قزوین در سوارکاری

jasmin

New member
به نظر شما :
1.قزوین الان در رشته سوارکاری حرفی برای گفتن داره؟
2.نسبت به استانهای دیگه فعالیتش چطور بوده؟
3.پیشنهادتون برای فصل جدید مسابقات ؟
4. یک سوارکار موفق و خوب قزوین رو معرفی کنید(دلیل انتخاب رو هم بگید).
5.نسل جدید سوارکاراش رو چطوری ارزیابی میکنید؟
:winksmiley02::coolsmiley02:

jasmin عزیز
من فکر می کنم بهتره که 1 جواب کلی به همه سوالاتت بدم.
البته من در حدی نیستم که بخوام نظر بدم چون کم سابقه ترین آدم هیئت سوارکاری خودم هستم.
ولی امسال در مسابقات قهرمانی کشور ( به جز رده بزرگسال که فکر نمی کنم به این زودیا کسی از قزوین بتونه شرکت بکنه) از همه استانهایی که تقریبا حضور فعال داشتن فقط قزوین بود که نماینده ای نداشت( به جز 1 نفر که تنها به اسم قزوین پرید).
در رده بزرگسال استان خراسان و اصفهان نماینده داشتن.
در رده نونهال و نوجوان و جوان هم استانهای زنجان،همدان،اصفهان و بوشهر بودن.
بچه های ابهر هم که تو مسابقات خودمون شرکت میکردن امسال بودن و جایزه هم گرفتن که مبارکشون باشه.
با این اوصاف من فکر میکنم قزوین راه سخت و طولانی در پیش داره......... .

تو همش من که بودم.:winksmiley02:

سلام آقا بهنام
یه خسته نباشید هم به شما میگم برای این وقتی که تو این کار گذاشتید .
من که هر هفته شما رو تهران زیارت میکردم تو مشهدم همدیگرو دیدیم امیدوارم که نتیجه این زحمتا رو بگیرید و به ما تازه کارا هم یاد بدید.
شما نظرتون درباره این بحث رو نمیگید؟

mahsima

Member
1-به نظر من .
هنوز جرفی برای گفتن نداره ولی من پیشرفت رو به خوبی در باشگاه های مختلف و بین سوار کارا میبینم و امیدوارم آینده حرفی پیدا کنه. آقا یا خانم mex درسته امسال کسی قهرمان کشوری شرکت نکرد اما سال های گذشته هم در نونهال و هم در ردهء نوجوان سوارایی در قهرمان کشوری داشتیم در مسابقات fei و جام ها هم هر ساله سوارانی هستند که شرکت میکنند تازه امسال دو تا تیم هم از قزوین داشتیم که مسابقات لیگ رو میپریدن پس میتونیم اگر بیشتر تلاش کنیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.
2-نسبت به کل استان های ایران اگر در نظر بگیریم سواری قزوین حرف زیادی برا گفتن داره ولی نسبت به استان هایی مثل بوشهر اصفهان و همدان و خراسان خیلی راهداره تا به اونا برسه.
3-پیشنهادی ندارم .
4-خودم رو سوارکار خوب میدونم ولی موفق نه من مسابقات زیادی رفتم همیشم خوب بودم اگر چه مقام نداشتم ولی همیشه با چهار خطا یا 8 خطا اینطور شده یا تو باراژ مقام و از دست دادم تو قزوینم هر وقت پریدم مقام داشتم ولی خودمو موفق نمیدونم چون این سعادت رو نداشتم که کسی من و ببینه وقتی نامزد آدم که نزدیک ترین کسمه قبولم نداره از دیگران چه انتطاری میشه داشت.
از سوارکارای موفق آقای خوانساری(اگر چه بعضی عقایدشون رو قبول ندارم)-و آقای صارمی-آقای رحیمی-
5-من نسل جدید رو زیاد نمیشناسم به خاطر همین هم نام نبردم ولی فکر میکنم باید بچه های قابلی باشن و امیدوارم روز به روز بهتر و بهتر بشن.

