سمند پرهيزگار

امید زمانی

Active member
پاسخ : اسب زیبا

vatan گفت:
یکی از کره های به رنگ سمند این اسب اسب کردی بود که به مالکیت اصغر نصر در بخش کرد!!!! جشنواره سال 87 اصفهان سرکت داده شد.
وطن خان مطمئنی اون اسب کره همین سمنده ؟ آقای نصر خیلی تعصب رو کرد بودنش داره ;Dجالبه که مقام هم گرفت!

vatan

Member

امید زمانی گفت:
وطن خان مطمئنی اون اسب کره همین سمنده ؟ آقای نصر خیلی تعصب رو کرد بودنش داره ;Dجالبه که مقام هم گرفت!
از لحاظ گرفتن مقام که خودتون بهتر میدونید با اون سطح بالای !! داوری کرد که از خودشون نشون داددند باید انتخاب شوند برای تیم ملی و بعدا اعزام شوند برای مسابقات بین قاره ای!!!! ای کاش من داورهای کرد را انتخاب میکردم!!!!
از لحاظ اطمینان به این حرف هم اگه شما مرا قبول داری که به هیچ عنوان در صدد حمایت کاذب از اسبی و تخریب اسبی نیستم!! این حرف مرا هم باور کن. بله این اسب کره سمند پرهیزکار بود و خیلی هم هیز!!! هست.
جالب هست بدانید که اگه من مثل خیلی از هم سایتی های عزیزمون بودم که هر اسبی که از شهرشون مقام میگرفت همینطور الکی روش مانور میدهند!!!
من الان رتبه اول اسب کرد یعنی اسب تاج در شهر خمینی شهر هست ولی تا حالا هیچ مطلبی در رابطه با این اسب ننوشتم.
چرا؟؟؟ چون رتبه اول بودن این اسب را قبول ندارم!!!!
حالا چرا اول شد؟؟؟؟؟ چون این اسب قبلا از کرمانشاه اومده بود و تولید شده استاد مسلم اسب کرد ایران آقای عربی بود.
و اگه توسط تولید کننده و داور!!! اول نمیشد پس توسط کی باید تایید میشد.
و در آخر داوری اسب کرد را باید بدهند به خودم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

داوری ای به این بدی تا حالا تو هیچ رشته ورزشی ندیده بودم :mad: :mad: :mad: واقعا برای خودمون متاسفم :'( :'(

narges

Member

اسب واقعا خوش رنگیه

اسم اسب : سمند
مالک: پرهیزگار (کازرون)

تو کازرون که بودم واسه نمونه گیری از اینم نمونه گرفتم به خاطر رنگش چون این رنگ فقط تو ترکمن و دره شور گزارش شده تو جشنواره اصفهان فکر کنم سوم شد.

امید زمانی

Active member

مجتبی راشدی گفت:
اسم اسب : سمند
مالک: پرهیزگار (کازرون)

چون این رنگ فقط تو ترکمن و دره شور گزارش شده
آقای راشدی منبعی دارید برای این مطلب؟کتاب ؟ برای دره شور عرض می کنم .

امید زمانی گفت:
آقای راشدی منبعی دارید برای این مطلب؟کتاب ؟ برای دره شور عرض می کنم .
سلام امید
فعلا حضور ذهن ندارم که این مطلب را جایی خوندم یا اینکه فرد معتمدی بهم گفته سرچ می کنم خبرت می کنم.

امید زمانی

Active member

مجتبی راشدی گفت:
سلام امید
فعلا حضور ذهن ندارم که این مطلب را جایی خوندم یا اینکه فرد معتمدی بهم گفته سرچ می کنم خبرت می کنم.
آخه جالب بود واسم به خاطر شباهتی که بین دره شور و آخال هست . فکر کنم جای کار خیلی داره اگه دره شور ثبت شه ان شاالله

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞

امید زمانی گفت:
آخه جالب بود واسم به خاطر شباهتی که بین دره شور و آخال هست . فکر کنم جای کار خیلی داره اگه دره شور ثبت شه ان شاالله
چه شباهتی بین دره شور و آخال هست؟

این اسب و سمندی که بنام دره شور معروفه و هرسالم در دره شور شرکت داده میشه
مخلوطی از عرب و ترکمن است.

امید زمانی

Active member

♘ امیرحسین ♞ گفت:
چه شباهتی بین دره شور و آخال هست؟

این اسب و سمندی که بنام دره شور معروفه و هرسالم در دره شور شرکت داده میشه
مخلوطی از عرب و ترکمن است.
این اسب که همون سمنده که در دره شوری شرکت داده میشه !
خود خانم فیروز می گفت طبق تحقیقاتی که من انجام دادم نزدیکترین اسب در ایران به ترکمن نژاد دره شوری است . سعی می کنم یه سری از مستندات ایشون رو تهیه کنم .

