عـقــرب

نـــــــام: عقرب نریان سیلمی
پـــــــدر: اقبال
مــــادر : شیرین
تـــولــد: 1374
نـــــژاد : دره شوری
رنـــــگ: کهر
تولـیــد : آقای تقی محمدی
مـــالک: آقای عبدالحسین مجد خاندانی
موقعیت: رفسنجان-قائمیه-باشگاه سوارکاری آهوران

پیوست ها

• aghrab.jpg
    aghrab.jpg
    72 کیلوبایت · بازدیدها: 102
  • Aghrab-I.jpg
    Aghrab-I.jpg
    33.8 کیلوبایت · بازدیدها: 48
  • Aghrab-II.jpg
    Aghrab-II.jpg
    32.7 کیلوبایت · بازدیدها: 35
  • Aghrab-III.jpg
    Aghrab-III.jpg
    33.1 کیلوبایت · بازدیدها: 63
  • Aghrab-IIII.jpg
    Aghrab-IIII.jpg
    36.4 کیلوبایت · بازدیدها: 35
عکسهای عـقــرب

اینم عکس یکی از بهترین و اصیل ترین دره شوری های استان کرمان

عکس از امیرحسین خان قاسمی

پیوست ها

• Aghrab-1.jpg
    Aghrab-1.jpg
    18.9 کیلوبایت · بازدیدها: 93
  • Aghrab-2.jpg
    Aghrab-2.jpg
    18.9 کیلوبایت · بازدیدها: 98
  • Aghrab-3.jpg
    Aghrab-3.jpg
    13.7 کیلوبایت · بازدیدها: 90
  • Aghrab-4.jpg
    Aghrab-4.jpg
    24.8 کیلوبایت · بازدیدها: 151
  • Aghrab-5.jpg
    Aghrab-5.jpg
    22.5 کیلوبایت · بازدیدها: 138
  • Aghrab-6.jpg
    Aghrab-6.jpg
    26.2 کیلوبایت · بازدیدها: 133

s.parizimanesh

Active member
از این اسب میشه کشش کرد؟
بله میشه.
اما نژادش کرد درهشوری.کرهای خیلی خوبی ازش دیدم که تو رفسنجان خیلی بالا قیمت میخورند خیلی هم پرخون و سواری دار بوده
البته الان دیگه سیلمی شده.فکر کنم قیمت کشش هم دوملیون باشه

s.parizimanesh

Active member
اقا اصرافیل شاید هم کمتر بگیره نمیدونم اما وقتی کرهاش تو رفسنجان اونایی که خیلی یک شدن خصوصآ مادیانا را بالای 20 ملیون میخرند میخاستی کمتر بگه بیا اینجا کرهاش و ببین دوتاشون هم از انسیاتور کشش شدن

srafil

Member
اقا اصرافیل شاید هم کمتر بگیره نمیدونم اما وقتی کرهاش تو رفسنجان اونایی که خیلی یک شدن خصوصآ مادیانا را بالای 20 ملیون میخرند میخاستی کمتر بگه بیا اینجا کرهاش و ببین دوتاشون هم از انسیاتور کشش شدن
افای پاریزی بنظر بنده کره هاش هر چقدرم که خوب بشن بازم 2 خونن و ارزش ژنتیکی ندارن اون کره مادیونایی که فرمایش میکنید عالی شدن و با انسیاتور کشش شدن اخرش چی کره میدن؟1 اسب 2 خون

2خون واژه ای است که معمولا برای اسبهای تربرد وترکمن یا تلاقی اینگونه اسبها استفاده میشوند...والا تمامی اسبهای درشوری از تلاقی ایگونه ای (مانند عقرب)بوجود امدند...مگر نه؟ البته خیلی دوست دارم کسی این موضوع را بشکافه...مگر ما درشوره خالص داریم....

sonia

Member
2خون واژه ای است که معمولا برای اسبهای تربرد وترکمن یا تلاقی اینگونه اسبها استفاده میشوند...والا تمامی اسبهای درشوری از تلاقی ایگونه ای (مانند عقرب)بوجود امدند...مگر نه؟ البته خیلی دوست دارم کسی این موضوع را بشکافه...مگر ما درشوره خالص داریم....

