شقران ( یافته * جدهه ) ن

ashkann.m

Member
شقران خیلی عالی حرکت کردو حقش رو هم گرفت ولی/ولی امتیازه سروگردن رو حقش نبود ولی با همه تفاسیل شقران اومده بود برای قهرمانی تبریک به مالک این اسب

فربود

Active member
تبریک فراوان بابت قهرمانی این سیلمی زیبا در مسابقات اهواز . شقران از خیلی از اسب های خون وارداتی هم سر بود .

علی اصفهانی

Active member
شقران خیلی عالی حرکت کردو حقش رو هم گرفت ولی/ولی امتیازه سروگردن رو حقش نبود ولی با همه تفاسیل شقران اومده بود برای قهرمانی تبریک به مالک این اسب

ااین از خصوصیات روش "امتیازدهی" است .
وقتی داورها یک اسب را برای اولی میپسندند دیگه امتیاز همه قسمتهاش را بالا میدهند تا حتما همون که میخوان اول بشه .
به همین دلیل من همیشه با روش انتخابی موافقترم تا امتیازدهی .

تبریک فراوان بابت قهرمانی این سیلمی زیبا در مسابقات اهواز . شقران از خیلی از اسب های خون وارداتی هم سر بود .
تنها اسبی که در خون خارجی ها تونست از شقران بیشتر امتیاز بگیره امیر سعدون بود
واقعا از خیلی از خارجی ها سر تر بود

Ali behzadi

New member
سلام به خوانواده محترم یوسفی . قهرمانی شقران باعث افتخار وسرفرازی مردم خوزستان شد لذا بدینوسیله به شما و خوانواده محترمتان تبریک میگویم

ااین از خصوصیات روش "امتیازدهی" است .
وقتی داورها یک اسب را برای اولی میپسندند دیگه امتیاز همه قسمتهاش را بالا میدهند تا حتما همون که میخوان اول بشه .
به همین دلیل من همیشه با روش انتخابی موافقترم تا امتیازدهی .

این روش انتخابی چطوره؟ معیارش چیه ؟یعنی شما فکر میکنی 1 داور امتیازمثلا دست و پا رو مثلا به تیپ یا سر و گردن میده یا بالفرض اینطور باشه 3 داور جداگانه پیش خودشون انتخاب کنن 1اسب رو وتو برگه تصادفا هر سه تا امتیازها رو نزدیک به هم با اختلاف 5. امتیاز بدن واون اسب قهرمان بشه بازهم شما میتونید از لحاظ انتخابی هم اون رو قهرمان حساب کنید ولی بنظره من این داوری باید معیارهایه محکمی داشته باشه که این اسب در مسابقات مختلف با داورهای مختلف(که من دیگه تصادفی نمیتونم بدونم)انتخاب شده و امتیازهای بالا گرفته بالاخره داورها همشون اسب ومخصوصا اسبای خوب زیاد دیدن و نمیشه گفت جو گیر شدن!

علی اصفهانی

Active member
این روش انتخابی چطوره؟ معیارش چیه ؟یعنی شما فکر میکنی 1 داور امتیازمثلا دست و پا رو مثلا به تیپ یا سر و گردن میده یا بالفرض اینطور باشه 3 داور جداگانه پیش خودشون انتخاب کنن 1اسب رو وتو برگه تصادفا هر سه تا امتیازها رو نزدیک به هم با اختلاف 5. امتیاز بدن واون اسب قهرمان بشه بازهم شما میتونید از لحاظ انتخابی هم اون رو قهرمان حساب کنید ولی بنظره من این داوری باید معیارهایه محکمی داشته باشه که این اسب در مسابقات مختلف با داورهای مختلف(که من دیگه تصادفی نمیتونم بدونم)انتخاب شده و امتیازهای بالا گرفته بالاخره داورها همشون اسب ومخصوصا اسبای خوب زیاد دیدن و نمیشه گفت جو گیر شدن!

روش انتخابی اینه که هر داور یک اسب را برای اولی و دومی و سومی ... انتخاب میکنه و اصول امتیاز دهیش همونهایی هست که در روش امتیازی است .
اولین فاکتور برای داور همیشه تیپ اسبه .
چه در روش امتیازی و چه انتخابی هیچوقت یک اسب با تیپ عربی ضعیف مقام بالایی نمیگیره. البته اگر در بقیه فاکتورهایش ضعف بزرگی داشته باشه ممکنه از مقام اصلیش تنزل کنه .

بالا