سوال در مورد خون خالص

ابوذر

Member
گاها برای بهره گیری از تولیدات باید سر نسل بعد سرمایه گذاری کرد. هرچند که زمان زیادی میبره اما خوب مادیان رو که نمیشه چند درصد خونش رو کشید!
من همین فدلک رو دارم که 3-4 درصد خون ایجن روز داره بعد مادرش نوه حداد هست و خودش هم کره توحید! اما الان از براری پره. خوب بنظرم برای کورس این بهترین گزینه بود هرچند که اون زمان که از براری کشیدنش مال من نبود اما به توصیه خودم کشش شد. حالا اگر این کره اون کره مطلوب نشه روی نسل بعدش میشه کارکرد در مورد زیبایی هم همچنین. چاره ای نیست.
به هر حال اينكه بتوني با تصميم و علم توليد يه هدفي رو مشخص كني و پيگيري كني تا به نتيجه برسي قابل احترامه.ولي اگه بتوني از منابع موجود بهترين نتيجه رو بدست بياري هنره وگرنه .....

واقعا همینه که میفرمایید.مهم علم تولید و هدف گذاری است نه سعی و خطا.اینکه از تولید جه انتظاری دارید وچه سیلمی به درد شما میخوره وشناسایی جند سیلمی برای کار مشخص واینکه کدام به مادیان شما بهتر میخورن.ما تو خالص مشکل داریم چه برسه تو این تیپ اما این علم را جه جوری میشه بدست اوورد؟اگه یک روز کهکشان نباشه علم تولید زیبایی ما ته میکشه؟و......

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
درسته كه خودشون شانس بالايي توي مسابقات زيبايي ندارند اما اگه ماديان باشند به عنوان پايه براي توليد كره هاي خوب ميشه روشون حساب كرد

نه اگر تو خون خارجی کار میکنید بهتره چیزی رو پایه بگذارید که مقدار خارجیش زیاده و گرنه باید 3.4 نسل اصلاح بشه

♘امیرحسین♞

مشکل این نوع اسبها تعریف کاربردشونه وهدف گذاری تولیدات بعدیشون اگه زیبایی و کورس جواب ندن خود به خود ارزششون پایین مییاد وقیمتهای نجومی خالص بالاتر میره

الان اینطور شده
خون خارجی کم معامله میشه. حتی تو یزد هم که مرکزش بود رفتن مادیون خالص خریدن

♘امیرحسین♞

ببینید این تیپ اسبها شاید خوب باشن اما قیمت بالایی ندارن کاش صاحبان سیلمی مطرح در 2 کلاس پول میگرفتن تا کشش این نوع اسبها برای تولیدات ارزان هم اقتصادی میشد وگرنه باید با سیلمی درجه 2 کشش کرد

تولیدات ارزان بی کیفیت چرا تولید بشه؟

چون باید حداقل هزینه نگهداریتون در بیاد.شما مادیانی داشته باشید که تولیدش حداکثر 8 تا 10 فروش بره هزینه کشش و جابچایی وپانسیون و .... چقدر هزینه میکنید؟

بالا