دو خون به عرب کرد یا عرب دره شوری یا کرد دره شوری هم میگن

1بار بنده حضور افراد انجمن عرض کردم که چرا با وجود تلاقی چند سیلمی در زمان زیاد خان الان میتونیم ادعا کنیم دره شوری خالص داریم که لطف مدیر انجمن شامل حالم شد و تاپیک رو 2 ساعت نشده پاک کردند!!!

نمیدونم شما تو اون فرصت خوندید یا نه چون در جواب حرف شما زده بودم به هر حال جناب پوربهزاد با تمام احترامی که به سابقه شما در زمینه اسب داری و سوارکاری دارم مخالفم که اسب های نمومه عقرب دره شوری خالص هستند
این اسب ها فاصله زیادی تا خط خونی موجود ما دارند که بهشون میگیم دره شوری

همین که امان الله خان هم موافق نظر بنده هستند و این تیپ رو دره شوری خالص نمیبینند ( گرچه زیبایی اونها رو تحسین میکنند ) حداقل بهم نشون میده اشتباه نکردم بعد از این همه شناختم از این نژاد

srafil

Member
اقای پور بهزاد در حال حاظر هم در شوریهای خالص وجود دارن بله شما از 1 نقطه نظری درست میفرمایید بیشترین تلاقی دره شوری با عرب بوده با کرد هم زیاد تلفیق شدن ولی دره شور فنوتیپ خاص خودشو داره کپل شیب دار تا حدودی گودی کمر صورت صاف یا در مواردی قوچی و ........................... که شما استاد ما هستید و بیشتر در جریانید پس فرق بین عقرب و دره شوریهای خالص رو راحت میشه فهمید

نظر من با نظر شما دو کاربر کرامی زیاد متفاوت نیست...بنده عقرب را بیشتر از ان که درشوری بدانم کرد میدانم چون جدش را یکی از فامیلهای من خریداری کرده اند از کردستان.من اصلا سعی ندارم عقرب را یا اسبی از تبار انان را درشوری بنامم..
همانطور که در عرب چندین سال قبل واژه خالص ایرانی اصلا نمود نداشت...ولی حالا مد شده اسبی عربی که خالص ایرانی نباشد ..میگویند خالص نیست...
کاربر گرامی sonia باکمال ادب اسم کاربری شما زنانه است ولی نگارش شما مردانه است:winksmiley02: بهتر نیست ما اسم اصلی شمارو بدونیم تا بیشتر اشنا بشویم:confused:..واز تجربیات همدیگر استفاده کنیم .وامید وارم پوزش من را بپذیرید وهمیشه هر جایی که من مینویسم مگر خالص درشوری داریم؟ به خدا دلیلش نیست که بگویم ان اسب حتما خالص درشوری است ...حالا یک اسبی تیپش درشوری تره یکی کمتر..اگر اشتباه میگویم راهنمایی ام کنید.خوشجال میشوم..
این هم شاهد ماجرا عقرب اصلی جد عقرب مجد وجیران که آقای بیژن خان عامری نژاد از کردستان خریداری کردند وبم آورده اند

پیوست ها

• Untitled9.jpg
    Untitled9.jpg
    399.1 کیلوبایت · بازدیدها: 37
  • Untitled5.jpg
    Untitled5.jpg
    588.6 کیلوبایت · بازدیدها: 30

