی نیست که باید. البته هیکل فوق العاده و فیزیک خیلی خوبی داره و درشته اگه میخوای برات یه عکس ازش میگیرم همینجا میزارم.

من از یک دامپزشک شنیدم که وقتی یک چشم کور میشه باید اونو تخلیه کرد و گرنه باعث از بین رفتن اون یکی چشم سالم میشه

علی واحدی

Active member
قهرمان گفت:
من از یک دامپزشک شنیدم که وقتی یک چشم کور میشه باید اونو تخلیه کرد و گرنه باعث از بین رفتن اون یکی چشم سالم میشه
قهرمان جان درست شنیدی. ولی بعضی افراد بخاطر زشت شدن صورت اینکارو نمیکنن که خوب اشتباه میکنن و ... . البته بستگی به مورد هم داره یعنی همیشه ممکنه صدق نکنه.

سنا

Active member
baradar گفت:
قهرمان جان درست شنیدی. ولی بعضی افراد بخاطر زشت شدن صورت اینکارو نمیکنن که خوب اشتباه میکنن و ... . البته بستگی به مورد هم داره یعنی همیشه ممکنه صدق نکنه.
نميشه مثا آدما واسشون چشم مصنوعي گذاشت تا صورت زشت نشه؟

علی واحدی

Active member
سنا گفت:
نميشه مثا آدما واسشون چشم مصنوعي گذاشت تا صورت زشت نشه؟
دست مصنوعی که ساختن و عکسشم فکر میکنم که تو سایت باشه. البته اون دست فقط برای قدم رفتن و خوابیدن و بلند شدنه و احتمالا نریان سیلمی خوب یا مادیان کششی بسیار خوبی بوده که اینکارو کردن(البته اگر دست من باشه برای فنا شده ترین اسبهایی که هنوز فقط نفس میکشند همه کاری میکنم) ولی چشم مصنوعی باتوجه به اینکه اسب مدام چشمهاشو یا با زانواش یا با لبه های دیوارها و یا حتی با لبه های تیز میخارونه و محکمم اینکارو میکنه و بازم احتمال عفونت زیاده خیلی بعید میدونم که شدنی باشه. البته اسب اگه چشمشم تخلیه شده باشه بازم بنظر من دوست داشتنی و زیباست.

بالا