سلطان قره کهر

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
معرفی؟

پیوست ها

• DSC02074.jpg
    DSC02074.jpg
    30.8 کیلوبایت · بازدیدها: 186
  • DSC02074.jpg
    DSC02074.jpg
    30.8 کیلوبایت · بازدیدها: 192

vatan

Member
این هسب هم اسمش سلطان هست کره طوفان(جعفری) که قبلا خمینی شهر بود و بعد توسط خانم روشن فیروز(دختر خانم لوییز فیروز) خریداری شد و به کردان برده شد الان هم اگه اشتباه نکنم باید گنبد باشه نزد شخصی به نام امین یاورنیا.

vatan

Member
این هم سلطان قره کهر کره طوفان هست. البته الان گنبد نگهداری میشه.

پاسخ : سلطان قره کهر

گفته ميشه حاجي جعفري به هيچ عنوان اين اسب رو نميفروخته و خيلي هم دوسش داشته ولي بعد از اين كه سهرابو ميخره اين اسب رو ميفروشه ازش تعريف ميكردن

امید زمانی

Active member
من فیلم سهراب رو دیدم و سلطان رو از نزدیک اما فکر می کنم سلطان پر خون تر از سهرابه ولی به اون زیبایی نیست . وطن خان ؟

رفیق عزیزم
عکسو کاملا عمود بر زمین بگذار کاملا عمود یک سطحی پیداکن که بشه عکسو اونجا قرار بدی که خودت عکسو نگیری و نگذار به عکس نور مستقیم لامپ یا حتی نوریکه از خورشید از طریق پنجره وارد میشه بخوره دقت کن
حیف این عکسهای قدیمی جالبه ها

vatan

Member
این اسب بسیار پرخون تر از سهراب هست و کسانی که هر دو را دیده اند این را تایید میکنند ولی یه نکته وچود داره و اون این هست که اگه بخواهیم مقایسه منصفانه ای داشته باشیم این هست که تو سواری و جفت زدن بین سهراب و سلطان بدون شک سلطان سر تر هست ولی در مقایسه شکیل بودن قدم اسب سهراب هست که سر تر هست.
یعنی تنها چیزی که ما به سلطان ایراد میگرفتیم قدمش بود ولی توی جفت زدن جالب هست که بدونید این اسب تنگ زین کابویی را تو جفت زدن پاره کرد از بس پر قدرت جفت میزده.

s.parizimanesh

Active member
كاملآ درست وطن جان ولي حيف كه تو اصفهان نيست كه اين جفت پلنگي ها را بزنه و فقط تبديل شده به يك سيلمي واقعآ حيف كه كسي ماديان كرد داشته باشه و ازش نكشه.

molly

New member
این آقا امید که با سهراب لجه شما اول برو از نزدیک ببین بعد نظر بده که کدوم خون دارتره کره هم زیاد داره برو ببین پای هیچکدوم گاوی نیست بیخودی ایراد روش نزار شاید اشتباه فکر کنن حسودیت میشه

molly

New member
این اسب بسیار پرخون تر از سهراب هست و کسانی که هر دو را دیده اند این را تایید میکنند ولی یه نکته وچود داره و اون این هست که اگه بخواهیم مقایسه منصفانه ای داشته باشیم این هست که تو سواری و جفت زدن بین سهراب و سلطان بدون شک سلطان سر تر هست ولی در مقایسه شکیل بودن قدم اسب سهراب هست که سر تر هست.
یعنی تنها چیزی که ما به سلطان ایراد میگرفتیم قدمش بود ولی توی جفت زدن جالب هست که بدونید این اسب تنگ زین کابویی را تو جفت زدن پاره کرد از بس پر قدرت جفت میزده.
عزیزم به زین پاره کردن که نیست من سواری جفتشونو جدیدآ جدا جدا دیدم سلطان بلند دست میجینه ولی حرارت وشتاب بازی سهرابو نداره هر کس که اینارو دیده گفته سهراب هم زیبا تره هم پر خونتره وقتی بندازن بغل هم مشخصه من پیش آقای جعفری بغل هم سواریشونو دیدم تازه سلطان 1 سال از سهراب بزرگتره سلطان هم عالی بود ولی پیش سهراب حرفی واسه گفتن نداشت نه قدم ونه بازی .(البته جالبه بدانید که سهراب نزد آقای جعفری مقام کورس هم آورد در تمام مسابقاتی که شرکت کرد اول شد ویک کورس (بعلت باز شدن تنگ که همه شاهد بودند )دوم شد .

s.parizimanesh

Active member
عزیزم به زین پاره کردن که نیست من سواری جفتشونو جدیدآ جدا جدا دیدم سلطان بلند دست میجینه ولی حرارت وشتاب بازی سهرابو نداره هر کس که اینارو دیده گفته سهراب هم زیبا تره هم پر خونتره وقتی بندازن بغل هم مشخصه من پیش آقای جعفری بغل هم سواریشونو دیدم تازه سلطان 1 سال از سهراب بزرگتره سلطان هم عالی بود ولی پیش سهراب حرفی واسه گفتن نداشت نه قدم ونه بازی .(البته جالبه بدانید که سهراب نزد آقای جعفری مقام کورس هم آورد در تمام مسابقاتی که شرکت کرد اول شد ویک کورس (بعلت باز شدن تنگ که همه شاهد بودند )دوم شد .[/QUOTE
عزيزم صحبت حسادت نيست خدايش اين دوتا از همه كردهاي ايران سرتر هستند سلطان هم كم كره نداره كرههاي درجه يك حتي اقاي لارتي هم سلطان را خيلي قبول داشت و اين را هم بگم سه تا از كرههاش فروخته شدند هر كدام به مبلغ هشت مليون تومان.

بالا