s.parizimanesh

Active member
افای پاریزی بنظر بنده کره هاش هر چقدرم که خوب بشن بازم 2 خونن و ارزش ژنتیکی ندارن اون کره مادیونایی که فرمایش میکنید عالی شدن و با انسیاتور کشش شدن اخرش چی کره میدن؟1 اسب 2 خون
بزارید من هم چند مورد رایاداور بشم
با امیر یحیی موافقم عقرب خون کرد هم داره اصلآ سواری این اسب داد میزنه که خون کرد داره همینطور تیپش همینطور پیش این اسب
اقا اصرافیل من چندین ساله رفسنجان رفت امد دارم به این نتیجه رسیدم که اصلآ روی نژادکار نمیکنند و اسب سرودمگیر پر خون میپسندن
خدایی اسبهای بسیار خوبی تولید کردن البته مادیان بیشتر از نریان خدایی مادیانهای یکی دارن خیلی از اصفهانیها دنبال خیلی از مادیانهای اینجا بودن نه بخاطر تولید بخاطر خود اسبها مثلا اقای حمید کشاورز چند سال دنبال همین خواهر عقرب بود که اقای مجد نفروختش البته تا 80 ملیون هم خرید امسال اجارش کرده از سهراب هم کشیده ایا اون میخاد کرد خالص تولید کنه؟؟؟اون دوتا مادیانی هم که از انسیاتور کشش شدن دنبال نژاد نیستند و یه جورهایی از خون انسیاتور خوششون امده بود و با قیمت بالایی هم کشش کردن و بحث دوخونی هم در کار نیست اگه از مادیانهاشون با انسیاتور نریان خوب در بیاد در اینده میزنن به مادیانهای اینجا و اسبهای سرو دم گیر پر خونی تولید میکنن همین هدفی که خودشون دنبالند
در مورد عقر ب هم پدرش اقبال بوده پدر اقبال کرد بوده اما مادرش یه چیزی تو مایع درهشوری اما چیزی که اقبال داره و بهترین سیلمی رفسنجانه سرو دمگیری خیلی عالی ریز بازی کردن که به 90 درصد کرهاش انتقال میده یعنی چیزی که رفسنجان همه میپسندن دقیقآ مثل اسبهای ترکمن و دوخونی که شاید خیلی از ما نمیپسندیم اما گنبد میمیرن برای این اسبها امیدوارم منظورمو گرفته باشید.

srafil

Member
بزارید من هم چند مورد رایاداور بشم
با امیر یحیی موافقم عقرب خون کرد هم داره اصلآ سواری این اسب داد میزنه که خون کرد داره همینطور تیپش همینطور پیش این اسب
اقا اصرافیل من چندین ساله رفسنجان رفت امد دارم به این نتیجه رسیدم که اصلآ روی نژادکار نمیکنند و اسب سرودمگیر پر خون میپسندن
خدایی اسبهای بسیار خوبی تولید کردن البته مادیان بیشتر از نریان خدایی مادیانهای یکی دارن خیلی از اصفهانیها دنبال خیلی از مادیانهای اینجا بودن نه بخاطر تولید بخاطر خود اسبها مثلا اقای حمید کشاورز چند سال دنبال همین خواهر عقرب بود که اقای مجد نفروختش البته تا 80 ملیون هم خرید امسال اجارش کرده از سهراب هم کشیده ایا اون میخاد کرد خالص تولید کنه؟؟؟اون دوتا مادیانی هم که از انسیاتور کشش شدن دنبال نژاد نیستند و یه جورهایی از خون انسیاتور خوششون امده بود و با قیمت بالایی هم کشش کردن و بحث دوخونی هم در کار نیست اگه از مادیانهاشون با انسیاتور نریان خوب در بیاد در اینده میزنن به مادیانهای اینجا و اسبهای سرو دم گیر پر خونی تولید میکنن همین هدفی که خودشون دنبالند
در مورد عقر ب هم پدرش اقبال بوده پدر اقبال کرد بوده اما مادرش یه چیزی تو مایع درهشوری اما چیزی که اقبال داره و بهترین سیلمی رفسنجانه سرو دمگیری خیلی عالی ریز بازی کردن که به 90 درصد کرهاش انتقال میده یعنی چیزی که رفسنجان همه میپسندن دقیقآ مثل اسبهای ترکمن و دوخونی که شاید خیلی از ما نمیپسندیم اما گنبد میمیرن برای این اسبها امیدوارم منظورمو گرفته باشید.
اقای پاریزی شما درست میفرمایید بنده خدم هم عاشق اسب سرو دم گیر و بازیکنم ولا باید عرض کنم بنده از نقطه نظر اینکه اسبهای 2 خون ارزش ژنتیکی ندارن عرض کردم ما بهتره بدنبال تولید اسبهای بسیار سر و دم گیر و بازیکن حالا از هر نژاد دره شور و کرد باشیم تا اینکه 2 خون تولید کنیم این مقوله ممکنه سخت تر باشه ولی خیلی با ارزش تره و در اینده حداقل حرفی برای گفتن دارم نژاد اسب نسایی چگونه از بین رفت ؟با همین افکار اشتباه و الان ما تازه به این نتیجه رسیدیم ولی بنظر بنده ما نباید 1 اشتباه رو چند بار تکرار کنیم.

