طلاقوش فره تپه (دلدل * رویا) ن

koulak

Member
آقای زمانی میشه شما دقیقا بگید چه سالی گل آهو رو دیدید و اون موقع گل آهو دست چه کسی بود؟؟؟ مهتر اسب کی بود؟؟؟ کجا نگهداری میشد؟؟؟؟؟ شما که خوب دست به دوربین هم هستی چرا از این سیلمی که به نظرت بهترین بوده تو 20 سال اخیر ؛ 1دونه یادگاری با خودت ننداختی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خیلی قدر خودتونو بدونید!!!!!! چون این تجربه فقط خاص شما هست که می تونید از روی کره، مشخصات پدرش رو ،مثل دودار بودن یا نبودن، ریتیگ کورسی،و... رو متوجه بشید!!!!!!!! احتمالا تا چند وقت دیگه می تونید با دیدن یک کره اسب بگید که چندین نسل قبلش در چندین چند سال پیش چه ریتینگ تو کورس داشته !!!!!!!!!!!!!!!
عدد 75% بنده بطور مثال عنوان شد......، و همسنگ 50% شما بود !!!!!!!!.....اما من مثل شما سطحی به قضیه نگاه نمیکنم، و دنبال ایراد ملا لغتی نیستم.....

اما در رابطه با اطلا عات بنده راجع به دو خون ها و اسبهای تروبرد.....
شاید براتون خوشایند نباشه که بدونید خیلی از اونهایی که عمری رو در اسب سپری کردند چه از تهران /چه از همین افراد ترکمن صحرا / چه از جاهای دیگه، هم برای کسب اطلاعات در مورد اسباشون با بنده در تماس هستند..... اصلا برام اهمیتی نداره شما بخوای تو ذهنت راجع به من چی فکر کنی یا با حرفات به تصور خودت که ایا این اطلاعات من در زمینه اسبهای دوخون و تروبرد درست هست یا نیست،
منو اینجا زیر سئوال ببری.... قدر زر زرگر شناسد اما شما مطمئنا زرگر نبودی و نیستی... اما اگه فکر میکنی خیلی بیشتر از من میدونی.. لطفا تاپیک های تروبرد و دو خونی رو که نصفه کاره ر ها کردی تو این سایت ، کامل کن تا اطلاعات منم بیشتر بشه.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یکیش همون ادعایی که در رابطه با میترا(مادر کولاک) کردی!!!!!
در زمینه کورس و آمار ارقام هم به آمار معاونت فنی رجوع کردن خیلی خوبه چون تا سال 1386-1385 موجود هست و همه بهش دست رسی دارن.... اما نمیدونم آمار سالهای قبل این 86-85 رو چطوری می تونی بدست بیاری ...که شاید اونم از تخصص های فقط خاص شما باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!

امید زمانی

Active member
اگر 1000 تا علامت تعجب دیگه هم اضافه کنید تغییری در آمار بی پایه و اساستون ایجاد نمیشه . در مورد گل آهو باید خدمتتون عرض کنم بنده سال 79 در سفری که به همراه برادرم و یکی از دوستانم که بعدا سیلمی تاراج ! رو خریداری کردند به گنبد داشتیم دیدیم و اون زمان بنده دست به دوربین نبودم و اون موقع تو اصطبل ناصر اشموییل این سیلمی ارزشمند رو دیدیم . این تکرار مکررات است که من میگویم اما برای آخرین بار این نکته رو باید متذکر شوم که صحبت ما در مورد سیلمی بود و نه اسب کورسی و اصولا وقتی بحث از سیلمی میشه ما صحبت از نتاج سیلمی و آمار اونها می کنیم . در مورد گل آهو چون در یک تاپیک تک تک کره هایی که ازش دویده بودند رو با مادراشون یه بررسی جزیی کردیم و تعداد کره هایی که ازش کورس کرده بودند خیلی کم بود!
در مورد اطلاعاتتون پیرامون اسبهای دوخون و تروبرد تبریک میگم که دوستان تهرانی و ترکمن و ... به عنوان استاد بوک و آمار ناقص کورس قبل از 85-86 ازتون استفاده میکنند .
بنده هیچ ادعایی در هیچ زمینه اسب نداشتم و نخواهم داشت .همین قدر که یه تعدادی ترکمن رو نگهداری کردیم تو این چند سال برای ما کافی است و خوب فعالیت هایی که کردیم تا اسب ترکمن یه مقدار از اون فضا خارج بشه
در مورد میترا هم با اون همه علامت تعجب ! ما وقتی که می خواستیم رامین رو خریداری کنیم آقای نصرت وجدانی از خاطراتشون در کورس و از میترا گفتند و من دقیقا اطلاعات ایشون رو اینجا ذکر کردم .
در مورد تاپیک هایی هم که ذکر کردین بنده اگر اطلاعات بیشتری در مورد اون اسب ها داشتم حتما ذکر می کردم . همونطور که دوستان میبینند فعالیت من رو در قسمت ترکمن انجمن و قبل تر در عرب و ...
بنده زرگر نیستم و علاقه ای به زرگر بودن ندارم ...من اگر خوبم اگر بد تو برو خود را باش
به نظرم این بحث دیگه کاملا حاشیه ای شده و ا موضوع اصلی تاپیک که سیلمی طلاقوش بود خارج شدیم .

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
امید گرفتی مارو؟ گل اهو رو دیدی؟!

غیر از من فکر میکنم خیلیای دیگرم خندوندی
از جمله داداشت

امید زمانی

Active member
من سال 79 با داداش و حاج رضا فاضل رفتیم اسب بیاریم از گنبد من خیلی کوچیک بودم . می تونی از داداش بپرسی .
زیاد هم نخند خوب نیست واست

koulak

Member
قضاوت رو به دوستان واگذار کردم.. چون واقعا باور کردن یکسری چیزا برام غیر ممکن هست....

درسته سال هفتاد و نه ما با امید و حاج رضا فاضل رفتیم اونجا و سپس با هم رفتیم و از رمه حبیب ایشان چندتا مادیان خریدیم که یکی از اونها از گل آهو پر بود وبعد در شهرکرد یک کره مادیان سیاه از آهوسعید زایید. اون مادیون مادر پیش آقای طراوتیه ولی کره اش را آقای شیرین پرور از اصفهان خرید وبرد پرش که خیلی عالی جواب داد ولی بعد به تهران فروختش ،منتهی کسی امروز نمیدونه اون مادیون نیله بدون داغ کجاست

حیف دیگه آقای کولاک نمیان انجمن اطلاعات خوبی داشتند ولی بحث بین امید و ایشون در مورد مقایسه سمند و طلاقوش و تولیداتشون نیمه تمام مانده که کاش ادامه می یافت.
به جرات میتونم بگم سمند و طلاقوش با اینهمه کششی که ازشون شده فقط حق سیلمیهای خوب یموت از بین رفته.

ehsan1012

Member
سلام ،متاسفانه امروز يكي از دوستان از كنبد خبر تلف شدن سيلمي طلاقوش رو به من داد آيا اين خبر صحت داره؟

باخبرشدیم یادگار لوییزفیروز (طلاقوش بزرگ) دوست داران اسب اصیل ترکمن را داغ دار کرد تسلیت به دکتر غیادی وجامعه اسب ترکمن

hooshmand

Member
سلام جناب اقاي دكتر غيادي دوست ارجمندم

شيهه مقدس سيلمي طلاقوش قهرمان ان اسطوره تكرار نشدني تركمن صحرا و راز و جرگلان و ستاره فروزان عرصه ميادين سواكاري و سيلمي سيلمي ساز و يادگار زنده ياد سركار خانم لوييزفيروز عزيز از غروب سه شنبه نوزدهم فروردين 1393ديگر بگوش عاشقان اسب اصيل تركمن نمي رسد
و.........عاشقان اسب اصيل تركمن داغدار.... و شريك غمهاي جنابعالي اند.........
چه سخت است وقتي غم جانگداز فقدان تنها ياور و پشتيبان و تنها پسر را بر شانه و قلب داشته باشي و بناگاه غم و اندوه پرواز و غروب كهنه يار قديمي و از دست دادن امانت دوست قديمي نيز برو جودت سايه افكند

دوست خوبم .....در صبحگامان مورخ بيست ويكم اسفندماه 1392 در گميشان در مراسم باشكوه نماز ميت و تشييع جنازه تنهاجوان برومندت سعيد عزيز چون كوه استوار ديدمت ...و....اكنون ايمان دارم بر غروب طلاقوش قهرمان ان كهنه يار قديمي و فقدان امانت دوست قديمي نيز استوار خواهي ماند.......چون هم اكنون
شيهه مقدس طلاقوش قهرمان از سينه سترگ برادرانش سيلمي ها :ساسان ..تاقان..اق قلي ..دلدل2.. و پسرانش قيرباي ..يلقوش..باسط..رزان ..اورال..رها..و....در جاي جاي ايران عزيز جاري ودر گوش عاشقان اسب اصيل تركمن طنين انداز است
دوست خوبم مي دانم وداع با كهنه يارو امانت دوست قديمي زماني كه از جرگلان بسوي مشهد مقدس ميبردندش چقدربرايتان... سخت و جانكاه گذشت زيرا بر حقير نيز غروب سيلمي عطا قره تپه ان كهنه يارو امانت دوست قديمي در ارديبهشت ماه چنين بود ................
اينجانب از صميم قلب سلامتي و استمرار استواري صبر و شكيبائي جنابعالي را ارزومندم
حسن هوشمند
تهران
جمعه 21ارديبهشت ماه 1393

جناب دكتر غيادي
از شنيدن خبر از دست رفتن طلاقوش بسيار غمگين شدم،انشالا خداوند به شما صبر عطا كند .
بهترين سيلمي ايران را از دست داديم،يادگاري طلاقوش در باران در حال رشد است،سعي ميكنم بخوبي ازش مراقبت كنم
حيف حيف حيف

با سلام
جناب دكتر غيادي
از شنيدن خبر از دست رفتن طلاقوش بسيار ناراحت شدم.به شما تسلیت می گویم و به جامعه اسب اصیل ترکمن

و از طرف باشگاه سوارکاری مهرپور (شیراز) به شما تسلیت میگویم.

بالا