سوارکار یا اسب؟؟؟

pooyan

Member
دوستان به نظر شما واسه پرش چند درصد اسب نقش داره و چند درصد سوارکار؟

pooyan

Member
به نظر خودم توی مسابقات حرفه یی مثه المپیک نقشه سوارکار خیلی مهمتره چون اکثر اسبها توی یه رده هستن و نقش سوارکار بیشتر مشخص میشه ولی توی رده های غیر حرفه ی تر که موانع کوتاه تر(100-120)هستن نقش اسب مهمتره یعنی اگه اسب بپر باشه سوارکار مستقیم بره رو مانع اسب پریده دیگه :)

Dr_Ghaffari

Active member
سلام دوستان ! همیشه نمی توان گفت 50 %-50% فرض کنید یک اسب برای اولین بار مانع را می بیند و بهترین سوارکار پرش بر پشتش نشسته است چه خواهد شد ؟
حتی برای اسبهای آموزش دیده و سوارکاران باتجربه نیز در هر رده ای که متصور بشوید نمی توان گفت هر دو سهم برابر دارند ولی می توان گفت هر دو اسب و سوار سهم مساوی و 100% دارند . یعنی هر دو باید به نحو احسنت وظایف خود را انجام دهند تا یک پارکور با موفقیت طی شود . فرض من بر این است که در برخورد پای اسب به مانع سوارکار 99% مقصر است اگر اسب به آن 1% عمل کرده باشد . و در برخورد دست اسب به مانع 99% اسب مقصر است اگر سوار به آن 1% وظیفه خود عمل کرده باشد .اصولا در سواری پرش عقیده من بر این است که نمی توان اسب و سوار را از یکدیگر تفکیک نمود ، هردو باید با هم یکی شوند و از یکدیگر درک متقابل داشته باشند .( البته اصراری بر درستی عقیده ام ندارم اما فکر می کنم در یک کورس وقتی سوار زمین می خورد اسب به مسابقه ادامه می دهد اما در پرش وقتی سوار زمین می خورد اسب نیز از ادامه مسابقه باز می ماند ) همیشه قضایا برای من به همین سادگی اتفاق می افتد !

علی واحدی

Active member
pooyan گفت:
دوستان به نظر شما واسه پرش چند درصد اسب نقش داره و چند درصد سوارکار؟
بنظر من هیچ درصدی وجود نداره. فقط ارتباط با اسب و هماهنگی با او و تعادل خوب سوارکار میباشد. البته اسب هم باید از ترین خوبی برخوردار باشد که "بپرد" نه اینکه بزور و شلاق و مهمیز و بدون تعادل به مانع نزدیک شود. در صورت داشتن این اسب شما در مسیر او را هدایت میکنید و روی موانع بدون مزاحمت برای او همراهیش میکنید.

علی واحدی

Active member
Dr_Ghaffari گفت:
سلام دوستان ! همیشه نمی توان گفت 50 %-50% فرض کنید یک اسب برای اولین بار مانع را می بیند و بهترین سوارکار پرش بر پشتش نشسته است چه خواهد شد ؟
حتی برای اسبهای آموزش دیده و سوارکاران باتجربه نیز در هر رده ای که متصور بشوید نمی توان گفت هر دو سهم برابر دارند ولی می توان گفت هر دو اسب و سوار سهم مساوی و 100% دارند . یعنی هر دو باید به نحو احسنت وظایف خود را انجام دهند تا یک پارکور با موفقیت طی شود . فرض من بر این است که در برخورد پای اسب به مانع سوارکار 99% مقصر است اگر اسب به آن 1% عمل کرده باشد . و در برخورد دست اسب به مانع 99% اسب مقصر است اگر سوار به آن 1% وظیفه خود عمل کرده باشد .اصولا در سواری پرش عقیده من بر این است که نمی توان اسب و سوار را از یکدیگر تفکیک نمود ، هردو باید با هم یکی شوند و از یکدیگر درک متقابل داشته باشند .( البته اصراری بر درستی عقیده ام ندارم اما فکر می کنم در یک کورس وقتی سوار زمین می خورد اسب به مسابقه ادامه می دهد اما در پرش وقتی سوار زمین می خورد اسب نیز از ادامه مسابقه باز می ماند ) همیشه قضایا برای من به همین سادگی اتفاق می افتد !
Dr_Ghaffari گفت:
گل گفتی دکتر جان. دقیقا همینه و همین.

mahsima

Member
به نظر من 30 درصد اسب و 30 درصد سوار و 40درصد شانس به آدم کمک میکنه.
شانس خیلی تاثیر داره .
خیلی ها پای اسبشون به مانه میگیره ولی مانه نمیوفته.برا خودم پیش اومده و برای خیلی از پرش کارای دیگه که من دیدم.

mahsima

Member
به نظر من 30 درصد اسب و 30 درصد سوار و 40درصد شانس به آدم کمک میکنه.
شانس خیلی تاثیر داره .
خیلی ها پای اسبشون به مانه میگیره ولی مانه نمیوفته.برا خودم پیش اومده و برای خیلی از پرش کارای دیگه که من دیدم.

سوار همه چيز رو ميتونه به اسبش منتقل کنه. پس سوار نقش مهمی داره اگه سوار ترس و همچنين هيجانش رو نتونه کنترل کنه به اسبش منتقل ميشه و هر دو خراب ميکنن.

OJANG

Member
همانا بندگان هنگامی که نمی دانستند باز می ایستادند کافر نمی شدند و گمراه نمی گشتند
به نظر من در یک مسابقه پرش با توجه به محل مسابقه و نژاد اسب و حتی طراحی موانع وسابقه سوارکار 70 درصد شانس و 30 درصد اقبال موثره ;D

بالا