سوال

آرتمیس

New member
جناب صادقی ممنونم
یه سوال دیگه دارم البته سوال زیاد دارم

اگر کسی از من سوال کنه سیلمی به چه اسبی میگن؟
باید چه جوابی بدم
آیا گفتن اینکه سیلمی یک نریان بالغ هست درسته؟

سامان حسینی

Active member
اقای حسینی میشه توضیح بدین که مواردی سر اسب زیبا تر میکنن چی هستند. با تشکر
والا ازمعیارهای داورها درمسابقات باخبر نیستم فقط درهمین حد میدونم که قوس سر ملاک نمره دهی درزیبایی سر نیست.ازنظر من سری زیباست که1فاصله چشم ها زیاد باشه چشم ها برجسته درشت وشفاف باشن2فاصله گوشها زیاد باشه وگوشها خوشتراش ومتناسب با سرباشن3فک خوشفرم وبرجسته4پوزه ومنخرین متناسب منخرین باز.به اشتباه برخی فکر میکنن هرچه قوس بیشتر باشه سر زیباتره ولی کاملا تصور غلطیست

حسین18

New member
1فاصله چشم ها زیاد باشه چشم ها برجسته درشت وشفاف باشن2فاصله گوشها زیاد باشه وگوشها خوشتراش ومتناسب با سرباشن3فک خوشفرم وبرجسته4پوزه ومنخرین متناسب منخرین باز

5گونه مشخص و گرد 6پیشانی عریض وصاف وبرجسته+پوزه و منخزین متناسب و باز موجب قوس میشن دیگه.

ماشال90%کاربران واردن.لطفا برسی ونقد کنید

سامان حسینی

Active member
1فاصله چشم ها زیاد باشه چشم ها برجسته درشت وشفاف باشن2فاصله گوشها زیاد باشه وگوشها خوشتراش ومتناسب با سرباشن3فک خوشفرم وبرجسته4پوزه ومنخرین متناسب منخرین باز

5گونه مشخص و گرد 6پیشانی عریض وصاف وبرجسته+پوزه و منخزین متناسب و باز موجب قوس میشن دیگه.

ماشال90%کاربران واردن.لطفا برسی ونقد کنید
5و6هم درسته ولی گمون نکنم باعث قوس بشه!البته سری که قوس داره زیباست اما صحبت روی امتیازدهی بود

حسین18

New member
خوب مسابقه هم مسابقه زیبایه به زیبای های اسب امتیاز میدن. اینجوری شما میگیدسری که قوس داره با اونی که کمتر یا نداره مساوی اند هیچ فرقی نداره.

سامان حسینی

Active member
نه منظورمو بد متوجه شدید بهتره با یک داور زیبایی صحبت کنید که بهتر توضیح بده تو این سایت اقای علی اصفهانی وسهیل صنعتی اطلاعاتشون کامله ازشون استفاده کنید.فکر نکنم ایتم قوس سر صرف نمره داشته باشه!

آرتمیس

New member
یه سوال دیگه دارم البته سوال زیاد دارم

اگر کسی از من سوال کنه سیلمی به چه اسبی میگن؟
باید چه جوابی بدم
آیا گفتن اینکه سیلمی یک نریان بالغ هست درسته؟

دوستان لطفا به این سوال هم جواب بدین
مرسی
از بحث دوستان کمال استفاده رو میبرم

مرسی
هر اسب نری که نمیتونه سیلمی باشه .... اسب نری که بتونه در تولید موفق باشه و صفات خوبش رو در تولیداتش غالب کنه میتونه سیلمی بشه.... البته اساتید زیادن ...
اگر اینطوری بود همه تو باشگاهشون چندتا سیلمی داشتن ...

