عکس جن بافت

s.parizimanesh

Active member
احسان بستگی داره که جن مورد نظر مسلمان باشه یا کافر:dodgy::dodgy:
اگه کافر باشه که اسب را لب مرز کانادا یا در کائنات دیگر باید پیگیری کنی !!!:blinksmiley:
اگه هم مسلمان که کم شده!! باید ازش بپرسی چیزی لازم نداری!!!..
موافقم درضمن شيعه باشه يا سني.

کلا جن باف خرافات است و علت کثیف بودن یالهای بلند اسب بوده و نرسیدن به آنها. اگر یال بلند اسبتان را همیشه تمیز و شانه کرده نگاه دارید از جن بافی هم خبری نیست. چرا در باشگاههایی نظیر باشگاه آزمون تهران جن بافی نداریم آنهم با داشتن بیش از 300 راس اسب. پس همه برمیگردد به نگهداری و تنظیف.

آقای واحدی عزیز،استاد گرامی
جسارتا میشه بپرسم در اثر کثیف بودن،یالها در هم پیچیده و ژولیده به نظر میان یا بافته میشن؟آخه بنده هم دیدم تو یه باشگاه.و کاملا مشخص بود که توسط شخصی بافته شده و ربطی به رسیدگی فکر نکنم داشته باشه.جن بافی که من دیدم به ظرافت عکس دکتر احسان نبود ولی مطمئنم هرگز در اثر نگهداری نا مناسب و کثیفی،یال اسب نمیتونست به اون وضع در بیاد.

البته میبخشید این حرف رو زدم،من کاملا مبتدی هستم و زمان کوتاهیست وارد دنیای اسب ها شدم اما در این مورد چون به چشم خودم دیدم و مشاهداتم رو کنار هم گذاشتم بعید میدونم جن باف نباشه.
باز هم جسارت بنده رو ببخشید.
مستدام باشید

reihaneh

Member
منم با نفس موافقم و فکر نمی کنم همچین بافتی با چنین ظرافتی در اثر کثیفی به وجود اومده باشه،دانسته های ما تا حد زیادی ناقصه و اغلب محدود به دیده هامون پس فکر کنم بهتر باشه چیزی که نمیدونیم رو بگیم نمیدونیم نه اینکه با صراحت تمام رد کنیم
در مورد گم شدن اسب هم اولین و منطقی ترین چیزی که به ذهن میرسه اینه که کسی اونو برده ولی خب همیشه اولین و منطقی ترین ها درست ترین نیستن

علی اصفهانی

Active member
تا حالا شده آبلیمو به موهاتون زده باشید ؟ آبلیمو باعث پیچ خوردن مو میشه .

ادرار اسب حالتی شبیه به عملکرد آبلیمو داره .

یعنی وقتی جن باف دیدید اگر یه نگاهی به زیر پای اسب بکنید میبینید که بستر زیر پای اسب در اثر ادرارش خیس شده و مهترش هم بستر رابا مواد جدید و خشک جایگزین نکرده . و وقتی اسب خوابیده یا غلتیده یالش آغشته شده .

در این وقته که باید از مهترتون بازخواست کنید . بیچاره جن تقصیری نداره .

راه پیشگیریش مدیریت اصطبله و درمانش هم فقط شستن یال . :smilingsmiley:

تا حالا شده آبلیمو به موهاتون زده باشید ؟ آبلیمو باعث پیچ خوردن مو میشه .

ادرار اسب حالتی شبیه به عملکرد آبلیمو داره .

یعنی وقتی جن باف دیدید اگر یه نگاهی به زیر پای اسب بکنید میبینید که بستر زیر پای اسب در اثر ادرارش خیس شده و مهترش هم بستر رابا مواد جدید و خشک جایگزین نکرده . و وقتی اسب خوابیده یا غلتیده یالش آغشته شده .

در این وقته که باید از مهترتون بازخواست کنید . بیچاره جن تقصیری نداره .

راه پیشگیریش مدیریت اصطبله و درمانش هم فقط شستن یال . :smilingsmiley:

با آبلیمو گره های محکم هم در مو بوجود میاد که نظمی خاص(بافت مو) در آن دیده بشود؟!
بنده آبلیمو هم استفاده کردم اتفاقا برای موهام اما فقط کمی به هم پیچ خوردند و آثاری از بافت در مو مشاهده نکردم.
من اگر از نزدیک نمیدیدم شاید کتمان میکردم ولی الان نه.مصمم هستم که توسط شخصی بافت صورت گرفته و انصافا هم خیلی واضح است.

