طوفان ( عقاب * زیبا ) ن......

aghaYE KHOJASTE AXE SAVARIYE IEN ASB CHIZE KHAS YA SHAKHIRO NESHON NEMIDE SARO KE ZIYAD NEMISHKANE TO SINE DASTASHAM KE ZIYAD BALA NAYAVORDE DOMESHAM ANCHENAN BALA NEMIGIRE ?PAS MISHE BEGOD AZ CHIYE ASB KHEYLI BOHT ZADE SHODIN?
البته من نگفتم که این اسب درساژش فوله:winksmiley02:.ولی من گفتم یورتمه این اسب بسیار قشنگ بود.:happysmiley:.دمش هم عادی. ولی وقتی چهارنعل میشد سوارش نمی تونست اسب رو بگیره تا اسب نمیرفت تو دیوار نمی تونست بگیره:dodgy:سر گردن و بدن این اسب خوشم امد و دست و پاش هم سالم بود.شما چیز دیگری فکر می کنید:smilingsmiley:؟؟؟؟؟؟

سر و دستش خوبه اما دمگیر آنچنانی نیس. اون مساله ای که دوستمون میگه یعنی اسب وقتی 4 نعل میشه میره تو دیوار! چیز جالبی نیس پای پرخونی نذارین از سرکشی اسبه یا به قول ما سر سفت و ورداره
در مورد دره شور بودن هم باید بگم خیلی دره شوره یا حداقل برای ما خیلی دره شوره تا وقتی هم کتاب انساب نداریم کسی نمیتونه بگه مال من خالصه بقیه ناخالصن. در دره شوری تیپ منحصر به فردی نداریم سلیقه هرکس محترمه میتونه تیپ خاص خودش رو پرورش و تبلیغ کنه اما اصالت سایر اسبها با تیپهای متفاوت رو بیاین زیر سوال نبریم

sonia

Member
در مورد دره شور بودن هم باید بگم خیلی دره شوره یا حداقل برای ما خیلی دره شوره تا وقتی هم کتاب انساب نداریم کسی نمیتونه بگه مال من خالصه بقیه ناخالصن. در دره شوری تیپ منحصر به فردی نداریم سلیقه هرکس محترمه میتونه تیپ خاص خودش رو پرورش و تبلیغ کنه اما اصالت سایر اسبها با تیپهای متفاوت رو بیاین زیر سوال نبریم
کی گفته درهشوری تیپ منحصر به فرد خودشو نداره؟؟ اتفاقا داره کاملا هم قابل تشخیص از نژادهای دیگر
راجع به کتاب انساب هم دلیل نمیشه چون مثل نژاد عرب واسه این نژاد همچین چیزی نداریم معلوم نباشه کدوم اسب درهشوری هست
خدارو شکر امان الله خان هنوز بدون اختلاط اصالت اسب های اجدادشون رو حفظ کردن واسه ایشون باید دره شوری باشه یا نباشه هر چی باشه از هر کسی تجربه ایشون بیشتر هست
اسب خوب خوبه میخواد دره شوری باشه میخواد کرد اصرار نکنیم فلان نژاد هست که وقتی نبود از چشم بقیه بیفته

جناب پاریزی منش زیاد دیدمش یه روزی از منطقه ای که میگه اسبای ما دره شوری خالصن! تاج اومد بیرون که عرب خالص بود
تا حساب کتاب و شجره نباشه هرکی ساز خودشُ میزنه کسی نمیتونه ادعا کنه حرف من وحی منزله و فقط اسبایی که من میگم و دوستشون دارم دره شورن.
دره شور 160 سانتی هم والا نوبرشه!

s.parizimanesh

Active member
جناب پاریزی منش زیاد دیدمش یه روزی از منطقه ای که میگه اسبای ما دره شوری خالصن! تاج اومد بیرون که عرب خالص بود
تا حساب کتاب و شجره نباشه هرکی ساز خودشُ میزنه کسی نمیتونه ادعا کنه حرف من وحی منزله و فقط اسبایی که من میگم و دوستشون دارم دره شورن.
دره شور 160 سانتی هم والا نوبرشه!
اقای شکاری خداراشکر که دیگه مثل قدیم نیست که مردم نا اگاه باشن و اطلاع رسانی نباشه
الان همه هوشیار تر و با اطلاعتر شدن
بطور مثال بیست سال پیش یه اسب میاوردن میگفتن درهشوره همه هم میگفتن درهشوره اصلآ نمیدونستن عرب چیه کرد چیه
از زمانی که من یادمه رفسنجان میگفتن اسبای ما درهشورین تا چند سال اخیر که نظرشون برگشت گفتن کرد هستند و هم افتادن دنبال کرد ایا به نظر شما اسبهاشن کردن؟؟؟
مگه تاج از سروروش عربی نمیبارید اما میگفتن درهشوره
خلاصه من این همه اسب دیدم و مقاله خواندم و از بزرگها شنیدم تیپ واقعی درهشور دیگه وجود نداره اما گوشه هایی ازش در اصطبل امان الله خان و سمیرم پیش مسکوبه
مثل سالار1 و سالار2 و کرهای سالار ومادیان خود امان الله خان کارون
به نظر شما زیاد خان درهشوری بهتر میشناخته اسبان درهشور را یا ما چرا نیامدن از اینجا اسبها را ببرن برای اصلاح نژاد و از تو عشایر اطراف فارس پیداشون کرده برده پس یه چیزی اون طرفا بوده
و در اخر خدمت شما عرض کنم که اگه اسبان سمیرم تیپ درهشوری باشن به نظر شما اسبای منطقه ما با اونها فاصله ندارن؟؟؟

dark

New member
من فیلم های طوفان تو مسابقه اصفهان ،تهران،رفسنجان و چندتا فیلم دیگه ازش دارم هرکی میگه اسب خوبی نیست و سر و دم نمیگیره بگه تا براش بفرستم:smile::smile:

بالا