والا ازمعیارهای داورها درمسابقات باخبر نیستم فقط درهمین حد میدونم که قوس سر ملاک نمره دهی درزیبایی سر نیست.ازنظر من سری زیباست که1فاصله چشم ها زیاد باشه چشم ها برجسته درشت وشفاف باشن2فاصله گوشها زیاد باشه وگوشها خوشتراش ومتناسب با سرباشن3فک خوشفرم وبرجسته4پوزه ومنخرین متناسب منخرین باز.به اشتباه برخی فکر میکنن هرچه قوس بیشتر باشه سر زیباتره ولی کاملا تصور غلطیست
اقای حسینی تو مسابقه از روی نظر شما نمره نمیدن و باید بگم از انتمی سر هیچی نمیدونی و اینایی که گفتی هر بچه ای میدونه قوس هم سرو تراشیده تر میکنه هم جای منخزین میا بالا تر اگه خالصای ما همین قوس داشتن ما دیگه هیچی از مصری ها کم نداشتیم البته به غیر از حرکت

سامان حسینی

Active member
اقای حسینی تو مسابقه از روی نظر شما نمره نمیدن و باید بگم از انتمی سر هیچی نمیدونی و اینایی که گفتی هر بچه ای میدونه قوس هم سرو تراشیده تر میکنه هم جای منخزین میا بالا تر اگه خالصای ما همین قوس داشتن ما دیگه هیچی از مصری ها کم نداشتیم البته به غیر از حرکت
دوست عزیز من عرض کردم ازمعیارهای داورها باخبر نیستم ونظر خودمو گفتم اما درمورد قوس اطلاع داشتم.درضمن بهتره با یه فرد مطلع صحبت کنی بعد نظر بدی اینکه خالصای ما فقط قوس سر ازمصریا کمتر دارن درحده شوخیه چون اولا حتی ایتم سروگردن باهمه واونها درگردن هم بهترن اگر دقت کنی اونا تو همه یا اکثر ایتم ها لااقل ازنظر داوران زیبایی نمره بیشتری میگیرن.قوس سر صرف موجب زیبایی نیست کمی به سرهای اسبای خودمون نگاه کنی بعضیا قوس دارن اما سرشون زیبا نیست خیلی اوقات دیدم اسبی که سرش محدبه ازاسبی که مقعره نمره بالاتری اورده در ایتم سروگردن البته خوب این دلیل نمیشه چون گردن هم هست.موفق وموید باشید

سامان حسینی

Active member
مرسی
تعریف ساده ازسیلمی میتونه این باشه نریان بالغی که ازش برای ازدیاد نسل استفاده میکنن.البته سیلمی شدن خیلی چیزا میخواد که مهمترینهاش نداشتن نقص شجره خوب وازهمه مهمتر انتقال صفات خودش به کره هست.

دوست عزیز من عرض کردم ازمعیارهای داورها باخبر نیستم ونظر خودمو گفتم اما درمورد قوس اطلاع داشتم.درضمن بهتره با یه فرد مطلع صحبت کنی بعد نظر بدی اینکه خالصای ما فقط قوس سر ازمصریا کمتر دارن درحده شوخیه چون اولا حتی ایتم سروگردن باهمه واونها درگردن هم بهترن اگر دقت کنی اونا تو همه یا اکثر ایتم ها لااقل ازنظر داوران زیبایی نمره بیشتری میگیرن.قوس سر صرف موجب زیبایی نیست کمی به سرهای اسبای خودمون نگاه کنی بعضیا قوس دارن اما سرشون زیبا نیست خیلی اوقات دیدم اسبی که سرش محدبه ازاسبی که مقعره نمره بالاتری اورده در ایتم سروگردن البته خوب این دلیل نمیشه چون گردن هم هست.موفق وموید باشید
من نگفتم اگه سری قوس داشته باشه سر قشنگیه سر وقتی قشنگه که همه جاش قشنگ باشه ولی اگه قوس داشته باشه امتیاز بیشتری داره اسبای مصری هم فقط اونایی که معروف شدن خوبن اگه شو های داخل کشورشونو نگاه کنی می بینی که خالصای ما خیلی چیزی از اونا کم ندارن ما خیلی اصلاح نژاد نکردیم اسبای ما همون اسبای 100 سال پیشه

سلام . من راجب خوراک اسب سوال داشتم که آیا خوراک اسب اندازه ی مشخصی داره ؟ چون اکثر مواقع ته آخور خالی ولیس زده؟و اینکه باید بیش از دو وعده تیمار بشه یا خیر؟ درهروعده حدود نصف بسته سیفال ونصف بسته یونجه

سیفال همون سفال یا کلش یا کاه پرس می باشد که بسته به نوع لهجه ها و گویش ها این کلمات به کار میرود!

بالا