طوفان كرمانشاه

s.parizimanesh

Active member
طوفان كرمانشاه
مالك حاج محمد جعفري.سيلمي كه بهترين اسبان كرد را توليد كرد پدر سيلميهايي چون:سهراب.سلطان.سردار.اژدر.شورش.افسون و...ونيز ماديانهايي چون:سروناز.پرنسس.گيتي.عروس عربي و.....

پیوست ها

• tofan.jpg
    tofan.jpg
    38 کیلوبایت · بازدیدها: 142

s.parizimanesh

Active member
يكي از بهترين سيلميهاي اسبان كرد در تاريخ ايران پدر سيلميهايي از قبيل:سهراب.سلطان.افسون.سردار.اژدرشورش و نيز ماديانهاي بينظيري از قبيل:سروناز.پرنسس.گيتي.عروس عربي و ....

s.parizimanesh

Active member
مالكش هم همون توليد كننده تعداد زيادي از اسباني كه در بالا ياد شده اقاي حاج محمد جعفري صاحب فعلي سهراب

s.parizimanesh

Active member
به نظر من چون تعداد زيادي از بهترين اسبان كرد دست بابايي و عربي هستند ديگه فاتحه اسبان كرد خوانده بود

s.parizimanesh

Active member
نميدونم اما ميگن از اسبان تيمسار پاليزبان بزرگترين پرورش دهنده اسبان كرد بوده

s.parizimanesh

Active member
همينم به زحمت گير اوردم قراره يكي از دوستان يه تكه فيلم از سواريش برام پيدا كنه

vahid.

Member
این اسب اول دست دکتر کاظمی بوده بعد دادنش به حاجی محمد. از نظر سواری و سر و دمگیری بی نظیر بود...

vahid.

Member
از نظر ظاهری هم تو کره هاش بیشتر سردار وسلطان بهش شباهت دارن ولی قد طوفان از اینا کوتاه تر بود

s.parizimanesh

Active member
به نظر من بهترين مادياني كه ازش كشش شد مهتاب بود و چون هم خودش ماديان بي نظيري بود چند مرتبه باهاش كشش شد و كرهاي خوبي داد.

vahid.

Member
مادیان های دیگه هم بودن مثل سحر که سهرابو داده یا حیثم که سردارو داده مهتاب خوب کره میداد ولی خیلی کوچیک بود اونقدر که حتی سواریشم نکردن

s.parizimanesh

Active member
دوست من سواري هم بود اخر عمرش را هم اومد اصفهان دست حاج تقي داد به بچه هاي اصفهان

بالا