طرح آشتی ملی مالکین اسب مظلوم ترکمن

بسمه تعالی
ترسیدن ما چون که هم از بیم بلا بود اکنون ز چه ترسیم که در عین بلاییم
با سلام و عرض ادب خدمت مالکین و دوستداران اسب اصیل و مظلوم ترکمن
چند صباحیست که فضای مجازی پر شده از بی انصافی ها و بی حرمتی ها بین اعضای خانواده بزرگ علاقمندان اسب مظلوم ترکمن
که متاسفانه این وضعیت نا به سامان آسیب فراوانی به این اسب اصیل وارد نموده است
دعواهای کوچه بازاری و جنوب شهری چنان ضربه ای بر پیکره ی کم رمق این خانواده وارد نمود که هیچ آینده ی روشنی (حداقل در کوتاه مدت)
برای آن متصور نخواهد شد
این فضای چرک آلود باعث مشمئز شدن احوال دوستانی شده که تازه وارد این مجموعه و خانواده بزرگ شده اند تا جایی که آنها را به
سمت و سویی دیگر سوق داده است و بیشترین آسیب را همانا اسب اصیل و مظلوم ترکمن متحمل شده است
به کجا چنین شتابان
بیایید دست در دست هم دهیم و با جان و دل از این گنجینه بی بدیل و بی نظیر حمایت کنیم
پیشاپیش دست همه عزیزان را میبوسم
امینی

hooshmand

Member
سلام جناب افاي اميني (امير ارسلان)

حقير معتقدم ما همگي در يك كشتي نشسته و هدف و غايتمان رسيدن به ساحل نجات است و در اين راه طولاني و پر خطر مي بايست به فراخور توان وتجربه مان در هدايت اين كشتي سهيم بوده و از مساعدت و پشتيباني همديگر نيز دريغ نورزيده و از خطر مهلك مو جهاي ويرانگر و كشنده كه در مسير تا ساحل در كمين ما نشسته اند غافل مباشيم...
دوستان عزيزم..................اعضاي محترم انجمن.................. و مديريت محترم اتجمن
يقينا كاهش وفقدان دوستي ها در بين اعضا محترم انجمن ( مسافران همسفر در اين كشتي) به هر علت...
اهرمي است در خدمت دشمنان اين سفينه (انجمن ) و دور ساختن ساحل نجات .... ومايوس نموددن اعضا.... ..
بخصوص جوانان عزيز اسب دوست عضو انجمن كه سرمايه هاي اصلي انجمن اسب ايران هستند
لذا شايسته است براي بهره برداري مناسب از... استمرار پويا ي اين انجمن و تحكيم دوستي پايدار بين اعضاي انجمن در راستاي ارتقاي دانش و تجربه اعضاي انجمن در زمينه توسعه و اصلاح نژادهاي اسب اصيل ايراني.... همگيبر اصول ذيل اهتمام ويژه مبذول نماييم

***استمرار دوستي خالصانه بين اعضا محترم انجمن اسب ايران
***دوري از هرگونه حب و بغض شخصي و التزام به احترام متقابل في مابين اعضا
*** تحمل جوانان عضو انجمن و صبر و بردباري بر غرور طبيعي انان از جانب پيشكسوتان
***پاسداشت حرمت پيشكسوتان از طرف جوانان
***اطلاع رساني و ارائه تجارب اسبي و شفاف سازي از جانب اعضاي با تجربه وبا سابقه انجمن
*** طرح سئوال براي رفع نادانستني ها و درخواست راه كار از جانب اعضاي جديدي كه در زمينهاي گوناگون اسبي
كم تجربه و به حوزه اسبداري جديد الورود هستند (ترازي كه همه ما يك روز دران سطح بوده و از ان گذر نموده ايم )
***التزام به رعايت نقد منصفانه با رعايت حرمت و عدم ورود به حريم شخصي و صنفي اعضاي محترم انجمن فارغ از هر سطح از تجربه ..اگاهي..و سابقه عضويت ..............................
***.......و..............................................................

سلام جناب مهندس هوشمند
سخنان دلسوزانه شما که نشان از عشق به اسب اصیل مظلوم ترکمن و جوانان پر شور این دیار است را همگان شنیدند و به گوش جان خریدند
لاکن همچنان مشکلات پا برجا و لاینحل مانده که نشان از کشمکش های بی حاصل و پوچ در فضای مجازیست
پس از تامل این معنی، مصلحت آن دیدم
در گوشه نشیمن عزلت گزینم
پس اگر سعی و تلاش از طرفین برای رفع برخی مشکلات صورت نگیرد از دست این حقیر که هیچ ازدست بزرگانی چون شما هم
کاری بر نخواهد آمد و از این آتش آبی برای این خانواده گرم نخواهد شد
که اسب اصیل و مظلوم ترکمن مظلوم تر به آینده مبهم و تار خود به نظاره می نشیند
همانا این مهم همت همگانی میطلبد و الا ره به سر منزل مقصود نخواهد برد در چنین شرایطی
من مانم و اسب و این دل مشغولم
کی میشود آسوده تن مجروحم

silkway

Member
جناب آقای امینی عزیز
دوستان گرامی و اساتید ارجمند
سلام علیکم
تلاش دلسوزانه شما و دلسوزی بی غل و غش، بی غل و غشی دل شما و دل سوخته شما را ارج می نهم و تشکر... اما به دور از قلم فرسایی های فرسایشی، کوتاه عرض می نمایم:
خانواده ای که فرمودید، از گذشته تا حال و در آینده نیز، اختلافاتی داشته، دارند و خواهند داشت... و این مرام معمول یک جمع است، اما راه و روش حل مشکلات نیز، عرف و معمولی داشته و دارد که اعضای این خانواده بر آن پایبند بوده و کم و بیش هنوز چنانند. یعنی مکتوب نمودن قرارها و قراردادها، گفتگو و تعامل و نهایتا" در صورت اختلاف، ریش سفیدی و گذشت... اما اگر دزدان را به جهت اینکه در خانه مایند، و راه زنان و جیب بران را فقط به جهت این که همراه این قافله اند، عضو خانواده بدانید و آنانی را که در صدد پاک کردن ننگ ایشان و رو کردن دست ایشانند، به خصومت شخصی داشتن و اینگونه برچسبها متهم فرمایید، و اختلاف دزدان با دیگران و تفرقه افکنی آنان در میان خانواده را به کل جامعه ی اسب ترکمن تعمیم و نسبت دهید، خلاف عدالت است...
لذا این حقیر، در عین گرامیداشت نیت خیر خواهانه جناب عالی و تایید سخنان اساتید، لازم می دانم اعلام دارم که عقیده دارم: تولید کنندگان و پرورش دهندگان اسب ترکمن در موضع مشترک و به دور از حد اقل اختلافها، دقت بفرمایید! تکرار می کنم، به دور از حد اقل اختلاف؛ به عشق بازی خویش مشغول و متنعمند... الحمد لله... اما اشکال کار در کجاست و این بوی تعفن مشمئز کننده که فرمودید از کدامین مردار بر می خیزد؟ بعید می دانم که بر کسی پوشیده باشد...

تجربه به این حقیر نشان داده است که بهترین روش در پیشگیری از اختلافات، رعایت روش و شئونات صحیح معامله است که متاسفانه در این بازار به دلیل کم اطلاعی و گاهی اعتمادها و خوش بینی های نا به جا، رعایت نمی شود و باعث ماهیگیر شدن برخی شده و یا حتی اختلاف افتادن بین دوستان می گردد.
البته پیشنهاداتی در زمینه ی سیستماتیک کردن و شفاف سازی و ثبت معاملات در زمینه اسب دارم و چه بسا در رفع برخی مشکلات، به کار آید که ان شاء الله در زمان مقتضی ارائه خواهم داد.

و السلام

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سلام جناب مهندس هوشمند
سخنان دلسوزانه شما که نشان از عشق به اسب اصیل مظلوم ترکمن و جوانان پر شور این دیار است را همگان شنیدند و به گوش جان خریدند
لاکن همچنان مشکلات پا برجا و لاینحل مانده که نشان از کشمکش های بی حاصل و پوچ در فضای مجازیست
پس از تامل این معنی، مصلحت آن دیدم
در گوشه نشیمن عزلت گزینم
پس اگر سعی و تلاش از طرفین برای رفع برخی مشکلات صورت نگیرد از دست این حقیر که هیچ ازدست بزرگانی چون شما هم
کاری بر نخواهد آمد و از این آتش آبی برای این خانواده گرم نخواهد شد
که اسب اصیل و مظلوم ترکمن مظلوم تر به آینده مبهم و تار خود به نظاره می نشیند
همانا این مهم همت همگانی میطلبد و الا ره به سر منزل مقصود نخواهد برد در چنین شرایطی
من مانم و اسب و این دل مشغولم
کی میشود آسوده تن مجروحم

جناب امینی تلاشهای شما برای حل مشکلات ستودنیست, ولی طرف شما حتی برای شمایی که ریش سفیدی کردید هم هیچ ارزشی قائل نبود, و اول از همه شما را خراب کرد. و گرنه من که تا شما گفتید مطالب داخل تاپیکهای مربوط به دهکردی را پاک کن. پاک کردم تا ادامه پیدا نکنه. ولی ایشان با نسبت دادن یه سری محملات به من سعی در ادامه دادن دارد.
و وقتیکه که مدارک دال بر مالکیت ارس ارائه شده, راهی جز قبول مدارک وجود ندارد.

همه افرادی که به فیس بوک رفت و امد دارند شاهد توهینها و تهمتها این دو برادر به اینجانب هستند. که با هر کلمه ای که درج مینمایند برگی بر پرونده قطور رسوائیشان اضافه میشود. و شونده به نداره کافی عاقل است تا بفهمد داستان چیست.

mohseni

New member
با سلام خدمت کاربران انجمن اسب ایران
با پیگیری مطالب در فیس بوک و سایت انجمن اسب ایران و شناختی که در مدت فعالیتم از اسب ترکمن بدست آوردم موضوعی که بنظر میرسد ایسنت که مخاطب انقدر در شهرکرد, اصفهان, گنبد و تهران با مردم بد رفتار کردند که هیچ جایی برای دفاع از خودشون باقی نگذاشتندو هر جا رفتند سعی در تخریب چهره دیگران داشتند, و تمام فعالیتهای غیر قانونی خود را به دیگران نسبت میدهند.
هر اسبی دست ایشان است خالص و بقیه دوخون. حتی نمونه های مکتوب را میتوانید ببینید در تاپیک جرگلان/

یک نمونه خیلی ساده از این موضوع مطالب جناب هوشمند است که همیشه روشنگرانه و به دور از حب و بغض به روشنگری در زمینه اسب ترکمن پرداختند ولی آقا براشون شعر میسرایند, این یعنی تخریب, یعنی بی ارزش کردن فعالیتها.
اگر ایشان مادیان خود را تولید کرده و سالها نگهداری و تولید کردند, یعنی عاشق هستند
و ایشان را میستایم بخاطر رفتار بزرگ منشانه, که نشانه صبر و پایبندی به اخلاق است.

در سفری که به گنبد داشتم درمورد آقای هوشمند تحقیق کردم, کاملا بیطرف. کسی بد ایشان را نمیگفت.
ولی هر جا بگید دکتر ! همه شاکی. این نوع از زندگی نه آرامش توش هست نه عاقبت به خیری.

کسی که منافعش تعیین میکنه با کی دوست باشه یا دشمن یه روز هم شما (امیر ارسلان) را زیر پا خواهد گذاشت, نمونه این را هم درباره ارشک و تعریفات ایشون برای هیبریدگیری و تولیدات رنگی ببینید. کاری که با سمند کردند. و تا حد یک دستگاه چاپ پول آوردنش پائین.
نمیدونم شاید شما هم با ایشان در یک موقعیت هستید و از موفعیتتان راضی؟

خوشبختانه این سایت انقدر توالی مطلب داخلش هست که میشه ازتوش تغییر رویه هارو دید !
همه این موضوعات رو زمان ثابت میکنه. نیازی به آشتی ملی شما نیست. چون رفتار جابندارانه شما در فیس بوک نشان دهنده ارادات شما به دکترتان است.
شاید شما در زمینه فعالیتی که دارید شاخص هستید ولی در اسب خیلی مونده...

جناب امینی قبلا خدمتتون عرض کرده بودم که نوشتن مطالب حمایتی اینچنینی چیزی جز پشیمانی در آینده نزدیک ندارد.

فکر میکنم نوشته های دوستان شما رو به حرف من رسونده باشه.

با سلام خدمت کاربران انجمن اسب ایران
با پیگیری مطالب در فیس بوک و سایت انجمن اسب ایران و شناختی که در مدت فعالیتم از اسب ترکمن بدست آوردم موضوعی که بنظر میرسد ایسنت که مخاطب انقدر در شهرکرد, اصفهان, گنبد و تهران با مردم بد رفتار کردند که هیچ جایی برای دفاع از خودشون باقی نگذاشتندو هر جا رفتند سعی در تخریب چهره دیگران داشتند, و تمام فعالیتهای غیر قانونی خود را به دیگران نسبت میدهند.
هر اسبی دست ایشان است خالص و بقیه دوخون. حتی نمونه های مکتوب را میتوانید ببینید در تاپیک جرگلان/

یک نمونه خیلی ساده از این موضوع مطالب جناب هوشمند است که همیشه روشنگرانه و به دور از حب و بغض به روشنگری در زمینه اسب ترکمن پرداختند ولی آقا براشون شعر میسرایند, این یعنی تخریب, یعنی بی ارزش کردن فعالیتها.
اگر ایشان مادیان خود را تولید کرده و سالها نگهداری و تولید کردند, یعنی عاشق هستند
و ایشان را میستایم بخاطر رفتار بزرگ منشانه, که نشانه صبر و پایبندی به اخلاق است.

در سفری که به گنبد داشتم درمورد آقای هوشمند تحقیق کردم, کاملا بیطرف. کسی بد ایشان را نمیگفت.
ولی هر جا بگید دکتر ! همه شاکی. این نوع از زندگی نه آرامش توش هست نه عاقبت به خیری.

کسی که منافعش تعیین میکنه با کی دوست باشه یا دشمن یه روز هم شما (امیر ارسلان) را زیر پا خواهد گذاشت, نمونه این را هم درباره ارشک و تعریفات ایشون برای هیبریدگیری و تولیدات رنگی ببینید. کاری که با سمند کردند. و تا حد یک دستگاه چاپ پول آوردنش پائین.
نمیدونم شاید شما هم با ایشان در یک موقعیت هستید و از موفعیتتان راضی؟

خوشبختانه این سایت انقدر توالی مطلب داخلش هست که میشه ازتوش تغییر رویه هارو دید !
همه این موضوعات رو زمان ثابت میکنه. نیازی به آشتی ملی شما نیست. چون رفتار جابندارانه شما در فیس بوک نشان دهنده ارادات شما به دکترتان است.
شاید شما در زمینه فعالیتی که دارید شاخص هستید ولی در اسب خیلی مونده...

با سلام و عرض ادب
1-میشه از اون مطالب جانب دارانه من در فیس بوک بکیشون اعلام بفرماببد "ایشان به بنده محبت کردند بنده جواب متقابل دادم نه با ایشون بلکه با همه همینطورم
2-بنده به هر دو طرف صحرا و قره تپه ارادت دارم و در مسائل مرتبط با اسب ترکمن به کرات مزاحم ایشان شده ام و از ایشان تلمذ نموده ام
3_نه ادعایی در مورد اسب ترکمن دارم و نه نیازی به ادعا کردن پس نیازی به اندازه گیری نیست

جناب محسنی عزیز
بنده رو که میدونند که تازه کارم
میشه شما هم از فعالیت و سابقتون بفرمایید که از شما هم استفاده ببریم

