شفق

ایمان

Active member
مبارک باشه
از کره فارون عکس بذارین
کره فارونها چطورن میگن خوب شدن ؟؟
امسال شفق روبا چی میکشین ؟؟

ایمان

Active member
سیاهی کره شفق ازمادر یا پدر به ارث برده ؟؟
منظورم ژنتیکه
احتمال داره شفق ژن سیاهی رو خوب انتقال بده یا فارون ؟؟
کره دیگه ای ازفارون دیدین که سیاه باشه ؟؟

علی اصفهانی

Active member
سیاهی کره شفق ازمادر یا پدر به ارث برده ؟؟
منظورم ژنتیکه
احتمال داره شفق ژن سیاهی رو خوب انتقال بده یا فارون ؟؟
کره دیگه ای ازفارون دیدین که سیاه باشه ؟؟

تا در هر2 تاشون ژن سیاهی نباشه کره سیاه تولید نمیشه . چون ژن سیاه مغلوبه .
یعنی هر 2باید ژن سیاه رو داشته باشن .
شجره فارون را نگاه نکردم ولی شفق که ژن سیاه را در چند شاخه داشته .

bakhshi

Member
جناب اصفهانی بنده خدمت شما ارادت ویژه ای دارم فقط چون به آینده اسب اصیل علاقه دارم دلسوزانه به شما عرض می کنم که بحث ما بحث دیدگاه نیست در شرایط فعلی که تعداد مادیانهای اصلاح شده ایرانی درجه یک از چهل عدد هم کمتر است کشش با سیلمی های خارجی یک خیانت به اسب اصیل ایران و زحمات مرحو مه خانم قره گزلو است. بنده در صحبت با دامپزشکان معروف و اسب داران خبره نظیر جناب استاد بهزادپور به این نتیجه رسیدیم که خانم قره گزلو برای جلوگیری از هم خونی شدید در اسبهای خوزستان و اصلاح سر آنان مبارک را به ایران آوردند که یک نسل کشش کرده و بعد او را از خطوط خونی اوت کرده و تیپهای اسب عرب ایرانی نظیر نسمانی وزنه خرسان ، همدانی سمری ، کهیلان عجوز ، جلفه جرجری ، معنقی یا منگی ، صگلاوی جدران ، عبیان شراک و هتلی که در حقیقت همان کهیلان است تیپ اینها را حفظ کرده و با مبارک سر را اصلاح کند . نه آن بلایی که امروز بر سر اسبان ایران می آید که با ورود نریانهای درجه 4و 5 مصری و اروپایی که توسط دوستان و نادانان بیسواد متمول و خانم x که به نظر من از طرف ایکاهو مأموریت نابودی اسبان ایرانی را دارند

sohrab

Active member
جناب اصفهانی بنده خدمت شما ارادت ویژه ای دارم فقط چون به آینده اسب اصیل علاقه دارم دلسوزانه به شما عرض می کنم که بحث ما بحث دیدگاه نیست در شرایط فعلی که تعداد مادیانهای اصلاح شده ایرانی درجه یک از چهل عدد هم کمتر است کشش با سیلمی های خارجی یک خیانت به اسب اصیل ایران و زحمات مرحو مه خانم قره گزلو است. بنده در صحبت با دامپزشکان معروف و اسب داران خبره نظیر جناب استاد بهزادپور به این نتیجه رسیدیم که خانم قره گزلو برای جلوگیری از هم خونی شدید در اسبهای خوزستان و اصلاح سر آنان مبارک را به ایران آوردند که یک نسل کشش کرده و بعد او را از خطوط خونی اوت کرده و تیپهای اسب عرب ایرانی نظیر نسمانی وزنه خرسان ، همدانی سمری ، کهیلان عجوز ، جلفه جرجری ، معنقی یا منگی ، صگلاوی جدران ، عبیان شراک و هتلی که در حقیقت همان کهیلان است تیپ اینها را حفظ کرده و با مبارک سر را اصلاح کند . نه آن بلایی که امروز بر سر اسبان ایران می آید که با ورود نریانهای درجه 4و 5 مصری و اروپایی که توسط دوستان و نادانان بیسواد متمول و خانم x که به نظر من از طرف ایکاهو مأموریت نابودی اسبان ایرانی را دارند

صدای شما خیلی آشناست!

bakhshi

Member
جناب اصفهانی در جشنواره هشتم یزد که آقای دکتر نایگل را دیدم در مورد اسبان اصیل ایرانی از ایشان سؤالاتی نمودم و ایشان جواب دادند شما اسبان ورزشی زیبایی خوبی دارید چرا به دنبال واردات هستید؟ تا آنجاکه توانستم باشکاههای یزد را دیدم شما اسبان قوی ، زیبا و خوش اخلاقی دارید چرا به جای اصلاح نژاد آنها به دنبال واردات هستید آن هم اسبهایی که در مسابقات اروپا مقام درخور توجه ای کسب نکرده اند . لازم به ذکر است ایشان مالک صلاح الدین و مبارک بوده اند و مبارک را به خانم هدیه دادند. ایشان فرمودند با اصلاح نژاد اسبهایی که دارید می توانید به تیپ خالص مصری بسیار نزدیک شده و ایرادات آنرا مانند اخلاق بد ، دست و پا و بدن ضعیف ، گردن کوتاه ، حرکت بد را از بین ببرید . لکن مثل من در مورد تولید پدر مبارک صلاح الدین صبر زیادی بکنید یک زمان ده تا پانزده ساله را می طلبد. ایشان از پازن اسب قهرمان گروه 1 ایران در کورس بسیار خوششان آمد خانم مری بنکرافت پس از مسابقه زیبایی تهران در دهکده ورزشی کردان به باشکاه آقای پور حیدری در ازنق رفته و یک کلاس داوری گذاشتند و در آنجا خانم × در حضور خانم سالارتاش و قلاوند به ترجمه پرداختند فیلم ویدئوئی آن نزد من موجود است . و خانم بنکرافت بیان نمودند که اگر صبر ندارید مادیان از خارج بیاورید تا به سر برسید ولی اگر می خواهید در اسبان اصیل خودتان به سر برسید پانرده تا نوزده سال زمان می برد.

بالا