سواركاری بانوان . آری یا نه؟

سنا

Active member
نفس گفت:
سنای عزیزم
زندگی اجتماعی ایجاب میکنه که آدم به حق و حقوق دیگران احترام بذاره.باید قبول کنیم که رفتار ما و پوشش ما باید به گونه ای باشه که افرادی که در کنار ما زندگی میکنند احساس راحتی کنند.
یقین دارم تو حاضر نیستی به خاطر حال کردن(به قول خودت)شخصیتت رو ببری زیر سوال.چرا که تو برای خودت بیشتر از اینها ارزش قایلی عزیزم.
باز هم بیشتر راجع به این موضوع با خودت فکر کن و به نتایج مفیدی که با منطق بهشون رسیدی عمل کن.
بانوی مسلمان ایرانی نباید کاری کنه که اطرافیانش حتی جرات کنن که تفکری غیر از آنچه شایسته ی آن خانم است داشته باشند.
امیدوارم همیشه بهترین باشی گلم و روزهایی سراسر شادی رو برات آرزو میکنم آبجی.
شايد جو شيراز اينطوريه ك كاري به كار هم ندارن و اين چيزا ميشه گفت يه جورايي عاديه
اما منظور من هم همه جا نبود
مثلا نشستن پشت موتور واسه دختر خانوما رو تو شلوغي هاي شهر نميگم
منظور من اينه كه مانعي نداره من خودم سوار ميشم اما فقط تو خيابون و محله ي خودمون نه جاي ديگه اي
حالا اين بحث ها فايده اي نداره
ببخشيد از دوستاني كه وقتشون سر خوندن اين مطالب هدر رفت! :)

سهراب گفت:
سوارکاری و دوچرخه سواری که سهل است، شنای بانوان هم آری!

حجاب محدودیت نیست، مصونیت است.

این فرمایش شما برای مسابقات شنا صادقه و نمیشه شنا را با موتور و دوچرخه مقایسه اش کرد
شنا که مثل دوچرخه و موتور نیست که در ملا عام باشه و وسط خیابون استخر زده باشن و قرار باشه خانمی با این فرم شنا کنه ، استخر شنا برای خانم ها و آقایان جداست و نیازی به این پوشش هم نیست به جز در مسابقات که اون بحثش جداست ، البته شاید بگین خب موتورم میشه توی ملا عام سوار نشد که من حرفی ندارم برای گفتنن

parisa

Member
نفس گفت:
سنای عزیزم
زندگی اجتماعی ایجاب میکنه که آدم به حق و حقوق دیگران احترام بذاره.باید قبول کنیم که رفتار ما و پوشش ما باید به گونه ای باشه که افرادی که در کنار ما زندگی میکنند احساس راحتی کنند.
یقین دارم تو حاضر نیستی به خاطر حال کردن(به قول خودت)شخصیتت رو ببری زیر سوال.چرا که تو برای خودت بیشتر از اینها ارزش قایلی عزیزم.
باز هم بیشتر راجع به این موضوع با خودت فکر کن و به نتایج مفیدی که با منطق بهشون رسیدی عمل کن.
بانوی مسلمان ایرانی نباید کاری کنه که اطرافیانش حتی جرات کنن که تفکری غیر از آنچه شایسته ی آن خانم است داشته باشند.
امیدوارم همیشه بهترین باشی گلم و روزهایی سراسر شادی رو برات آرزو میکنم آبجی.
سهراب عزیز شاید این حرف شما درست باشه اما به نظر شما سوار موتور شدن یا سوار دوچرخه شدن کجاس دور از شعونات اسلامی هست ؟
وتازه این مشکل با هیچی نگفتن درست نمی شه باید با فرهنگ سازی و عملی کردن کار یک فرهنگ اشتباه تا حدودی درست می شه

sohrab

Active member
parisa گفت:
سهراب عزیز شاید این حرف شما درست باشه اما به نظر شما سوار موتور شدن یا سوار دوچرخه شدن کجاس دور از شعونات اسلامی هست ؟
وتازه این مشکل با هیچی نگفتن درست نمی شه باید با فرهنگ سازی و عملی کردن کار یک فرهنگ اشتباه تا حدودی درست می شه

اینها نقل قول از نفس عزیز بود

sohrab

Active member
به قول رئیس جمهور محبوبمون : "چرا مردم رو کوچیک می کنیم؟ یعنی واقعا مردم رو این قدر کوچیک می کنیم که الان مشکل مهم جوون های ما اینه که مدل موشون رو چه جوری بزنن، دولت هم نمی ذاره. شان دولت اینه؟ شان مردم اینه؟ این توهین به مردم ماست. چرا مردم رو دست کم می گیریم؟ الان مشکل کشور اینه که مثلا فلان دختر ما فلان لباس رو پوشید؟ یعنی مشکل کشور ما اینه؟ مشکل مردم ما اینه؟"

وای به حال مملکتی که مردانش، با دیدن دوچرخه سواری زنانش، به فساد کشیده شوند!

parisa گفت:

عزیزم سوالت شاید وقت گیر باشه که بخوام اینجا توضیح بدم،اگه خواستی پخ بده.ولی در کل هر خانم دوچرخه سواری دیدم حجاب خوبی نداشته و باعث جلب توجه شده.ما که دختریم توجهمون جلب میشه،اونوقت میشه انتظار داشت بقیه نگاه نکنن؟!!!
بحث رو خاتمه بده پریسا جان (البته اگر مدیران مخالف نباشند من همین جا هم حاضرم توضیح بدم) و اگر مشتاق بودی بیا پخ

DADAR

Member
من رو ببخشید میپرم وسط بحثتون ولی صورت مساله را نباید عوض کرد چرا که اونوقت جوابها هم اشتباه خواهند بود

در هیچ مرامی دوچرخه سواری برای هیچ سنی یا جنسی دور از شان نیست

باید ببینیم چه تفکراتی حاکم بر فرهنگ ما شده تا جایی که با فرهنگی به بی فرهنگی نزول کرده و سوار شدن یک دختر بر دوچرخه یا موتور باعث جلب توجه میشه ,

دقیقا همین است که گفتید از ماست که بر ماست میدونید این بحث احتیاج به زمان کافی داره تا هر کس نظرش رو به خوبی بیان کنه اما حیفم اومد چیزی نگم تا دیر نشده یک کلمه هم از اسب بگیم که بحث اسبی بشه و به انجمن مرتبط

اسب

sohrab

Active member
اسب سواری زنان از نشانه های آخرالزمان!

امام باقر (ع):

سيكون في آخر امتي رجال، يركب نساؤهم علي سروج كاشباه الرجال. يركبون علي المياثر حتي ياتوا ابواب المساجد، نساؤهم كاسياب عاريات، علي
رؤوسهنّ كاسنمة البخت العجاف، لا يجدن ريح الجنّة! فالعنوهن فانهن ملعونات».

بحارالانوار جلد ۱۳ صفحه ۹۶۱

آخرین ویرایش:

نگین

New member
سوارکاری بانوان . اری یا نه؟

به نظر من خانوما میتونن تو هر رشته ی ورزشی فعالیت کنن.
به خصوص اسب سواری که باعث تقویت روحیه میشه ولی خب متاسفانه هنوز تو فرهنگ ما جا نیفتاده!

نگین

New member
سوارکاری بانوان . اری یا نه؟

سنا جون من گفتم هنوز جا نیفتاده بالاخره جا میفته ولی کاش خیلی طول نکشه :sadsmiley:

به نظر من خانوما میتونن تو هر رشته ی ورزشی فعالیت کنن.
به خصوص اسب سواری که باعث تقویت روحیه میشه ولی خب متاسفانه هنوز تو فرهنگ ما جا نیفتاده!

سنا جون من گفتم هنوز جا نیفتاده بالاخره جا میفته ولی کاش خیلی طول نکشه :sadsmiley:

توضیح بیشتر لطفا؟ تو فرهنگ ما جا نیفتاده یعنی‌ چی‌؟

sohrab

Active member
یعنی یک قسمتی از فرهنگ ما فرهنگ دینیمون هست. و اگر این حدیثی که ذکر شد صحیح باشد، لعنت خدا بر زنانی است که چون مردان بر زین اسب می نشینند!:ph34r-smiley:

یعنی یک قسمتی از فرهنگ ما فرهنگ دینیمون هست. و اگر این حدیثی که ذکر شد صحیح باشد، لعنت خدا بر زنانی است که چون مردان بر زین اسب می نشینند!:ph34r-smiley:
چرا لعنت خدا بر زنان؟ مگه آخرالزمان بد است!؟ درود بر شیر زنان سوارکار ايراني كه همواره در تاريخ...

از نشانه های آخرالزمان مصداق های زیادی ذکر شده و تو جامعه شاهدش هستيم حالا سهراب گیر دادی به سواری بانوان؟
تو فرهنگ ما بد جا نیفتاده، اشکال از جای دیگریست ...

sohrab

Active member
برادر من یه حدیث نقل کردم، اینقدر حرص خوردیا! (مگه من گفتم لعنت خدا بر زنان سوارکار؟!!!)

البته فرهنگ دینی قسمتی از فرهنگ ماست
ولی در فرهنگ ملی مون هم که شاهنامه نماد بارزش هست شیرزنی چون گردافرید میشناسیم که کمتر پهلوانی در سوارکاری و جنگاوری حریفش بوده! :

بپوشید درع سواران به جنگ.....نکرد اندر آن کار جای درنگ
نهان کرد گیسو به زیر زره ........برافکند بند زره را گره
فرود آمد از دژ به کردار شیر.....کمر بر میان باد پائی به زیر
به پیش سپاه اندر آمد چو گرد....چو رعد خروشان یکی دید گرد

باید دید هر کدام برای هر کس چقدر جاذبه داره

آخرین ویرایش:

برادر من یه حدیث نقل کردم، اینقدر حرص خوردیا! (مگه من گفتم لعنت خدا بر زنان سوارکار؟!!!)

البته فرهنگ دینی قسمتی از فرهنگ ماست
ولی در فرهنگ ملی مون هم که شاهنامه نماد بارزش هست شیرزنی چون گردافرید میشناسیم که کمتر پهلوانی در سوارکاری و جنگاوری حریفش بوده! :

بپوشید درع سواران به جنگ.....نکرد اندر آن کار جای درنگ
نهان کرد گیسو به زیر زره ........برافکند بند زره را گره
فرود آمد از دژ به کردار شیر.....کمر بر میان باد پائی به زیر
به پیش سپاه اندر آمد چو گرد....چو رعد خروشان یکی دید گرد

باید دید هر کدام برای هر کس چقدر جاذبه داره
:winksmiley02:

خیلی‌ ارادت داریم سهراب جان:smilingsmiley: