زن یعنی این!!!

مرضیه

Member
ممنون امیر حسین جان بابت تذکر.
چند روزی نبودم.امیدوارم بحث ها اینقدر زود به بیراهه نکشه.
از دوستان هم خواهش میکنم که شان کلام رو در صحبت هاشون بیشتر در نظر بگیرند.

kahar

Member
امید زمانی گفت:
مخصوص خانم ها نیست که در مورد خانم هاست ! اگه این طوریه که خانم ها تو بقیه تاپیک ها نباید بحث کنند!

خانومها می تونن هر جا که بخوان در انجمن برن.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
inaz گفت:
البته شهر آشوب جان از حق نگذزیم خیلی از خانوما زیادی ناز دارن به خودت نگاه نکن من نمیشناسمت ولی مطمئنم که شیر زنی اگر نبودی اینطوری بحث نمیکردی .
چه طور میشه یه زن شهری رو که از جوجه مرغ میترسه گفت شیر زن؟!
نمیگم زنای شهری غیرت ندارن من خودم یه بارم تو روستا یا عشایر نبودم ولی خیلی آدمای بی غیرت تو شهر پیدا میشن .
بعضی ها رو میشناسم که حتی حاضر نیستن برا همسراشون غذا درست کنن و میگن به من چه زنگ بزنه از بیرون بیارن...آخه به اینم میگن زن...اگر غیرت داشتن سعی میکردن زندگیشونو حفظ کنن.
بحث اسبی!!

OJANG

Member
خواهران! برادران!دوستان! آشنایان! اسبازان! اسب دوستان! جوانان! و دوشیزگان
خداوند همه شما را در پناه الطاف خود قرار بدهد.
در لحظه که می نویسم در حال صحبت با شهر آشوب عزیز هستم، آنچنان مرا تهدید به مرگ نمود که من از طرح این تاپیک سخت به ... افتادم و از آنجایی که ایشان خبرنگار سرویس حوادث میباشند و از تمام روشها در جهت نابود نمودن بنده اطلاع و اشراف کامل و مکفی دارند ،عاجزانه خواهشمندم فقط بحث اسب باشد و غیرت زیاد بانوان با غیرت شهری .
زندگی خود را در گرو سخنان شما دوستان میدانم.

من که اصلا دلم نمیخواد زنم نصف شب با اسب و تفنگ بیاد بالای سرم و بگه مهرم رو میخوام:blinksmiley:

سلام به دوستان...
اين عكس مال جشنواره است و اين خانم هم اصلا خانم عشاير و روستايي نيستن...كاملا شهري تشريف دارن و در مسابقه تيراندازي با اسب شركت فرمودن...!!!
در طول سال جشنواره هاي مختلفي بين بختياري ها برگزار ميشه اين عكس هم مال يكي از همين جشنواره هاس متاسفانه آدرس دقيق نميتونم بدم ولي توي اين جشنواره ها خانم ها سواره و مسلح هستند با لباس بختياري...
همچنين آقايون...و اكثرا هم شهري هستن!!

عكس هايي از همين خانوم...
lor.jpg

dxtr%2520krma%2520sha%2520i.jpg

عكس هاي ديگر...
%D8%AB%D9%82%D9%81.jpg

w.jpg

معذرت ميخوام يكي از عكس ها تكراري شد...
اميرآقا از اونجا كه حدس ميزنم بهم تذكر ميدين بگم كه من نميتونم پيوست كنم...:wacsmiley:
دوستان مطمئن نيستم كه عكس ها همه مال يه جشنواره و مسابقه باشه...

kamyab

Member
بسيار زيبا و بي نظير
ميشه در مورد اين مسابقه يا جشنواره توضيح بديد؟
فقط به حركات نمايشي ختم ميشه؟
اسبا محلي هستن؟

جشنواره هاي مختلفي هستن...
يك نمونه از جشنواره ها جشنواره ايلياران بختياري هست كه مرداد ماه هست اما انگار امسال به خاطر ماه مبارك رمضان تيرماه برگزار ميشه...
مسابقه كورس بود سال پيش توي جشنواره كه با اسب هاي محلي يا دره شوري و عرب بود
اما اين تيراندازي با اسب مسابقات جدايي هست ...
توي جشنواره ها بله اينجور حركات جنبه نمايشي داره...
خانم ها لباس محلي ميپوشن كه احتمال داره امسال من هم زير بار لباس محلي برم...!!!
فقط مشكلم اينه كه با اين دامن چين چيني چه جوري سواري كنم؟؟!!!
پدرم گفتن شلوار و نيم بوت گترتو زير دامن بپوش ولي ضايع ميشه
ولي در كل مسابقات و جشنواره هاي قشنگي هستن...

