كره نريان ( حيدربابا---صدفي )متولد 1389

hooshmand

Member
جناب هوشمند
این نریان چشم چخمور رو با اون قیمتی که فرمودید معامله کردند؟

جناب بگلري بله در يك سالگي معامله شد واين رنگ كه اختصاصا بيشتر در اخال تكه ديده ميشود در اروپا مشتريان خاص و بازار خودش را داردضمنا بعضي از مراكز پروش اخال تكه در اروپا سيلمي هاي معتبرشان داراي اين رنگ هست.هرچند در ايران بخصوص تركمنها اين رنگ را اصطلاحا( چاخان) مي نامند واين رنگ اسب را براي صاحبش بد شگون تلقي مي نمايند و تمايلي به نگهداري اين رنگ اسب ندارند.

جناب هوشمند این رو که فرمودید ترکمن ها این رنگ رو بدشگون میدونند مال قبل بود و به قول یه بنده خدایی که تو همین سایت خوندم فعلا
که نون واسشون تو همین رنگ!!!

اما در مورد اسبای این رنگی به نظر من رنگ قشنگیه و خیلی هم ورزشی(خصوصا کورسی)ولی کلا اسبی که این رنگی باشه چشماش هم
رنگی میشه و این دقیقا از نظر بنده تنها نقطه ضعفش هم همینه... چون همونطور که میدونید اسبای چشم چخمور عملا تو روزای آفتابی
قدرت بینایی شون به چیزی حدود صفر میرسه.بنده خودم قبلا اسب این رنگی داشتم و دقیقا به از این موضوع مطلعم.

اما خوب رنگ زیباییه و پرطرفدارترین رنگ تو اروپا هم هست.

hooshmand

Member
جناب هوشمند چندتا از سیلمیهای اروپا با این رنگ را نام میبرید؟

جناب قاسمي
از شما بعيد بود اين پرسش؟؟/ فكر كنم مي خواهيد اطلاعات اينجانب را چك نمائيد ..؟؟؟؟چون جنابعالي كه با امثال اقايان الكساندر كيلموك مدير stavropol stud, و همچنين لئونيد بابايف مدير shael stud در ارتباط هستيد در جيك ثانيه اين اطلاعات را در مي اوريد.
ولي بهر حال جهت اطلاع اعضا محترم انجمن تعدادي از سيلمي هاي شاخص اخال تكه برنگ cramelo را كه اطلاعات انها در سايت هاي معتبر اخال تكه درج گرديده در اينجا مي اورم

1--سيلمي aglias كرهararat نوه قهرمان 3 المپيك يعني absentتوليد شده در روسيه (قزاقستان ...)اطلاعات اين سيلمي در سايت karakum akhal teke درج گرديده ولي دسترسي به عكسهاي فوقالعاده زيباي اين سيلمي مسدود گرديده است

2--سيلمي asman متولد 1998توليد شده در كشور سوئد صادر شده به امريكا اطلاعات اين سيلمي در سايت karakum akhal teke درج گرديده ولي دسترسي به عكسهاي فوقالعاده زيباي اين سيلمي مسدود گرديده است
3--سيلمي shaar shael كه جنابعالي برايش تاپيك ايجاد نموده ايدفقط با يك عكس ...؟؟
اين سيلمي متولد 2001 در روسيه و توليد كننده مركز پرورش اسب
veladimir shamborant ميباشد كه در جشنواره جهاني اخال تكه درسال 2003 در مسكو مقام چهارم را كسب نموده و ديپلم درجه 2 دريافت نموده است
..............
..............سيلمي shaar shael

shaar shael.jpg

4--سيلمي habhb shael متولد 2004 در روسيه كه توليد كننده مركز پرورش اسب veladimir shamborant ميباشد.اين سيلمي در كتاب تبارنامه اخال تكه ثبت گرديده و در حال حاضر در كشور كانادا براي كشش ماديان هاي اخال مورد استفاده قرار ميگيرد و مالك ان مركز پرورش اسب agramak studدر منطقه ونكو ور ميباشد و افاي برنت سايفرد كه ده سال قبل چندين سفر به ايران داشت و متقاضي خريد اسب تركمن و اسبچه خزر بود از اين سليمي در سال 2008 كره توليد نموده است و مزرعه ايشان در منطقه كالگوري كانادا ميباشدكه تحت نام AT BOLSIN فعاليت مي نمايند ....
.........................
.......................
سيلمي habhb shael

habib shael.jpgHabib03.jpg

5--سيلمي ASCHIR متولدسال 2000 در كشور فرانسه داراي شماره ثبت 101300200 در كتاب تبارنامه اخال تكه صادر شده به كشور انگلستان مالك خانم ژاكلين براد بري مورد استفاده در منطقه hereford shaire
........................
.......................
سيلمي ASCHIR متولدسال 2000

aschir  ..jpgaschir  akhal teke.jpg

6-- سيلمي ...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
7--سيلمي.../؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
من خدا نکرده قصد چک کردن اطلاعات شما را نداشتم.

من با کلیموک و بابائف و کری جو , میرهدایف , پونتکوروو و ریابووا ...تمام شاخصهای آخال ارتباط دارم.
منظور من این بود که بررسی بکنیمو بین سیلمیهای قهرمان زیبائی و کورس چند تا از این رنگ با چشم آبی هست؟

که بین تولیدات کلیموک و مزرعه شامبورنت که در واقع آخال تکه روی پایه اون میچرخه سیلمی تاپ با این مشخصات خیلی کمه.

hooshmand

Member
ممنونم از راهنمایی تون:smilingsmiley:فکر میکنم امد مسابقه دوم شد.الان این اسب مال رامین رئیس پور.عکس جدید میگیرم میذارم.

جناب بهزادي
اين نريان الان بايد 2سال و چند ماهش باشه و اين سن براي پرش نيست ..؟؟؟لطفا بفرمائيد در كدام مسابقه دوم شد ايا منظورتان مسابقه زيبائي است ...؟؟
اگر عكس جديد از اين نريان در كرمان گرفتيد لطفا روي سايت قرار دهيد .

hooshmand

Member
سلام جناب پور بهزاد
اقا دست مريزاد............. همه كرمان زير نگين شماست
تشكر از بابت اين عكسها كه ارسال نموديد.
لطفا اطلاعات اخرين وضعيت اين نريان را روي سايت قرار دهيد
با تشكر و سپاس.....هوشمند

بالا