-اگر دقت کرده باشید من نوشتم که بین استانهایی که حضور فعال داشتن فقط قزوین بود که تو قهرمانی کشور نماینده نداشت،حضور فعال یعنی همین مسابقات تیمی که شما هم شرکت کردید و واقعا از بعضی هم تیمی های خودتون هم بهتر پریدید.تبریک میگم.
ولی همه سوارکارا کل فصل رو تمرین میکنن که بتونن تو قهرمانی کشور خودی نشون بدن.
-امسال ارتفاع موانع قهرمانی کشور جوانان 135 سانتیمتر بود( در راند دوم) در حالیکه ما الان تو قزوین حتی 1 نفر رو هم نداریم که بخواد تو همچین ارتفاعی مسیر پارکور رو تموم بکنه!
امسال تو قهرمانی استان تو همین رده جوانان ارتفاع موانع ما چقدر بود؟
چند نفر با تسلط کامل این پارکور رو تموم کردن؟
رده های نوجوان و نونهال چی؟
واقعا در حدی هستیم که بگیم خوب کار میکنیم و تو قهرمانی کشور نماینده داشته باشیم؟
-ممکنه این چیزهایی که من مینویسم باعث ناراحتی خیلیا بشه ولی تا از کاری انتقاد نشه پیشرفت نمیکنه!
دوست دارم بچه ها قدر این وقتی رو که تو این ورزش میذارن رو بدونن و این ورزش رو جدی بگیرن!
هزینه این ورزش واقعا شوخی بردار نیست و کار هر کسی هم نیست که بخواد از پسش بر بیاد پس بهتره که با صرف این هزینه و وقت زیادی که میذاریم 1 کاری کنیم که بازده کارمون رو ببریم بالاتر...!

-اگر دقت کرده باشید من نوشتم که بین استانهایی که حضور فعال داشتن فقط قزوین بود که تو قهرمانی کشور نماینده نداشت،حضور فعال یعنی همین مسابقات تیمی که شما هم شرکت کردید و واقعا از بعضی هم تیمی های خودتون هم بهتر پریدید.تبریک میگم.
-امسال ارتفاع موانع قهرمانی کشور جوانان 135 سانتیمتر بود( در راند دوم) در حالیکه ما الان تو قزوین حتی 1 نفر رو هم نداریم که بخواد تو همچین ارتفاعی مسیر پارکور رو تموم بکنه!
واقعا در حدی هستیم که بگیم خوب کار میکنیم و تو قهرمانی کشور نماینده داشته باشیم؟
-ممکنه این چیزهایی که من مینویسم باعث ناراحتی خیلیا بشه ولی تا از کاری انتقاد نشه پیشرفت نمیکنه!
دوست دارم بچه ها قدر این وقتی رو که تو این ورزش میذارن رو بدونن و این ورزش رو جدی بگیرن!
هزینه این ورزش واقعا شوخی بردار نیست و کار هر کسی هم نیست که بخواد از پسش بر بیاد پس بهتره که با صرف این هزینه و وقت زیادی که میذاریم 1 کاری کنیم که بازده کارمون رو ببریم بالاتر...!
امسال قهرمانی کشور رو در رده نونهالان ونوجوانان (میسر رامین )راند دوم 110 و120 سانت گذاشتیم وهمین رده رو من در قهرمانی قزوبن در باراژ به 105 و110 سانت رسوندم در جوانان قهرمانی کشور رانددوم به 130 رسیدکه سواری کردن در این ارتفاع کار ساده ه ای نیست وسوار این رده رو طلب می کته واز اون مهم تر اسب اون رده رو می حواد وهمین تو قزوین تا 115 سانت اجرا شد.
واما بزرگسالان در قزوین برای اولین سال ارتفاع 120 سانت پر رادرباراژ داشت که فقط یک سوار clear (بی خطا) داشتیم وتمام استانهای فعال مثل همدان ,مشهد یا اصفهان قهرمانی خود را یا در همین ارتفاع ویا C1 (5سانت بالاتر) برگزار کردند وحتی تهران هم قهرمانی خودش رو135 سانت برگزار کرد امادر قهرمانی کشور این ارتفاع در روز آخر به 145 سانت (6 مانع 60٪) رسید
که داستان این تورنتمت و قوانین و....آن با جام های دیگر جداست.
اگر این فاصله رده ای رو بین قزوین وکشور در سنین مختلف دقیق تر ببینی چیزهای زیادی رو می گه .

ولی در یک جمله
به خون جدید ,اسب جدید و اتحادی جدید برای کار بیشتر نیازمندیم.

mahsima

Member
میدونم ولی اینم ببینید که سال های پیش شرکت کننده داشتیم .خوب من تا نوجوان بودم پریدمولی الان جوانم و واقعا اسبی که داشتم جواب گو نبود ممکن بود پارکورو تموم کنه ولی به چه قیمت آسیب رسیدن به خودش؟
ممنون از تعریفتون .اینم ببینید که کسایی که تواناییش رو دارن اسبش و ندارن و کسایی که اسبش و دارن تواناییشو ندارن ...متاسفانه.:s adsmiley:
اینطوری هم باید دید که نسبت به سال های قبل سطح مسابقات قزوین به کجا رسیده به نظر من پیشرفت داشته یه روزی بود که تو قزوین بزرگسالان بالای یه متر نمیپریدن...ولی شما هم راست میگید هنوز کلی راه داریم که به تهرانی ها یا استان های فعال دیگه برسیم.
برا من یکی که مشکل اساسی پوله.راستش من تو این رشته دچار افسردگی شدم و یه جورایی از مسابقه زده شدم دقت کرده باشید یه مدته شرکت نمی کنم کلافم از این که هر سری میرم مسابقه نا امید برگردم خسته شدم از شکست خسته شدم افسردگی گرفتم وقتی دیدم یکی به زور خودش و رو اسب نگه میداره و اسبش یه اسب خارجی و خوبه و همه رو اسب میره و مقام میاره و من فقط با خطایی ناچیز می مونم :sadsmiley:

سوارکاری تنها ورزشی هست که به ندرت پیش میاد که حق به حق دار برسه ، اکثرا حق به پولدار میرسه.....!
ولی اگر اینطوری فکر کنیم هیچ وقت پیشرفت نمیکنیم و به قول شما دچار افسردگی میشیم.
شما فکر کن که یک نفر قراره که پیدا بشه و 1 اسب در اختیارت بذاره که باهاش مسابقه بدی ، پس با این طرز فکر مجبور میشی که همیشه خودت رو آماده نگهداری که اگرم یک موقعیتی برات پیش بیاد و از آسمون یه اسبی برات رسید به خاطر نداشتن آمادگی از دستش ندی.
در ضمن کسانی هستن که اسب خوب دارن و برای اینجور مسابقات اجاره میدن ....!

mahsima

Member
خب من هیچ وقت سواری رو کنار نزاشتم من روزی 3-4 ساعت تو باشگام و حداقل یه اسب سوار میشم .شما درست میفرمایید.
با جریان کرایه اصلا راحت نیستم دوست ندارم با اسبی که باهاش تمرین ندارم بپرم نه اینکه نتونم.یه جوریه ولی هنوز اونقدر بی اسب نشدم اگر مجبور بشم چرا که نه.

jasmin

New member
فکر نمیکنید داریم از موضوع اصلی فاصله میگیریم؟
من امسال فقط تونستم بیام جام عارف رو ببینم مسابقه خوب برگزار شده بود ولی وقتی چندتا از سوارکارای قزوینی داشتن میپریدن همه تماشاگرها میخندیدن!
نام نمیبرم ولی مطمئن هستم که میفهمید چه کسانی رو میگم.
خوب این شرکت کردن به درد میخوره آیا؟

mahsima

Member
من امسال فقط تونستم بیام جام عارف رو ببینم مسابقه خوب برگزار شده بود ولی وقتی چندتا از سوارکارای قزوینی داشتن میپریدن همه تماشاگرها میخندیدن!
من نمیدونم کی رو میگید ولی هر جایی آدمای بی فرهنگم داره حتی همون تهران هر کی مسخره کرده بی شعوری خودش رو نشون:smile: داده شما به حساب بقیه نزا:smilingsmiley:ر.

آره مي‌خنديدن.اما خوب بود.بلاخره بايد از يه جايي شروع كرد.

منم معتقدم که باید از یه جایی شروع کرد و این مهم نیست که بقیه چه فکری بکنن.
مسابقه جام عارف هم در کل برای قزوین خیلی خوب بود و اکثر شرکت کننده ها راضی بودن و باهاشون که مصاحبه شد پشت میکروفون هم همین رو گفتن .
تو رده 115 هم سوارکارامون خوب پریدن و درکل برای سوارکاری قزوین روز بزرگی بود .
امیدوارم که این مسابقه بازم برگزار بشه و سوارکارامون هم توش موفق باشن.
البته چندتا از سوارکارای مطرح هم به اسم قزوین پریدن که فکر میکنم کار قشنگی بود.:biggrin:

ehning

New member
سلا م دوستان من فکر میکنم شرکت کردن این دوستمون کار قابل تقدیری بود به گفته دوستان باید از یجا شروع کرد .
اقای مازیار جمشید خا نی و شرا گیم حبیبی بنام قزوین شرکت کردند.
اولین قدم رسیدن به موفقیت سوارکارامون اتحاده
2. بالا بردن سطح اطلاعات و سواری عرضم راجع به تمامی ردهاست
3-داشتن اسپانسر خوب
4- داشتن یک برنامه ریز ویک مربی سطح بالا (کسی که دارای قهرمانی مسابقات رده بالا باشد)به گفته پویاکسانی که اسب خوب را کرایه می دهندو خودشان از قهرمانان کشوری هستند
درپاسخ دوستی که ازتمرین با اسب دیگری ناراضی است باید بگم با امکانات استان ما این بهترین راه ممکن برای راهیابی به مسابقات کشوری است اما اما ...................اما باید سوارکاران درتمامی رده ها بعد ازشناسایی افراد قابل توسط آن مربی با اسب مذکور درمسابقات شرکت کنند که همه اینها به مدیریت اتحاد همدلی و پشتیبانی مالی نیازمند است.

من که یادم نمیاد آقای حبیبی به اسم استان قزوین تو مسابقه شرکت کرده باشن همینطور آقای جمشیدخانی:blinksmiley::wacsmiley:

سلا م دوستان من فکر میکنم شرکت کردن این دوستمون کار قابل تقدیری بود به گفته دوستان باید از یجا شروع کرد .
اقای مازیار جمشید خا نی و شرا گیم حبیبی بنام قزوین شرکت کردند.
اولین قدم رسیدن به موفقیت سوارکارامون اتحاده
2. بالا بردن سطح اطلاعات و سواری عرضم راجع به تمامی ردهاست
3-داشتن اسپانسر خوب
4- داشتن یک برنامه ریز ویک مربی سطح بالا (کسی که دارای قهرمانی مسابقات رده بالا باشد)به گفته پویاکسانی که اسب خوب را کرایه می دهندو خودشان از قهرمانان کشوری هستند
درپاسخ دوستی که ازتمرین با اسب دیگری ناراضی است باید بگم با امکانات استان ما این بهترین راه ممکن برای راهیابی به مسابقات کشوری است اما اما ...................اما باید سوارکاران درتمامی رده ها بعد ازشناسایی افراد قابل توسط آن مربی با اسب مذکور درمسابقات شرکت کنند که همه اینها به مدیریت اتحاد همدلی و پشتیبانی مالی نیازمند است.

حرفاتون در مقام حرف قشنگه ولی فقط حرف مخصوصا قسمت اتحاد و همدلی:dodgy::biggrin: