سهیل (بن جاسم & محبوب)

aman_tsr

Member
سهیل
پدر: بن جاسم
مادر: محبوب
محل نگهداری: خمینی شهر
مالک: حاج اصغر حاج باقری

KIAA

Member
اینجا همه خودشان از استادید هستند شرمنده نظر میدم .ولی خوب این اسب خونی از دره شوری در رگ ندارد .

aman_tsr

Member
کاربر kia لطف کنید واضح تر بفرمایید دلایل خودتون را بفرمایید. همچنین نظرتون را در مورد نژاد سهیل بفرمایید

KIAA

Member
اولا که این اسب الان داره به عنوان کرد ازش کشش میشود .دوم کسانی که فونوتیپ دره شوری میشناسن بیان رو اسب نظر بدهند .هر اسب که سر و دم بگیره که دره شوری نیست.حالت تخم مرغی کپل و مدل گردن تو عکس ها با دره شوری مطابقت ندارد بقیشو نمیشه از رو عکس گفت.

aman_tsr

Member
صلاح نمیبینم اینجا وارد بحث عرب یا کرد داشتن بعضی از دره شورها بشیم اما در مورد جاسم که پدر بزرگ سهیل بود شک ندارم که عرب داشته اما در مورد مادر سهیل لطفا تحقیق کنید، شکر خدا این اسب پیشینه مشخصی داره.
اما کاربر محترم kiaa توصیه میکنم حتما تحقیق بیشتری بفرمایید، اون سهیلی که در حال حاضر به عنوان کرد ازش کشش میشه مالکش شخصی به نام حیدر در خمینی شهر هست و کره طوطی حاجی بابایی هست و بر اساس نظر اساتید محترم فدراسیون کرد 2 شناخته شده. اما این سهیل که مالکش آقای حاج باقری هست کل اصفهان با عنوان درهشوری باهاش کشش میکنند.

sonia

Member
این سهیل که مالکش آقای حاج باقری هست کل اصفهان با عنوان درهشوری باهاش کشش میکنند.

شما که خبر دارید پدر بزرگش عرب بوده لطفا اگر کسی را میبینید که فکر میکنه این اسب دره شوری هست بهش بگید
حتی اگه کل اصفهان اشتباه کنند که نژاد اسب تغییر نمیکنه ، هیچ فرقی هم در ارزش یک اسب نداره ، فقط با این اشتباهات نژادها از بین میره و شناخته نمیشه
هر کسی هم اشتباه کنه افرادی که اطلاع دارند باید قانعش کنند نه اینکه سکوت کنند اشتباهات دیگران پخش بشه

ممنونم

aman_tsr

Member
شما که خبر دارید پدر بزرگش عرب بوده لطفا اگر کسی را میبینید که فکر میکنه این اسب دره شوری هست بهش بگید
حتی اگه کل اصفهان اشتباه کنند که نژاد اسب تغییر نمیکنه ، هیچ فرقی هم در ارزش یک اسب نداره ، فقط با این اشتباهات نژادها از بین میره و شناخته نمیشه
هر کسی هم اشتباه کنه افرادی که اطلاع دارند باید قانعش کنند نه اینکه سکوت کنند اشتباهات دیگران پخش بشه

ممنونم

قانع کردن با تخریب خیلی فرق داره از طرفی گاهی وقتا تلفیق دو نژاد را وقتی میبینیم متوجه خواهیم شد که درصد غالب شدن یک نژاد خیلی محسوس تر و نژاد دیگر بسیار مغلوب بوده، اما در کل بحث اصفهان که عرض کردم در جواب دوستی بود که فرموده بودند در اصفهان با عنوان کرد کشش میکنند. در ضمن این را هم بگم که مالک این اسب هیچ تاکید و پافشاری روی این اسب نداره که فلان نژاد هست یا نیست. ایشون میگفت سهیل برای من بهترینه و همینی هست که میبینید.

KIAA

Member
منم میدونم چی میگم راس سنم یه چیزایی یاد گرفتم که با اسب بدنیا اومدم.این اسب حتی تو دواب کرد هم معرفی,شده بود.اون سهیلم میشناسم اما من اینا گفتم .

aman_tsr

Member
بنده جسارتی به شما نکردم اما توی اصفهان از هر کی بپرسی سیلمی دره شور نشونیه جناب حاج باقری و سهیل را میدند. شاید کرد هم باهاش کشیده باشند یا عرب هم کشیده باشند. اما قطعا دوستان اصفهانی (جناب وطن خواه، نورورزی و ...) که اینجا حضور دارند اطلاع از این قضیه دارند و بهتر از ما میدونند.

aman_tsr

Member
مجید خان جسارتا بنده همان اول عرض کردم (صلاح نمیبینم اینجا وارد بحث عرب یا کرد داشتن بعضی از دره شورها بشیم) پس بهتره موضوع را خیلی کالبد شکافی نکنیم.

sonia

Member
سهیل (بن جاسم * محبوب)
تولید آقای رضا ناصری رفسنجان
نژاد ترکیبی
محبوب تولید کورس خان عامری نژاد، بم
پدر : سیمرغ تولید مرحوم نصرت الله خان ناصری، بم ( عرب از تیره ی سگلاوی)
مادر : گلرخ (عرب کرد)
بن جاسم تولید کورس خان عامری نژاد، بم
پدر :جاسم تولید مرحومه مری خانم ( از نژاد عرب و ثبت فدراسیون با داغ صفر یک)
مادر : گلرنگ
گلرنگ : تولید مرحوم امان الله خان عامری کره عقاب از نژاد عرب و مادرش به مادیان منشی زاده معروف بوده مادیانی بومی و سر و دم گیر

این شجره هارو دیگه الان همه میدونند، نمیخواستم اینجا هم باز بگم ولی لازم شد
چون بعضی افراد دره شوری را نمیشناسند همچین اسبهایی دره شوری نمیشن

aman_tsr

Member
جالبه، پس اینطور که شما که میگید باید درخواست بدند یه چیپ عرب بزنند تو گردنش:laughingsmiley::laughingsmiley:

بالا