صدا و سیما

سلام. یه سوالی برای من وجود داره و اون اینكه چرا صدا و سیما اخبار و مسابقات سواركاری را پوشش نمی دهد؟ شاید گاهی به صورت خیلی جزئی بهش اشاره بشه. من روز جمعه اخبار ورزشی ساعت 23.30 رو نگاه كردم.حتی اشاره ای به برگزاری مسابقات جام میلاد نكرد.واقعا چه كسی باید از نظر تبلیغاتی از این ورزش حمایت كنه؟

DADAR

Member
mman fekr mikonam varzeshe savarkari toye keshvaremoon tanha motealegh be yek gheshre khas misheh va baghie mardom hich goneh etelaee az in reshteh nadaran
hata grohi az mardom nemidonan ke in reshteh ham toye iran vojod dareh
manzoram ine ke mesle varzeshhaee chon fotball ya koshti ya karateh nist ke az bacheye 7 saleh ta madar bozorge man rajea behesh bedonan
va hala entezar darim ke seda va sima baraye khanevadeye kochake savarkaree vaght bezareh va barnamehrizi koneh
man ke fekr nemikonam tazeh agar gahi vaghtha ham be esrare aghaye mansori gozareshgare vijeye savarkari gozareshi ro pakhsh mikonan bayad yek dastet dard nakoneh be aghaye mansori begim

دادار عزیز بسیار متشكرم از اینكه در بحث ها شركت می كنی. حق با شماست اطلاعات مردم كشور ما از سواركاری بسیار ناچیزه. اما چه كسی باید اطلاع رسانی كنه؟ این وظیفه كیه كه این ورزشو به مردم نشون بده و معرفی كنه؟ همه برنامه های ورزشی تلویزیون ما در فوتبال و نهایتا گاهی یكی دو ورزش دیگه خلاصه شده. چرا به این ورزش وصنعت مهم كه قابلیت رشد زیادی داره اهمیتی نمیدن؟

پیوست ها

• IMG_0934.jpg
    IMG_0934.jpg
    117.1 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • IMG_0866.jpg
    IMG_0866.jpg
    95.5 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • IMG_0913.png
    IMG_0913.png
    953.2 کیلوبایت · بازدیدها: 14
  • IMG_0933.jpg
    IMG_0933.jpg
    100.2 کیلوبایت · بازدیدها: 17
  • رعد7.jpg
    رعد7.jpg
    89.1 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • زيبا2.jpg
    زيبا2.jpg
    60.4 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • IMG_0972.png
    IMG_0972.png
    678.8 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • IMG_0959.png
    IMG_0959.png
    936.9 کیلوبایت · بازدیدها: 14
  • S.JPG
    S.JPG
    117.6 کیلوبایت · بازدیدها: 15
  • IMG_0390.png
    IMG_0390.png
    930.3 کیلوبایت · بازدیدها: 16
  • IMG_0856.png
    IMG_0856.png
    775.2 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • IMG_0992.png
    IMG_0992.png
    742.1 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • ديبا.png
    ديبا.png
    926.8 کیلوبایت · بازدیدها: 6
  • IMG_0980.png
    IMG_0980.png
    685.1 کیلوبایت · بازدیدها: 15
  • DYBA.jpg
    DYBA.jpg
    578 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • زيبا1.png
    زيبا1.png
    1 مگایابت · بازدیدها: 1
  • زيبا.png
    زيبا.png
    796.9 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • IMG_1051.jpg
    IMG_1051.jpg
    82.9 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • IMG_1069.jpg
    IMG_1069.jpg
    78.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_1071.png
    IMG_1071.png
    770.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • IMG_1065.jpg
    IMG_1065.jpg
    788.1 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • IMG_1059.png
    IMG_1059.png
    760.6 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • IMG_1058.png
    IMG_1058.png
    942 کیلوبایت · بازدیدها: 7

DADAR

Member
be gholan fekr mikonan varzeshe ashrafe
bad say mikonan bechasbonanesh be peyghambar va halalesh konan
khodeshoon ham toosh mondan
vali dar harsoorat bebinid mogheayate feali in varzesh dar iran be dalile herfehee nabodan ke khod dalayele zeyadi dareh polsaz nist dar vaghea har saleh hazineye zeyadi ham az tarafe bakhshe khososi va ta hododi ham dolati dar oon tazrigh misheh ta faghat zendeh bemoneh va in dar sorati hast ke in varzesh potanseyelha va zarfeyate beseyar balaee ro dareh
che dar eshteghal che dar saderat che dar bakhshe farhangi va varzeshi va ela akhar
ama ba tamame in osaf bayad goft dalile asli in hast ke dar mamlekate por barekate ma hich kari be kardan sepordeh nashodeh
az oon balaye bala ta mane savarkar ke baad az 1 sal savarkari mitonam edeaye morabigari konam
pas natijeh misheh ini ke hast ;D

مهر

Member
سلام به تمام دوستان می خواستم نظرتون رو درباره نحوه اطلاع رسانی و گزارش مسابقات وکلا ورزش سوارکاری توسط صداو سیما بپرسم ؟ ??? ???
(من که میگم در مورد سوارکاری یه مقدار بی انصافی شده ،یه نمونه اش دیروز که وسط پخش مسابقات کشوری برنامه قطع شد !کاش ورزش فقط در فوتبال خلاصه نمی شد. :'()