s.parizimanesh

Active member
من به اتفاق داداشم حدود پنج شش سال رفتیم دنبال تولید اسب خالص الان هم پرورش اسب کرد و عرب خالص ایرانی داریم دنبال یه مادیان درهشوری برای پرورش درهشور هم هستیم و اینکه تا الان نخریدیم میخایم یه خوب و خالصش را پیدا کنیم
یه یه سالی هم میشه که رفسنجان چندتا از دوستان رفتن تو کار خالص و یه چندتا مادیان کرد براشون خریدیم انشااله کم کم میرن به سمت خالص

sonia

Member
کاربر گرامی sonia باکمال ادب اسم کاربری شما زنانه است ولی نگارش شما مردانه است:winksmiley02: بهتر نیست ما اسم اصلی شمارو بدونیم تا بیشتر اشنا بشویم:confused:..واز تجربیات همدیگر استفاده کنیم .

نگارش من مردانه هست؟؟ ممنون نظر لطف شماست!! با اسم مستعار نیومدم اسم خودم هست
منظور من هم این بود که چون اختلاط زیاد داشتیم تو این نژاد نگیم درهشوری خالص نداریم....داریم

ارزش اسب به نزادش نیست اصلا هر موجودی روی زمین با ارزش و دوست داشتنی هست

این که روی خالص بودن نژاد و حفظ اون حساس میشیم فقط به خاطر حفظ اون هست که به قول آقای اصرافیل صرف تولید اسب های دم گیر و خاص پی در پی با بقیه قاطی نشن و بعد از چند نسل نژاد خالصش از بین بره

نه اینکه مثلا دره شوری با ارزش تره کرد درهشوری هست !!!!

تولیداتی مثل عقرب هم بسیار خوب بوده و شاید تو اون منطقه به خاطر سلیقه یا نیاز مردمش لازم هم بوده اما باید به عنوان دره شوری معرفی نشه تا نسل های بعدی ما اشتباه این نژاد رو نشناسن!!!

الان به طور مثال 1 کاربر جدید بیاد از طریق سایت بخواد دره شوری رو بشناسه با این اسبای قاطی که معرفی شده میتونه به نظر شما بفهمه مشخصه های این نژاد چی هست؟؟؟؟

srafil

Member
من به اتفاق داداشم حدود پنج شش سال رفتیم دنبال تولید اسب خالص الان هم پرورش اسب کرد و عرب خالص ایرانی داریم دنبال یه مادیان درهشوری برای پرورش درهشور هم هستیم و اینکه تا الان نخریدیم میخایم یه خوب و خالصش را پیدا کنیم
یه یه سالی هم میشه که رفسنجان چندتا از دوستان رفتن تو کار خالص و یه چندتا مادیان کرد براشون خریدیم انشااله کم کم میرن به سمت خالص
افرین به شما و برادر بزرگوارتون شما خالص تولید میکنید و نتیجش رو هم میبینید در مورد مادیان دره شوری خالص بنده هر کمکی باشه در خدمتم

بالا