احسان

Active member
به هر حال اين اسب گمشده تکليف ما چی هست به نظر شما بايد چکار کنيم
اگه اين اسب پيدا شد من خودم ازش ميپرسم که جن بهت زده يا نه:blinksmiley:

به هر حال اين اسب گمشده تکليف ما چی هست به نظر شما بايد چکار کنيم
اگه اين اسب پيدا شد من خودم ازش ميپرسم که جن بهت زده يا نه:blinksmiley:

جن بافت رو قبول دارم ولی بعید میدونم گم شدن اسب کار جن باشه.
آدمیزاد گاهی رو دست جن هم میزنه،نمونه ش گم شدن یا بهتر بگم ربوده شدن این اسب!

s.parizimanesh

Active member
اسب کلگی وافسارداشت ؟؟
به جایی بسته بودنش ؟؟
مادیان بود یا نریان ؟؟
يكي از دوستانم يك نريان داشت ميگفت صبح زود وقتي ميرم باشگاه پر عرق هست و ميگفت جنها شب سوارش ميشن نميدانم راست ميگفت يا نه شما چيزي نشنيديد....

احسان

Active member
خوب امروز اين اسب را پيدا کرديم :biggrin:و من وقتی ازش پرسيدم کجا بودی با کی بودی تو :smile: فقط سرشو برگرداند طرف من و پرت پرت کرد با دماغش :confused::wacsmiley:ولی پيش جن ها نبود چون يالهاش بازشده بود
:blinksmiley:حالا امشب ببينيم جنها ميآند سراغش يا نه:coolsmiley02:

ایمان

Active member
يكي از دوستانم يك نريان داشت ميگفت صبح زود وقتي ميرم باشگاه پر عرق هست و ميگفت جنها شب سوارش ميشن نميدانم راست ميگفت يا نه شما چيزي نشنيديد....
والا من توی کرمانشاه بیشترشنیدم پری وفرشته هستن که یالهارومیچینن نه "جن"
من ازدهن چندنفربزرگ سال شنیدم که شبها بااسب رفتن بیرون وسط راه یه ملائکه با قیافه خوب نه جن که طرف همونجا
3تاسکته روپشت سرهم بزنه :dodgy: اموده نشته پشت اسب وازسوارسوالاتی روپرسیده

sohrab

Active member
نهان گشت آئین فرزانگان....................... پراکنده شد نام دیوانگان
هنر خوار شد جادوئی ارجمند................. نهان راستی, آشکارا گزند

به یزدان که گر ما خرد داشتیم................ کجا این سر انجام بد داشتیم

mahsima

Member
شاید کسی یالهای اسب رو بافته و شما خبر ندارید.
آخه جن چرا باید یال اسب و ببافه.خب اگرم بافته چرا کامل نبافته؟
چیز عجیبیه که با عقل جور در نمیاد من انکارش نمیکنم شاید واقعا کار جنه ولی آخه چرا؟

salimi

Member
بابا اين حرف ها چيه جن كجا بود يه چيز ي قديمي ها گفتن شما چرا باور ميكنيد اين بافت ها فقط روي اسبهايي با يال هاي پر پشت اتفاق مي افته كه من فكر ميكنم بر اساس حركت سر و گردن وتميز نكردن ميشه

احسان

Active member
جن اينترنتی نداريم ازش دعوت کنيم بياد اينجا تا امير يه مصاحبه باش بزاره:rolleyessmileyanim:

جن یا آدم یا هر کس دیگه فرقی نمیکنه،مهم اینه که بالاخره یک نفر بافته و خودش اونجوری نشده.از کسانی که ادعای خردمندی دارند بعیده که بگن یالها خود به خود اونجوری میشن.این با کدوم منطق جور در میاد؟

علی واحدی

Active member
جن یا آدم یا هر کس دیگه فرقی نمیکنه،مهم اینه که بالاخره یک نفر بافته و خودش اونجوری نشده.از کسانی که ادعای خردمندی دارند بعیده که بگن یالها خود به خود اونجوری میشن.این با کدوم منطق جور در میاد؟

نفس جان خواهر خوبم:
کلا جف باف خرافات است(البته جن کلا خرافات نیست که اسمش در قرآن و ... آورده شده) ولی علت اصلی کثیف بودن یالهای بلند اسب بوده و نرسیدن به آنها. اگر یال بلند اسبتان را همیشه تمیز و شانه کرده نگاه دارید از جن بافی هم خبری نیست. چرا در باشگاههایی نظیر باشگاه آزمون تهران جن بافی نداریم آنهم با داشتن بیش از 300 راس اسب. پس همه برمیگردد به نگهداری و تنظیف.

mahsima

Member
تو باشگاه ما هم جن بافت شده ولی جنش زیاد وارد نبوده ببافه.

پیوست ها

• Mahsima004.jpg
    Mahsima004.jpg
    490.5 کیلوبایت · بازدیدها: 40