جشنواره هاي مختلفي هستن...
يك نمونه از جشنواره ها جشنواره ايلياران بختياري هست كه مرداد ماه هست اما انگار امسال به خاطر ماه مبارك رمضان تيرماه برگزار ميشه...
مسابقه كورس بود سال پيش توي جشنواره كه با اسب هاي محلي يا دره شوري و عرب بود
اما اين تيراندازي با اسب مسابقات جدايي هست ...
توي جشنواره ها بله اينجور حركات جنبه نمايشي داره...
خانم ها لباس محلي ميپوشن كه احتمال داره امسال من هم زير بار لباس محلي برم...!!!
فقط مشكلم اينه كه با اين دامن چين چيني چه جوري سواري كنم؟؟!!!
پدرم گفتن شلوار و نيم بوت گترتو زير دامن بپوش ولي ضايع ميشه
ولي در كل مسابقات و جشنواره هاي قشنگي هستن...

بله دقیقا" این جشنواره افتاد روز 3-4 تیر ماه که متاسفانه عشایر عزیز ما امسال در مسابقه کمانگیری روی اسب 5تیر شرکت نمی کنند.البته گویا تفنگ حذف شده و الزاما" باید تیر و کمان به دست بگیرن.

علی واحدی

Active member
فکر کنم این نیاز(و شاید علاقه) هست که اخلاق و ویژگی های آدم رو شکل میده ،یه زن عشایر به واسطه نوع زندگیش باید بتونه تیر اندازی کنه،سواری بلد باشه و کارهایی از این قبیل ولی یک زن شهری نیازی به چنین کار هایی نداره بلکه تو زمینه های دیگه وارد می شه مثلا خانم های شهری دکتر یا مهندس یا مدیری که داریم،فکر نمی کنم کاری که اون ها دارن انجام میدن از تیر اندازی و سواری کمتر باشه هر کسی با هر قومیتی یا فرهنگی بر اساس نیاز و علایقش کاری رو دنبال می کنه و در این بین همشون هم غیرت دارن و هم قابل احترامن

فکر نمیکنم که اصلا مقایسه درستی کرده باشید. کاملا مشهوده که اصلا نمیشه دکتر و مهندس رو با یک شیر زن عشایری مقایسه نمود. خواهر من این زنهای عشایر (اصیل و قدیمی و بندرت جدید) از خصوصیات و اخلاقیات و دل و جراتی برخوردارند که یک زن دکتر یا مهندس بویی از آن نبرده(من بشخصه با ایلهای بختیاری و زرغامی معاشرت داشته ام). شما در هر حالتی و با هر ظاهری اگر از در یک سیاه چادر رد بشوید و تشنه و گرسنه باشید و از آنها درخاست یک لیوان آب نمایید پزیرایی از شما میکنند که فکرش را هم نمیتوانید بکنید. حالا یک دکتر خانم شما را بدون ویزیت در سختترین شرایط وبیزیت میکند در حالیکه لبتان شکافته و خونریزی شدید دارد و از درد شکستن دندانها به خود میپیچید و یا یک خانم مهندس برای شما یک پرسپکتیو بسیار ساده را ممکن است بدون دستمزد بکشد.البته خیر. مرام و مردانگی و اصالت و از خود گذشتگی اگر هنوز وجود داشته باشد را باید در همین عشایر و ایلها باید دنبالش گشت خواهر خوبم.
مدتها قبل در سوارکاری شیراز دختر خانمی داشتیم که اگر نام ببرم تمام بچه های استان فارس میشناسند و ایشان از چنان معرفت و فداکاری و طبع بلندی برخوردار بودند که صد نفر مرد گردشان را هم نمیتوانند جمع کنند و از همین ایلها بودند(البته در سیاه چادر زندگی نمیکردند و در بهترین نقطه شهر شیراز بهترین منزل و اتومبیل را داشتند و هم اکنون نیر در انگلیس استاد دانشگاه میباشند) و البته در همانجا هم فکر میکنم که بتوانند برنو در دست بگیرند و جلوی 40 مرد انگلیسی درآیند :confused: خدا حفظشان کند.

علی واحدی

Active member
داره!الان زن شهری پیدا نمیکنید که به خاطر خانواده و بچه روزی سه بار بره سر چشمه آب بیاره و ظرف بشوره.
روز دوم خونه باباشه.
اینجا ما این تاپیک رو نزدیم که به اینجا برسیم،فقط در یک کلام شیر زنان عشایر مایه افتخار مردانشانند.

گل گفتی دوست عزیز :rolleyessmileyanim:

بالا