قیصر

damoon

Member
این نریان به همراه سیرکی که از مسکو به ایران اومده بود وارد ایران شد. هنگام استراحت مادیونی رو میبینه و میخواد خودشو به هر قیمتی بهش برسونه که باعث شکسته شدن دستش میشه. گروه سیرک این اسب رو بخاطر شکسته شدن دستش رها میکنه و میذاره ایران بمونه. بعد این اسب با عمل جراحی دستش بهبود پیدا میکنه و الان تقریبا خوب شده هرچند لنگش در دست راستش مشخصه. قیصر به عنوان سیلمی بسیار عالی جواب داده و بهترین کره ها رو تولید کرده. الان حدود 18 سالشه و باید از این سیلمی استفاده بیشتری بشه. در حال حاضر فکر میکنم بجنورد باشه.

امید زمانی

Active member
این نریان به همراه سیرکی که از مسکو به ایران اومده بود وارد ایران شد. هنگام استراحت مادیونی رو میبینه و میخواد خودشو به هر قیمتی بهش برسونه که باعث شکسته شدن دستش میشه. گروه سیرک این اسب رو بخاطر شکسته شدن دستش رها میکنه و میذاره ایران بمونه. بعد این اسب با عمل جراحی دستش بهبود پیدا میکنه و الان تقریبا خوب شده هرچند لنگش در دست راستش مشخصه. قیصر به عنوان سیلمی بسیار عالی جواب داده و بهترین کره ها رو تولید کرده. الان حدود 18 سالشه و باید از این سیلمی استفاده بیشتری بشه. در حال حاضر فکر میکنم بجنورد باشه.
اصلا معلوم نیست این اسب چی هست... ترکمنه یعنی؟:blinksmiley: به نظر شما یه اسب ترکمن خوب تو مسکو میره سیرک؟؟

damoon

Member
امید جان این اسب تو سن 16 سالگی سیرک بوده. علاوه بر این دیدگاه اونها در قبال یه اسب سیرک ممکنه با دیدگاه ما خیلی تفاوت داشته باشه. مهمتر از همه ی اینها اینه که کره های بسیار خوبی تولید کرده که در حال حاضر بیشتر از 8-9 ماه ندارن اما حتما در آینده بیشتر ازشون میشنویم.

امید زمانی

Active member
این اسب اصلا معلوم نبود چیه...یهو شد سیلمی ترکمن . من چند تا کره ازش دیدم معمولی بودن .اما خوب مهمترین چیز اینه که این اسب از نظر خونی مشخص نیست چی هست اصلا

damoon

Member
متاسفانه یکی از معضلات اینه که انقدر به شجره اهمیت میدن که خود اسب یادشون میره. باید دید خود اسب در حال حاضر چیه و چقدر با معیارهای ما ( چه از نظر توانایی بدنی و چه از نظر ساختار جسمی) بعنوان اسب ترکمن سازگاری داره.

امید زمانی

Active member
البته موضوع توانایی فیزیکی و ... بحث جداگانه ای است . اما یه اسب هر چه قدر توانا و به معیار ما نزدیک باشه باید از نظر ژنتیکی نیز مقبول باشه .

امید جان این اسب تو سن 16 سالگی سیرک بوده. علاوه بر این دیدگاه اونها در قبال یه اسب سیرک ممکنه با دیدگاه ما خیلی تفاوت داشته باشه. مهمتر از همه ی اینها اینه که کره های بسیار خوبی تولید کرده که در حال حاضر بیشتر از 8-9 ماه ندارن اما حتما در آینده بیشتر ازشون میشنویم.

كسي از اين كره ها خبري داره يا خود قيصر
لطفا

ramezany

Member
یه کره به رنگ سمند ازش دیدم, اورده بودند سبزوار برا نمونه گیری آزمایش dna. خیلی زیبا و مالکش از روستای گز جرگلان بود.

یه کره با گلشاد گنبدلی داده نریان به اسم آریا که خیلی معرکست
تو روستای گز دست خانواده یزدانی

سلام من صلاح نمیدانم باوجود اسبهایی مثل دایمیران وحیدر بابا وسمند که هم زیبا هستند وهم خالص به دنبال امثال اینها برویم.؟نظر شما چیه

در ضمن اگر با آخال تربردم بکشی جواب میده اما این جواب دادنا نسل اسبهای خالص نابود کرد حال باید دست به دامنه روسیه وترکمنستان بشیم تا یه خالصشو گیر بیاریم

AmirPedram

Member
attachment.php
attachment.php

پیوست ها

• 2015-05-31-22-39-23_deco.jpg
    2015-05-31-22-39-23_deco.jpg
    245.1 کیلوبایت · بازدیدها: 64
  • 2015-05-31-22-40-59_deco.jpg
    2015-05-31-22-40-59_deco.jpg
    207.7 کیلوبایت · بازدیدها: 59
بالا