سنا

Active member

اسب دره شوري، شبيه به اسب عرب است که احتمالا" از اختلاط اسب عرب و ساير اسب هاي بومي مخصوصا" اسب هاي منطقه فارس به وجود آمده است.

- خصوصيات: صورت صاف، سينه باز، سر و گردن عالي با دمي افراشته، بدني قوي با رنگ هاي کهر و کهر طلايي مي باشد.

- اسب دره شوري با توجه به اينکه اسب ايلات کوچ نشين قشقايي بوده، نيازمند استقامت زياد، نرمي لازم جهت سوارکار و استحکام اجزاي بدني بوده است و با توجه به اين موارد اصلاح نژاد شده است. بنابراين يکي از بهترين اسب ها جهت سواري آزاد و مسابقات استقامت مي باشد.

- به طور کلي اسب دره شوري بسيار زيبا و خوش اندام مي باشد اما به طور ويژه زيبايي اين اسب ها براي خوانين اهميت بيشتري داشته است و به همين دليل اسبان خوانين، زيبايي منحصر به فردي نيز داشته اند و اين نکته نيز در اصلاح نژاد آنها مورد توجه قرار مي گرفته است.

vatan

Member

از جمله واژه هایی که در این مملکت به سخره گرفته شده همین واژه "تحقیقات" است که مثلا فلان کس گفت بنده در تحقیقاتی که داشتم.... حالا منظور از تحقیقات چیه خدا میدونه؟؟!!!
یا مثلا مجری مسابقات زیبایی چند سال اخیر وقتی که گرم میشه!! شروع میکنه به افاضاتی در رابطه با تحقیقات و پژوهش های مستمر خودش در رابطه با اسب اصیل ایران در حالی که به جزء ذکر نام اسامی تیره ها و شیوخ خوزستان من چیزی از مطالعه نمیبینم چه برسه به تحقیق!!!
در رابطه با نظرات خانم فیروز هم باید گفت بله ایشون یکی از پرورش دهندگان اسب ترکمن ایران بودندد وبه دلیل موقعیت خاص تونستند اسبچه خزر را به دنیا معرفی کنند ولی ایشون هیچ گاه یه محقق نبودند!!!
البته تا جایی که ذهن بنده یاری میکنه البته اگه دوستان رزومه پژوهشی!!! ایشون را در سایت قرار بدهند بنده و دیگران بسیار!!! خوشحال خواهیم گشت.
تحقیقات به درد بخور!! در رابطه با اسب ایران خیلی کمه و این مسئله در موضوع ژنتیک مولکولی در اسب ایران بسیار حادتر هست.
که یکی از دلایلش یا شاید بگم مهمترین دلیلش کمبود بودجه پژوهشی هست. مدرک قابل قبول از کمبود مدارک مستدل علمی از اسب در ایران. کمبود یا بهتر بگم نبود مقالات ISI در مجلات و نمایه های بین المللی هست. شما بهتر هست سرچ کنید محل سرچ هم من بهتون معرفی میکنمSCIENCEDIRECT.COM البته به غیر از دانشگاههای کشور شما فقط میتونید چکیده مقالات را ببینید ولی همین هم خوبه پس لطف کنید و سرچ کنید کلمات کلیدی سرچ را هم من بهتون میگم KURDISH HORSE- PERSIAN HORSE و..............
اگه مقاله یا چیزی پیدا کردید ما را هم خبر کنید !!!!
البته با عرض پوزش از امید جان عزیز نوشتن این مطلب به عنوان بی احترامی به نظر ایشون نیست و از نظرات تمامی دوستان ما استقبال میکنیم.

سنا

Active member

میدونم که تکراریه اما واسه کسایی واسشون جالبه گذاشتم:اسب آخال تکه نژادی از اتحاد جماهیر شوروی سابق و ترکمنستان فعلی که این اسب برای مردم ترکمن افتخار و نمادی ملی است. این اسبها، اسبهایی سرعتی هستند و با توجه به تحمل آنها برای ساعت های طولانی مصرف مش وند. همچنین این نژاد اجداد اسب عربی و تاروبرد انگلیس است. این اسب تطبیق پذیری بالایی با آب و هوای خشن و سخت دارد و یکی از قدیمی ترین اسب های باقی مانده است. از این اسب 3500 رای در کل جهان از جمله در ترکمنستان به طور عمده و در روسیه و آلمان و آمریکا وجود دارد. این اسب به لحاظ ساختاری شباهت زیادی به اسب عرب پارسی یا همان اسب اصیل پارسی و دیگر نژادهای اصیل قدیمی دارد.
سر این اسب به اسب عرب شبیه است ولی چشمان پهن و روشنی دارد و به نسبت گوشها و گردن درازی دارد. یال ابریشم نما و کوتاه البته درنه تمام موارد و همچنین دم کوتاهی دارد. این اسب سینه باریک پشت کشیده و دنهده های پهنی دارد. ساق پا بلند و قلمی با رباط واضح و مشخصی داراد. بلندی طول 15-15.1 دست دارد. این اسب رنگ کهر دارد و ممکن است خاکستری و سرخ باشد. البته رنگ طلایی کمرنگی دارد. این اسب جزو زیباترین اسب های دنیا است. ذکر این نکته واجب است که نقش رژیم غذایی در بنیه این اسب بسیار مهم است و جیره ی کم حجم وپر پروتئین شامل کره یا روزغن و تخم مرغ مخلوط با جو است. امروزه این اسب برای نمایش های پرش و نمایش حرکات خاص اسب های تربیت شده و همچنین سواری استفاده می شود. متاسفانه وضعیت پرورش این اسب در ایران بحرانی بوده و برخی دلایل عبارتند از عدم ارتباط علمی پرورش دهندگان با سایر کارشناسان.ورود غیر اصولی اسب های خارجی و سیاست های غلط در دهه اخیر آمیزش غیر اصولی و نبود مراتع کافی یونجه و کشتار غیر اصولی را می توان نام برد. به هر حال اسب در ایران مانند سایر دامها از وضعیت پرورشی بهداشتی و اصلاح نژاددی خوبی برخوردار نیست و هیچ رکوردی از انها در دست نمی باشد و برحسب نظر استادکاران نباید این واریته های ایران را نژاد دانست و بسیاری از استادان این واریته را نژاد خالص ترکمنی نمی دانند. نیز تکثیر این نژاد خارج از زیستگاه های دیگر بسیار سخت است

pooyan

Member

vatan گفت:
از جمله واژه هایی که در این مملکت به سخره گرفته شده همین واژه "تحقیقات" است که مثلا فلان کس گفت بنده در تحقیقاتی که داشتم.... حالا منظور از تحقیقات چیه خدا میدونه؟؟!!!
یا مثلا مجری مسابقات زیبایی چند سال اخیر وقتی که گرم میشه!! شروع میکنه به افاضاتی در رابطه با تحقیقات و پژوهش های مستمر خودش در رابطه با اسب اصیل ایران در حالی که به جزء ذکر نام اسامی تیره ها و شیوخ خوزستان من چیزی از مطالعه نمیبینم چه برسه به تحقیق!!!
در رابطه با نظرات خانم فیروز هم باید گفت بله ایشون یکی از پرورش دهندگان اسب ترکمن ایران بودندد وبه دلیل موقعیت خاص تونستند اسبچه خزر را به دنیا معرفی کنند ولی ایشون هیچ گاه یه محقق نبودند!!!
البته تا جایی که ذهن بنده یاری میکنه البته اگه دوستان رزومه پژوهشی!!! ایشون را در سایت قرار بدهند بنده و دیگران بسیار!!! خوشحال خواهیم گشت.
تحقیقات به درد بخور!! در رابطه با اسب ایران خیلی کمه و این مسئله در موضوع ژنتیک مولکولی در اسب ایران بسیار حادتر هست.
که یکی از دلایلش یا شاید بگم مهمترین دلیلش کمبود بودجه پژوهشی هست. مدرک قابل قبول از کمبود مدارک مستدل علمی از اسب در ایران. کمبود یا بهتر بگم نبود مقالات ISI در مجلات و نمایه های بین المللی هست. شما بهتر هست سرچ کنید محل سرچ هم من بهتون معرفی میکنمSCIENCEDIRECT.COM البته به غیر از دانشگاههای کشور شما فقط میتونید چکیده مقالات را ببینید ولی همین هم خوبه پس لطف کنید و سرچ کنید کلمات کلیدی سرچ را هم من بهتون میگم KURDISH HORSE- PERSIAN HORSE و..............
اگه مقاله یا چیزی پیدا کردید ما را هم خبر کنید !!!!
البته با عرض پوزش از امید جان عزیز نوشتن این مطلب به عنوان بی احترامی به نظر ایشون نیست و از نظرات تمامی دوستان ما استقبال میکنیم.
کاملا موافقم. هر کسی که ادعای محقق بودن ميکنه بايد با مدرک علمی بياد جلو،وگر نه چه شود...

پاسخ : سمند

نام اسب: سمند
جنس: نریان
مالک: آقای پرهیزگار
محل نگهداری: کازرون

پیوست ها

• 87120602 samand 7 m- pahizgar (1).jpg
    87120602 samand 7 m- pahizgar (1).jpg
    110.5 کیلوبایت · بازدیدها: 134
  • 87120602 samand 7 m- pahizgar (4).jpg
    87120602 samand 7 m- pahizgar (4).jpg
    111.8 کیلوبایت · بازدیدها: 107