عکس یک حادثه بد تو کورس نوروز آباد

khosro.a

Member
این عکس مال چند سال پیشه.
هروقت نگاه میکنم خیلی ناراحت میشم.:sadsmiley:
استخوان دستشو ببینید چجوری شکسته و زده بیرون. واقعا" گناه یه اسب کورسی چیه که باید به این شکل طلف بشه؟؟!!:sadsmiley:

پیوست ها

• 30551_1183984458432_1792874414_344326_172481_n.jpg
    30551_1183984458432_1792874414_344326_172481_n.jpg
    152.6 کیلوبایت · بازدیدها: 114

Soroush.A

Member
دیروز هم یه اسب پاش اینجوری شد:sadsmiley: حیوون اوضاعش خیلی بد بود. انقدر ناراحت بودم حواسم نبود عکس بگیرم.
اگه اشتباه نکنم اسمش ماداکتور (آگوگ*طناز) بود.

اونی که من عکسشو گذاشتمو کسی میشناسه کدوم اسبه؟

سال 85 تا اون جایی که من یادم میاد کره نریان 2 ساله ای بود مال جناب آقای سید احمد موسوی و خیلی ها رو اون

بازی کرده بودند که متاسفانه بعد از اون صحنه وحشتناک حیوان زیون بسته رو راحت کردند و حدود 1 ساعتی کورس

تعطیل شده بود بعدش هم با تراکتور در حالی که به خاک کشیده می شد از میدون بردنش. اسمش هم اگه اشتباه

نکنم کینگ پاور بود .

این عکس مال چند سال پیشه.
هروقت نگاه میکنم خیلی ناراحت میشم.:sadsmiley:
استخوان دستشو ببینید چجوری شکسته و زده بیرون. واقعا" گناه یه اسب کورسی چیه که باید به این شکل طلف بشه؟؟!!:sadsmiley:

اتفاقه...
تنها کاری که به جز تأسف می‌شه انجام داد بردن امنیت به بالاترین سطح خودشه

s.parizimanesh

Active member
اتفاقه...
تنها کاری که به جز تأسف می‌شه انجام داد بردن امنیت به بالاترین سطح خودشه
کورس بردن اسب یعنی اسب کشی به دست خودت.
اخه چرا ما ادمها باید اینطوری سر این حیوانات زبون بسته بیاریم
لااقل اگه تاندوم هم بزنه ما مدیون این حیوانات هستیم.
چند روز پیش کرمان یک اسب ترکمن زیبا دیدم که دوتا دستش در پرش شکسته بود زبان بسته نمیتونست راه بره
وفقط برای سیلمی ازش استفاده میشد
اخه حیف نیست این حیوانات نجیب اینطوری.......

آخه دوست عزيز يكي از خصوصيات اسب دويدنه و به نظر من اگه در اين زمينه كار بشه بيشترين جذابيت رو در ميان تمامرشته هاي مربوط به اسب خواهد داشت .

علی اصفهانی

Active member
مرحوم آقای عبدالله خان ابراهیمی چندین سال در کورس اسب داشتند تا جایی که اصیل عبد شون پرامتیازترین اسب کورس بود و هنوزهم هست .
هیچکدام از اسبهاشون حتی آسیب دیدگی تاندون هم براشون پیش نیومد.

یک نکته مهمی که همیشه با دقت و وسواس رعایت میکردند این بود :

هیچوقت در کورسی که زمین مناسبی نداشت شرکت نمیکردند . بطوریکه هم استانیها از ایشان دلخور میشدند که چرا اسبهایشان را در کورسهای شهرهای دیگر شرکت میدهند ولی در استان کرمان اسبها را شرکت نمیدهند.

کورس بردن اسب یعنی اسب کشی به دست خودت.
اخه چرا ما ادمها باید اینطوری سر این حیوانات زبون بسته بیاریم
لااقل اگه تاندوم هم بزنه ما مدیون این حیوانات هستیم.
چند روز پیش کرمان یک اسب ترکمن زیبا دیدم که دوتا دستش در پرش شکسته بود زبان بسته نمیتونست راه بره
وفقط برای سیلمی ازش استفاده میشد
اخه حیف نیست این حیوانات نجیب اینطوری.......

پس اینطوری که شما می فرمایید باید اسبو گذاشت توی دکور و فقط نگاهش کرد!!!!!!!!در هر رشته ای خطر وجود داره ولی درصدش فرق میکنه.کورس ایران رو که من اصلا قبول ندارم نه علمی کار میکنن نه زمین های مناسبی داریم نه چابکسواری که یه دوره حرفه دیده باشه.(البته زیاد در این رشته اطلاعات ندارم)

بالا