مرضیه

Member
دقیقا!!
پوشش خبری به رویدادهای ورزش سوارکاری و در کل توجه صداوسیما به اسب افتضاحه!
من هم مسابقات جام FEI رو از تلوزیون دنبال میکردم،ولی متاسفانه فقط راند اول نمایش داده شد،ضمن اینکه در رابطه با جشنواره ی اصفهان هم هیچگونه خبری بجز اشاره ی مختصر گوینده ی همون مسابقات نشنیدیم!!!

reihaneh

Member
همه این حرفا درسته ولی مسئله این هست که صدا و سیما مطابق نظر اکثریت عمل می کنه و خوب باید قبول کنیم که تعداد طرفدارای فوتبال چندین برابر همه ورزش هاست.
در حقیقت به طور اصولی باید شبکه های مختلف خصوصی و غیر خصوصی وجود داشته باشه تا بتونه رضایت همه رو بر آورده کنه ولی از اون جایی که شبکه خصوصی تو ایران معنی نداره و همه شبکه ها حتما باید کاملا دولتی و تحت کنترل باشند این اتفاق دور از انتظار نیست و در نتیجه سوارکاری هم مثل خیلی از رشته های دیگه سهمی بیش از نهایت یک ساعت در کل سال رو نخواهد داشت.

باز هم یک حقیقت تلخ :(

فربود

Active member
دوستان : شما درست میگید ولی به قول ریحانه خانم خوب دیگه نظر با اکثریت هست چی کارش میشه کرد متاسفانه خیلی از مردم دنبال فوتبال هستند البته نه اینکه بگم فوتبال بده ولی خوب دیگه سوارکاری یه چیز دیگست .

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
البته نسبت به سالهای گذشته امسال بهتر شده و مسابقات پرش fei و قهرمانی کشور را تلویزیون پخش کرده
اگر مسابقات زیبایی را هم پخش بکنند عالی میشه

kahar

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
البته نسبت به سالهای گذشته امسال بهتر شده و مسابقات پرش fei و قهرمانی کشور را تلویزیون پخش کرده
اگر مسابقات زیبایی را هم پخش بکنند عالی میشه

بله منم یکی از این مسابقات رو دیدم .

سنا

Active member
من خودم هر روز اخبار های ورزشی رو از تلویزیون میبینم اما شاید فقط چند باری تو عمرم خبر از ورزش سواری شنیدم
همش شده فوتبال و کشتی
به نظرتون چرا اینجوریه؟
تو یه جمع ورزشی بحث میکردم که آقایون ورزشکار ازم رشتم رو پرسیدن گفتم سوارکاری
همشون فکر کردن گفتن یعنی موتورسواری؟؟؟؟!؟!!!! ??? :eek:
چرا اینجوری شده به نظر شما؟
تبلیغات کم تو ایران؟

kamyab

Member
فقط سوارکاری مهجور نیست،همه رشته ها اینطوریه بجز زرمیا و فوتبال،بنظر من بیشتر بخاطر هزینه هست،منم تعجب میکنم تو کشور ما که توصیه های مذهبی هم برای این ورزش هست چرا؟ البته آقایون خودشون به توصیه ها عمل میکنن

reihaneh

Member
در مورد صدا سیما و تلویزیون قبلا هم بحث شده و به نظر هم نمیاد بشه کاریش کرد
http://www.horse.ir/fa/index.php/topic,57.msg387.html#msg387
ولی در مورد فراگیر شدن سوارکاری بین مردم فکر میکنم مسئله اول هزینه هست و بعد از اونم کمبود باشگاه های مناسب و در دسترس ،علاوه بر اینا اگر قبول کنیم برای ادامه دادن حرفه ای حتما باید اسبدار شد،نگهداری اسب علاوه بر هزینه نیاز به صرف وقت خیلی زیاد داره که خب تمام اینا باعث میشه سوارکاری کمرنگ باشه

mahsima

Member
فکر کنم یه علتشم این باشه که پخش کامل مسابقات زمان زیادی رو میطلبه حتی خیلی بیشتر از 90 دقیقهء فوتبال و اگر هم نصفه پخش بشه توفیق چندانی نداره .
و فکر کنم یه علت دیگه هم تعداد کم مخاطبا باشه.

shabdiz

Member
از اونجا که متاسفانه صدا و سیما در ایران یه نهاد دولتی هست و زیر نظر دولت برنامه ریزی میشه براش ،عملا باید بگم به اون صورت کاری از کسی ساخته نیست. تو کشورهای دیگه شبکه ها و کانالها خصوصی هستن دیگه خودتون بگیرید .
بابت تعداد کم مخاطب باید بگم شخصا نظرم به کارگردانی یه مسابقه هست یه فیلم حتی اگه فیلم نامه عالی هم داشته باشه ولی عوامل دیگه دخیل در اون به درستی نباشه چنگی به دل نمیزنه واگرنه ایرانیا معمولا حیوونا رو دوست دارن.من یکی دیدنیم وقتی پرش با اسب پخش میشه. ;D

بالا