سر کتاب باز کردن برای اسب

احسان

Active member
اسم اين تاپيک رو هرچی فکر کردم نفهميدم چی بزارم و کجا پس اينرو موقتی گذاشتم تا نظر شما دوستان رو هم بدونم اينجا در مورد خرافه های وارد شده در مورد اسب و سواری و بيماريهای اسب صحبت کنيم

امروز به من تلفن شد که برم يک ماديانی رو برای تشخيص آبستی سونو کنم گفتم باشه رفتيم سره ماديون گفتم خوب چند ماهه کشيديش مالک هم از اين سيبيل کلفتها و ادعاهای اسبی تو خمينی شهر بود گفت که اين الان 11 ماهشه ما هرچی نگاه کرديم ديديم که اين ماديان شکمش خيلی لاغره و کوچک گفتم مطمئن هستی گفت آره من خودم کشيدمش و 4 ماه پيش هم رفتم پيشه يه دعا نويس :eek: براش سر کتاب باز کردم اين آقای که سر کتاب باز کرده گفته که ماديون تو الان 6 ماه ابستن هست :eek: و من ديگه مطمئين شدم و کلی هم بهش پول دادم :eek: :D

من رو هم که ديگه همه ميشناسيد ;D که چيکارم ;D ;)

گفتم خوب حالا چرا امدی سراغ من ؟ گفت که دکتر آخه بايد اين چند روزه ميزاييد ولی هنوز خبريش نيست گفتم خوب ميرفتی پيشه دوعا نويسه ميپرسيد پس کره کجا رفته ;D گفت اتفاقاً رفتم :eek: :D و باز برا اين ماديونم سر کتاب باز کرده و گفته که جن ها امدن کره رو دزديدند :Dگفتم خوب راست گفته حتماً ديگه برا چی منو خبر کردی ??? گفت که: گفتم شما هم بياييد که تاييد کنيد
گفتم باشه حتماً درست ميگه :D

بعد که سونوش کردم ماديان مشکل تخمدانی داشت اصلاً تخمک آزاد نمی کرده ::)

ولی باز ميگفت که جن ها امدن کره رو دزديدند گفتم خوب برو سر کتاب باز کن که پس بيارند کره را برات

اين چند روز کلی ما حوادث جنی :eek: :eek: :eek: داشتيم تصميم گرفتم که در مورد اين خرافات باهم صحبت کنيم :p

kamyab

Member
پاسخ : سر کتاب باز کردن برای اسب

اینطور که پیش میره فکر کنم اسبارو باید تحویل صاحبای اصلیشون بدیم ;D
یه روز موهاشونو میبافن، یه روز کره میدزدن
واقعا" بدبختیه بزرگیه که گریبان گیرمون شده

fatima

Member
این ادمی که اینجا داستانشو گفتین یه ادم خرافاتیه، اما به نظر شما کدوم خطرناک تر هستن برای اسبا: اونی که چیز زیادی بلد نیست و خیلی ادعاش میشه که همه چی رو بهتر از دامپزشک اسب بلده یا این ادمای خرافاتی؟

سنا

Active member

واي واي آدم دلش ميخواد بعضي حرفا رو كه ميشنوه سرشو بكوبه تو ديوار ::)
همينه كه پيشرفت نميكنيم
متاسفم...

ناشناس

Active member
احسان جان اینو گفتی یاد یه چیز افتادم

چند مدت پیش یه جایی بودم یه اسبی زاییده بود اما جفت اسب رو یادشون رفته بود از داخل باکس بردارن . و یک شب جفت داخل باکس مونده بود وخشک شده بود . بک دفعه دیدم صاحب اسب به کار گفت دیوونه چرا دیشب جفت اسب رو بر نداشتی و بکنیش زیر خاک . من گفتم حالا مگه چی شده . گفت نه جنها میان و جفت رو میبرن و به کار گره گفت شانس اوردی جنها جفت رو نبردن وگرنه بیرونت میکردم .

من هم سر به سرش گذاشتم وگفتم خوب اگر بکنیش زیر خاک باز جنها بیرونش میارن و میبرنش بهتره اتیشش بزنی اونم گفت درست میگه باید اتیشش زد .

من هم گفتم اگر اتیشش زدی بعد جنها عصبانی شدن چی .یکدفعه نیان کره اسب رو ببرن . اونهم گفت وای خدا دیدی چه خاکی بر سرم شد

من هم کلی اون روز خندیدم .اما هر چی باهاش صحبت کردم که دست از این خرافه ها برداره فایده نداشت

سنا

Active member

ايشون سالم هستن ناشناس جان؟؟؟؟؟؟
صاحب كره رو ميگم
والا من داره مخم سوت ميكشه ديگه

ناشناس

Active member
سـَــنـــا گفت:
ايشون سالم هستن ناشناس جان؟؟؟؟؟؟
صاحب كره رو ميگم
والا من داره مخم سوت ميكشه ديگه

اره کره اسبش هم الان چند ماهشه . هر وقت هم میبینمش میگم مواظب باش من شنیدم که جنها بیشتر سراغ اسبهای 3تا 5ماهه میرن و میدزدنشون ;D . اون هم باز ترس وجودش رو میگیره و همش میگه تو رو خدا راس میگی :'( من هم که بی رحم :mad:میگم اره بابا پس چی اگر میخوا ی کره اسبت سالم باشه شبها برو داخل مزرعه و مواظبش باش تا اینکه از 5ماهگی رد بشه اون موقع دیگه جنها کاریش ندارن .

