فیروز قره تپه (طاغان * نسیم قره تپه) ن

hooshmand

Member
فیروز قره تپه (طاغان * نسیم قره تپه) ن
متولد ۱۳۹۰
قد ۱۵۲
مقام دوم در رده کره نریان های یکساله .۲۵اردیبهشت ماه ۱۳۹۱
هفتمین جشنواره اسب اصیل ترکمن استان گلستان .کلاله.صوفیانfiroz ghare tepe 1391.JPG

hooshmand

Member
فیروز قره تپه : عکسهای قبل از جشنواره صوفیان

فیروز قره تپه

۲۴اردیبهشت ماه ۱۳۹۱

یک روز قبل ازهفتمین جشنواره اسب اصیل ترکمن .کلاله.صوفیان.firoz ghare tepe ..1...JPGfiroz ghare tepe ..2...JPG

hooshmand

Member
نریان فیروز قره تپه کره مستقیم سیلمی طاقان واز پدر دارای خون اخال تکه از طریق سیلمی دلدل ...و تلیاقوش سیلمی ایلخی ورامین و اربنت سیلمی فدراسیون و قزل یولدوز سیلمی دهه ۱۳۵۰ انجمن سلطنتی اسب و از طرف مادر نسیم قره تپه دارای خون بهترین سیلمی های یموت گل اهو و شیخ هیوه چی و انا حاجی (ساریچه کر)میباشدو به پاسداشت زحمات زنده یاد بانوی اسب ایران نامگذاری گردیده وپیشکشی است برای تولید کنندگان اسب اصیل ترکمن در منطقه ترکمن صحرا .

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
بین کره هایی که از نسیم تولید کردید. این کره ازهمه بهتر شده.
تبریک میگم

koulak

Member
آقای مهندس هوشمند، تبریک میگم کسب مقام دومی فیروز قره تپه را درگروه نریان های ۱ ساله ، در جشنواره زیبایی صوفیان. هر چند که به نظر من و خیلی های دیگه بلا شک فیروز شایسته مقام اول بود

hooshmand

Member
ممنون جناب اقاي قاسمي از اظهار لطف شما ضمنا از تاخير در ارسال پاسخ پوزش ميخواهم چون تهرا ن نبودم وبراي برداشت محصول رفته بودم گنبد کاووس
البته فيروز پنچمين کره نسيم هست و اولين کره نسيم ميشه از طاقان و اصل تعويض سيلمي درکشش ماديان هاي اصيل اينجا خودشو نشون ميده و باران ششمين کره نسيم که از سيلمي سرخوش بهار امسال بدنيا آمده هم خصوصيات متفاوت و برجسته
ديگري را به نمايش ميزاره.
من در سفر اخير به ترکمن صحرا عکسهاي جالبي از اسبهاي ترکمن گرفتم که بتدريج روي سايت ميگزارم

hooshmand

Member
ممنون جناب كولاك از اظهار لطف و نظر كارشناسي شمادر خصوص فيروز قره تپه البته مردم با صفاي تركمن صحرا كه در جشنواره صوفيان حاضر بودند هم بيشتر نظرشان اين بود كه هر دوتاي كره هاي نسيم قره تپه يعني فيروز و باران حقشون اول بود تو ردهاي خودشون ولي خوب نمي شد 3 تا اولي را بدهند به يك توليد كننده؟؟.مثلا جناب اقاي كريم ايشان امدند وبه من گفتند ناراحت نشيد حق باران اول بود ولي باران را دوم اعلام نمودند.وبنده گفتم اصلا ناراحت نيستم چون ميشنوم مردم تركمن دارند چي ميگن و اين بهترين قضاوت هست.و هدف شركت در يك رقابت سالم است ونمايش پتانسيل هاي بالاي اسب اصيل تركمن است و الحق كه بيشتر پرورش دهنده هاي اسب تركمن اسبهاي خوبي را به جشنواره اورده بودند و قضاوت داوران واقعا مشكل بود.بخصوص كه اين اولين بار بود كه اجازه داده بودند اسبهاي تركمن به غير از شهرستان كلاله و توابع ان ار بقيه شهرستانهاي استان گلستان در جشنواره صوفيان شركت كنند.ضمنا اطلاع رساني اين جشنواره خيلي ضعيف بود.

امید زمانی

Active member
البته جناب هوشمند سالهای گذشته هم اسب از گنبد و شهرستاهای دیگر می اومد و به نظرم امسال نسبت به سالهای گذشته خیلی تعداد اسبها کم بوده

hooshmand

Member
البته جناب هوشمند سالهای گذشته هم اسب از گنبد و شهرستاهای دیگر می اومد و به نظرم امسال نسبت به سالهای گذشته خیلی تعداد اسبها کم بوده
اتفاقا برعكس امار اسبهاي شركت كننده در هفتمين جشنواره اسب تركمن در كلاله...صوفيان (امسال يعني 1391) خيلي بيشتر از پارسال بودو اينجانب جهت اطلاع و بهره برداري اعضا محترم انجمن امار هفت دوره برگزاري جشنواره اسب تركمن در كلاله...صوفيان را در بخش 14 همين تاپيك روي سايت گذاشتم كه پس از چند روز حذف شد !!!!?????.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
اتفاقا برعكس امار اسبهاي شركت كننده در هفتمين جشنواره اسب تركمن در كلاله...صوفيان (امسال يعني 1391) خيلي بيشتر از پارسال بودو اينجانب جهت اطلاع و بهره برداري اعضا محترم انجمن امار هفت دوره برگزاري جشنواره اسب تركمن در كلاله...صوفيان را در بخش 14 همين تاپيك روي سايت گذاشتم كه پس از چند روز حذف شد !!!!?????.

جناب هوشمند چیزی حذف نمیشه.
مطالبی که داخل تاپیکهای خودشون نیستند جدا میشه و تاپیک جدا براشون ایجاد میشه.
http://www.horse.ir/forum/thread13482.html

بالا