جناب آقای امینی عزیز
دوستان گرامی و اساتید ارجمند
سلام علیکم
تلاش دلسوزانه شما و دلسوزی بی غل و غش، بی غل و غشی دل شما و دل سوخته شما را ارج می نهم و تشکر... اما به دور از قلم فرسایی های فرسایشی، کوتاه عرض می نمایم:
خانواده ای که فرمودید، از گذشته تا حال و در آینده نیز، اختلافاتی داشته، دارند و خواهند داشت... و این مرام معمول یک جمع است، اما راه و روش حل مشکلات نیز، عرف و معمولی داشته و دارد که اعضای این خانواده بر آن پایبند بوده و کم و بیش هنوز چنانند. یعنی مکتوب نمودن قرارها و قراردادها، گفتگو و تعامل و نهایتا" در صورت اختلاف، ریش سفیدی و گذشت... اما اگر دزدان را به جهت اینکه در خانه مایند، و راه زنان و جیب بران را فقط به جهت این که همراه این قافله اند، عضو خانواده بدانید و آنانی را که در صدد پاک کردن ننگ ایشان و رو کردن دست ایشانند، به خصومت شخصی داشتن و اینگونه برچسبها متهم فرمایید، و اختلاف دزدان با دیگران و تفرقه افکنی آنان در میان خانواده را به کل جامعه ی اسب ترکمن تعمیم و نسبت دهید، خلاف عدالت است...
لذا این حقیر، در عین گرامیداشت نیت خیر خواهانه جناب عالی و تایید سخنان اساتید، لازم می دانم اعلام دارم که عقیده دارم: تولید کنندگان و پرورش دهندگان اسب ترکمن در موضع مشترک و به دور از حد اقل اختلافها، دقت بفرمایید! تکرار می کنم، به دور از حد اقل اختلاف؛ به عشق بازی خویش مشغول و متنعمند... الحمد لله... اما اشکال کار در کجاست و این بوی تعفن مشمئز کننده که فرمودید از کدامین مردار بر می خیزد؟ بعید می دانم که بر کسی پوشیده باشد...

تجربه به این حقیر نشان داده است که بهترین روش در پیشگیری از اختلافات، رعایت روش و شئونات صحیح معامله است که متاسفانه در این بازار به دلیل کم اطلاعی و گاهی اعتمادها و خوش بینی های نا به جا، رعایت نمی شود و باعث ماهیگیر شدن برخی شده و یا حتی اختلاف افتادن بین دوستان می گردد.
البته پیشنهاداتی در زمینه ی سیستماتیک کردن و شفاف سازی و ثبت معاملات در زمینه اسب دارم و چه بسا در رفع برخی مشکلات، به کار آید که ان شاء الله در زمان مقتضی ارائه خواهم داد.

و السلام

سلام علیکم دوست عزیز
از هر پیشنهادی که کمک کنه به بهبود شرایط فعلی استقبال میکنم و در ضمن از قلم شیرین و سرشار از کنایتون (بخصوص سطر اول ) نیز تشکر میکنم
ما را نه غم دوزخ و نه حرص بهشت است
بردار ز رخ پرده که مشتاق لقاییم
همچنان منتظر یک تماس هر چند کوچک از شما هستم یا اگر اجازه بدهید بنده جهت دستبوسی خدمت برسم

جناب امینی قبلا خدمتتون عرض کرده بودم که نوشتن مطالب حمایتی اینچنینی چیزی جز پشیمانی در آینده نزدیک ندارد.

فکر میکنم نوشته های دوستان شما رو به حرف من رسونده باشه.
سلام جناب بیگلری
از محبت شما ممنونم آما اگر دقت فرمایید ابراز ارادتی که بنده به آقای مهندس هوشمند کردم خیلی بیشتره
آیا نیاز مالی یا حمایتی دارم ؟
خیر ارادت بنده بخاطر شخصیت والا و وارسته ایشونه

جناب امینی تلاشهای شما برای حل مشکلات ستودنیست, ولی طرف شما حتی برای شمایی که ریش سفیدی کردید هم هیچ ارزشی قائل نبود, و اول از همه شما را خراب کرد. و گرنه من که تا شما گفتید مطالب داخل تاپیکهای مربوط به دهکردی را پاک کن. پاک کردم تا ادامه پیدا نکنه. ولی ایشان با نسبت دادن یه سری محملات به من سعی در ادامه دادن دارد.
و وقتیکه که مدارک دال بر مالکیت ارس ارائه شده, راهی جز قبول مدارک وجود ندارد.

همه افرادی که به فیس بوک رفت و امد دارند شاهد توهینها و تهمتها این دو برادر به اینجانب هستند. که با هر کلمه ای که درج مینمایند برگی بر پرونده قطور رسوائیشان اضافه میشود. و شونده به نداره کافی عاقل است تا بفهمد داستان چیست.
با سلام و عرض ارادت
بله بنده بابت توجهی که به عرابض بنده داشتید سپاسگزاری میکنم
اما شما خودت شاهد بودی که در مسئله قبلی در فیسبوک بنده چه تلاشی برای ختم به خیر شدن مسئله داشتم
متاسفانه بعضی از دوستان تازه عضو شده (کمی مشکوک)تصمیم دارند بنده را وارد بازی های خودشون بکنند که زهی خیال باطل
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

سلام جناب بیگلری
از محبت شما ممنونم آما اگر دقت فرمایید ابراز ارادتی که بنده به آقای مهندس هوشمند کردم خیلی بیشتره
آیا نیاز مالی یا حمایتی دارم ؟
خیر ارادت بنده بخاطر شخصیت والا و وارسته ایشونه

منظور من مهندس هوشمند نبود.
شما نیازی به حمایت ندارید ولی از کسی جانبداری میکنید که فکر نکنم حمایت زیاد مناسب احوالاتش باشه.

منظور من مهندس هوشمند نبود.
شما نیازی به حمایت ندارید ولی از کسی جانبداری میکنید که فکر نکنم حمایت زیاد مناسب احوالاتش باشه.

منظور شما رو دریافت کردم من باب مقایسه عرض کردم
شما یک سری به تاپیک ارس بزنید متوجه خواهید شد

میترسم !!!!
از آن روز که خاک صحرا غریبی کند با صدای سم اسب ترکمن و تن در دهد به شیحه اسبان غریب که جای را بر صاحبخانه تنگ و دل عاشقان را خراش میدهند
چه آسان مرد غیور ترکمن رفیق دیرینه اش را با این نامهمانان خوش نشین عوض میکند
چگونه است حال اسب ایرانی به هنگام هم آورد با دوخونان نانجیب که خود را ترکمن مینامند و هیچ نمیدانند از احوال آن
همان به که صحرا محروم شود از شیحه هم تباران تو, همان صحرایی که شهرتش وامدار توست,همان صحرایی که ارزان اصالت تو را در اختلاط با نا آشنایان به معرض حراج گذاشت
تنها بخاطر چند ثانیه تیشه به ریشه سالها رشادت تو و اجداد تو که وفادارانه در کنار مردان نادر و رشید دلاوران خشایار پا به پای سپاهیان نامدار و دشمن هراس ایران خاک دنیی دون را به زیر سم خود به باد دادند
ما را چه شده است
آری ای اسب ترکمن در همه جای ایران عزیزی ,هنوز هم هستند مردانی شجاع از تبار صحرا که قدر تو را میدانندو گرامیت میدارند
بیم به خود راه مده که هجر تو را وصلیست و تو عزتمند نه تنها صحرا بلکه خاک ایران را جولانگه خود قرار میدهی
ان شالله
این دل نوشته تقدیم به همه دوستداران اسب ترکمن

گرامیان
اسب ترکمن, زاییده هنر و عشق,زکاوت و شجاعت که دل آشفته گان را بیقرار و سرمست نموده و زر اندوزان را در لوای اختلاط آن متمول کرده در طریقی نوین در حال ظهوری شکوهمند در اطراف و اکناف ایران عزیز است
نواهایی هم آهنگ از فواصل دور که خود نشان از یکسویی عاشقان اسب ترکمن است ,گوش جان را نوازش میدهد و نوید بخش آینده ای روشن برای این آیت الهیست
صد افوسوس که خاستگاه او تهی شده و اندک بازماندگان آن در حال خروج و یا خطر اختلاط است
بیایید تا دستانمان را به هم متصل و زنجیری قطور بسازیم و از این گنجینه ناب ایرانی در مقابل کج اندیشان و فرصت طلبان دفاع کنیم و طنین شیحه روح نواز آنها را در صحرا شنیدار باشیم ان شالله

بالا