سنا

Active member
ناشناس گفت:
اره کره اسبش هم الان چند ماهشه . هر وقت هم میبینمش میگم مواظب باش من شنیدم که جنها بیشتر سراغ اسبهای 3تا 5ماهه میرن و میدزدنشون ;D . اون هم باز ترس وجودش رو میگیره و همش میگه تو رو خدا راس میگی :'( من هم که بی رحم :mad:میگم اره بابا پس چی اگر میخوا ی کره اسبت سالم باشه شبها برو داخل مزرعه و مواظبش باش تا اینکه از 5ماهگی رد بشه اون موقع دیگه جنها کاریش ندارن .
حالا كره اش خوبه؟به درد بخوره؟
خوب آدرس اين آقاهه رو بده به من تا برم پيشش بهش بگم اگه كرتو ندي به من جن ها ميان ميبرنش!!!!

ناشناس

Active member
سـَــنـــا گفت:
حالا كره اش خوبه؟به درد بخوره؟
خوب آدرس اين آقاهه رو بده به من تا برم پيشش بهش بگم اگه كرتو ندي به من جن ها ميان ميبرنش!!!!

اره کره اسبش بد نیست مادرش که تاروبرد هست اما پدرش رو نمیدونم از چه نژادی هست .

کره اسبه خیلی خشکله حتی میخواستم عکسشو بگیرم جلو مو گرفت .

سنا

Active member
ناشناس گفت:
اره کره اسبش بد نیست مادرش که تاروبرد هست اما پدرش رو نمیدونم از چه نژادی هست .

کره اسبه خیلی خشکله حتی میخواستم عکسشو بگیرم جلو مو گرفت .
خوب پس من مخ صاحبشو با اين جن بازيا ميزنم
پيشاپيش بهم تبريك بگيد به خاطر داشتن چنين كره ي زيبايي!!!! ;D ;D :D

بالاخره یک عده کلاه بردار باید نون در بیارن دیگه
خوراکشون هم که این آدمهای از مخ آزاد

سـَــنـــا گفت:
خوب پس من مخ صاحبشو با اين جن بازيا ميزنم
پيشاپيش بهم تبريك بگيد به خاطر داشتن چنين كره ي زيبايي!!!! ;D ;D :D

نوش جانت!
الحق که برازندته!
تبریک سنای عزیز!

parisa

Member
واقعا این چیزایی که گفتید راست هست؟
من فکر می کردم دیگه تو دنیای اسب از این چیزا نمی بینم.
فکر می کردم آدمایی که وارد این دنیا می شن دیگه جاهل نیستن اما میبینم که هستن
من وافعا برای این آدما متاسفم
به نظر من این آدما( به خصوص اونایی که اصلاح نمی شن )حفشون اینه که سرشون کلاه بره و به خاطر خرافاتی بودنشون کره اسبای خوبشون را از دست بدن

سنا

Active member
والا من اين چيزا رو باور نميكردم اصلا ::)
يعني اصلا با منطق و علم امروز جور در نمياد كه آدمايي با اين عقايد هنوز باشن اما اين چيزي كه ميگم رو كه ديدم واقعا متاسف شدم واسه بعضي از آدما با اين طرز فكرشون و اين زندگي بيهوده ي خرافاتيشون :eek:
تو يكي از باشگاه ها كه رفته بودم يه اسب بود كه يال هاش فرفري بود و كلي پيچ و تاب داشت
تو يه باكس تاريك و كثيف و خود اسبه هم تميز نبود اصلا
دوستان براي مزاح گفتن كه يال هاي اسبه شبيه موهاي پسر جومونگه!!!! ;D :D
يه دفعا يه آقاي مثلا سواركاري اومدكفت اي واي چجوري جرئت ميكنيد به اسبه لقب بديد!!!
به منم گفت واي به حالت كه داري دست ميكشي به يال هاي اين اسب!!
گفتم چرا؟ معذرت ميخوام كه بدون اجازه اسب رو نوازش كردم ???
گفت اين اسب جنيانه!!! :eek: :eek: بدون اجازه ي جنيان نبايد نزديكش بشي
حتي كارگر ها هم از جلوي اون باكس رد نميشدن :eek:
واسه همين بود كه خيلي كثيف بود!! :mad:
اسب بيچاره معلوم نبود چقدر وقته تو باكسش زندانيه و چقدر وقته حموم نرفته :mad:
همش به خاطر يه عده انسان كند ذهن بدون انديشه

ناشناس

Active member
سـَــنـــا گفت:
يه چيز جالب و عجيب
تو يكي از باشگاه ها كه رفته بودم يه اسب بود كه يال هاش فرفري بود و كلي پيچ و تاب داشت
تو يه باكس تاريك و كثيف و خود اسبه هم تميز نبود اصلا
دوستان براي مزاح گفتن كه يال هاي اسبه شبيه پسر جومونگه!!!!
يه دفعا يه آقاي مثلا سواركاري اومد به من گفت واي به حالت كه داري ئست ميكشي به يال هاي اين اسب!!
گفتم چرا؟ معذرت ميخوام كه بدون اجازه اسب رو نوازش كردم
گفت اين اسب جنيانه!!!

خوب دیگه به اسب جنیان دست زدی . از این به بعد جنها میان برای انتقام . ;D

اگر من به جای تو بودم میگفتم من با جنها دوست هستم ??? و اجازه گرفتم که سوار اسبشون بشم . :eek: