زلزله (پازن * غزال) ن

mehrshad

Member
پاسخ : زلزله

اسبی که 3 تا مسابقه دویده و هر دپار زدنش 10 متر میپریده و به خوبی با دپار اشنا بوده چطور میتونه تو دپار بمونه ؟دلیل تو دپار موندن یا کشیدن یا تقه زدن سوار بوده یا اینکه زلزله یادش رفته باشه. هر اسبی که خون داشته باشه و همش بخواد بره برای اولین بار هم تو دپار بره استارت خوبی میزنه چه برسه به اسبی که 3 بار دپار زده و یک شده

Dr_Ghaffari

Active member

مهر شاد گفت:
اسبی که 3 تا مسابقه دویده و هر دپار زدنش 10 متر میپریده و به خوبی با دپار اشنا بوده چطور میتونه تو دپار بمونه ؟دلیل تو دپار موندن یا کشیدن یا تقه زدن سوار بوده یا اینکه زلزله یادش رفته باشه. هر اسبی که خون داشته باشه و همش بخواد بره برای اولین بار هم تو دپار بره استارت خوبی میزنه چه برسه به اسبی که 3 بار دپار زده و یک شده
مهرشاد عزیز خودتان کلام خودتان را نقد کنید ! آیا 10 متر می پریده اغراق نیست ؟ آیا زلزله فقط 3 بار دپار زده است و براساس 3 بار دپار زدن چنین مهارت و تجربه ای برای دپار زدن او عنوان می کنید . من هم گفته ام اسبی که قانون مسابقه را می داند نگه داشتنش در دپار کار حضرت فیل است . و شما هم با کلماتی دیگر همین حرف را زده اید اسبی که خون داشته باشد برای اولین بار هم خوب دپار می زند و همش دلش می خواهد برود ! سوارکار با چه فشاری باید دهنه را بکشد تا نرود ؟ آیا امکان ارسال فیلم کورس مربوطه میسر است . . .

Dr_G واقعیت این است که من نه تنها از اسب عرب از هیچ اسبی هیچ سر رشته ای ندارم . ( به قول خودم : " غفاری و حرف او نه آخر جز مغز خرش کجاست در سر "! چرا غوغا می کنید ؟! آیا من جز تایید صحبتهای خودتان قلم دیگری گفته ام یا قدم دیگری رفته ام ؟ قبول دارم در کورس تمام این مسایل وجود دارد ! خدا را صد هزار مرتبه شکر شرط بندیها نیز در اسلام حلال شده است تا بهانه ای باشد برای عده ای تا آبرو و اعتبار اسبها و آدمها را خرید و فروش کنند ! کورس یعنی همین ! نه تنها در ایران در تمام کورسها در کشورهای اروپایی نیز از این دست اتفاقات می افتد . حرف من این است :" مجموعه ای که اسب را به میدان می فرستد باید چشم و گوشش باز باشد و همه چیزرا درست انتخاب کند تا اسب در میدان سربلند باشد ". شما دوست داشتنی ترین زلزله ای هستی که من سراغ دارم ! چون دل آدم را می لرزانی ! قربانت فدوی می گویم من یا آن آقایانی که شرط بندی می کنند برای زلزله سوار انتخاب نکرده اند ! سوار را برادر شما انتخاب نموده است و به قول خودتان از قبل معلوم بوده است پس چرا دیگران را شماتت می کنید . ببخشید برای اسب خانم کوثری نیز شانس اولی دادند که رقیب اصلی زلزله باشد آیا درست است ؟ ولی این اسب هم سوم شد . دو اسبی و سواری که اول و دوم شده اند چه گناهی دارند ؟ شرط بندها خواسته اند اول بشود و شده است ؟ آیا واقعا تنها دلیل اول شدن "زماس" همین بوده است ؟ فرض کنید من یک شرط بند کورس هستم دو حالت دارد یا اسبی دارم که در کورس هست یا اسبی در کورس ندارم . حالت اول اسب من در کورس می دود پس روی اسب خودم با اینکه می دانم توانش از دو یا چند اسب دیگر کمتر است شرط بندی می کنم بعد می آیم و سوار آن اسبها را می خرم و حتی حاضرم بیشتر از مبلغ شرط بندی خرج کنم تا اسب خودم اول شود . حالت دوم من اسبی در کورس ندارم : پس عاقلانه نیست روی اسبی شرط ببندم که شانسی برای آن نمی بینم بعد بیایم سایر سوارکاران را بخرم تا اسبی را که می خواهم ببرد ! بد نیست یک تنه به محکمه نرویم کاش سوارکاری که شما بی باکانه نام او را می برید نیز عضو سایت می بود و مانند شما از خودش تنها و تنها اگر دفاعی داشت ، دفاع می کرد ! ذره ای احتمال بدهید فقط ذره ای احتمال بدهید سوار کار تلاشش را کرده است اما اسب در دپار مانده است حتی اسبی که همیشه اول دپار می زده است . شاید شلاق هایی که سوار کار می زده ( می گویم شاید ) برای رد گم کردن نبوده است و نگرانی سوار بوده است از جا ماندن اسب . در چنین مواردی حتم دارم نگرانی به اسب نیز منتقل می شود و شاید آن شلاقها هیچ کمکی به راندن اسب نکرده است بلکه بیشتر موجب شده است اسب سر بزند و مخالفت کند . واکنش اسبها به شلاقهای پی در پی و بی دلیل متفاوت است وقتی اسب توان خود را می گذارد و شلاق می خورد فقط عصبانی می شود همین و بس . نمی گویم سوار کار اشتباه نمی کند بیشتر سوار کارهای کورسی ما در همه کورسها اشتباه می کنند ولی با خیانت متفاوت است ... عزیزان من اسبی که به دپار و کورس آشنایی دارد نگهداشتنش در دپار کار حضرت فیل است ! چون با تمام توان بیرون میزند . میان هیاهوی اسبهای دیگر و صدای دپار و ... در کورس کشورهای دیگر نیز دیر دپار زدن را به هیچ وجه به سوارکار نسبت نمی دهند گاهی اسب یک لحظه پس می زند و جا می ماند و بسیاری مسایل دیگر ... من قبول دارم تمامی اصطلاحاتی را که نام می برید توسط من و شما ساخته نشده اند از قدیم بوده اند پس وجود دارند و من نمی توانم منکر آن باشم ولی اگر دیگران جانب انصاف را رعایت نمی کنند خوب است ما انصاف خودمان را ارزان نفروشیم . [/quote گفت:
پیشنهاد میکنم اندازه اطلاعاتمان اظهار نظر کنیم.شما که ماشالا همه ی سوار کار ها را میشناسید دفعه ی بعدی که زلزله میدوه سوارکارش را شما انتخاب کنید.عاقلانه بودن یا نبودن شرط بندی را شما تعیین نمیکنید.هر کس اختیار جیب خود را دارد.انقدر قمار باز های کله گنده و رقم های بالا هست که نگو.حتما باید به از شما اجازه بگیرند.شما اطلاع ندارید یارو اسب خود زا میکشد تا در شرط بندی اش برنده شود.بدون اغراق می گویم دیگر از دیدن مطالب بیهوده یشما خسته شدم الان با امید حرف میزدم و داستان را برایش گفتم بعد هم قرار شد در تهران فیلمهارا برایش ببرم و ثابت کنم.دکتر مگر میتواند اسب در دپار بماند.اگر خر هم در دپار بگذاری مثل طوفان استارت میزند این ها دیگر چه حرف هاییست.اطلاعاتتان واقعا ناقص است.اگر باور نمیکنید امتحان کنید یا حداقل بپرسید.شما که نمیدانمید سوار کار کی شلاق میزده خواهش میکنم فیلم را ببینید بعد نظر بدهید زلزله در نزدیکی خط پایان مثل باران شلاق می خورد نه در ازاد شدن دپار.اصلا توصیه میکن با یک فرد گنبدی در مورد کشیدن اسب صحبت کنید و سوار کار هایشان بعد نظرتان عوض میشود.از ان ها بپرسید ایا کسی از این چابک ها حاضر است اسب را بکشد انها هم می گویند اگر پ.ول بدهی چرا که نه؟؟؟
شما از انصاف چه میدانید.ایا انصاف این نیست که تا چیزی ندیدی نظر یک طرفه نده
من انجا حضور داشتم و حرفم از خودم نیست از بسیاری از عرب باز هاست مگر نگفتم از اقای اردشیر پورمانیان بپرسید ؟؟؟؟؟؟او که دیگر دروغ نمیگوید.این اسب به دپار اشنایی دارد. بارها امتحانی در دپار استارت زده حتی چهار نعلهایش با اسبهای دیگه از دپار اغاز میشه.چه میگویید دکتر؟؟؟؟؟؟اگر شما میدانستید برادزم مالک زلزله است چرا گفتید او حضور نداشته.او 2 روز قبل انجا بوده.پس این برای دوستان یک امتیاز است که بفهمند همه ی حرفهای شما بدون محتواست البته ببخشید.....
haffari ]

Dr_Ghaffari گفت:
مهر شاد گفت:
مهرشاد عزیز خودتان کلام خودتان را نقد کنید ! آیا 10 متر می پریده اغراق نیست ؟ آیا زلزله فقط 3 بار دپار زده است و براساس 3 بار دپار زدن چنین مهارت و تجربه ای برای دپار زدن او عنوان می کنید . من هم گفته ام اسبی که قانون مسابقه را می داند نگه داشتنش در دپار کار حضرت فیل است . و شما هم با کلماتی دیگر همین حرف را زده اید اسبی که خون داشته باشد برای اولین بار هم خوب دپار می زند و همش دلش می خواهد برود ! سوارکار با چه فشاری باید دهنه را بکشد تا نرود ؟ آیا امکان ارسال فیلم کورس مربوطه میسر است . . .
دکتر جان در ست است من و شما سوار کاری بلدیم اما چابک سوار نیستیم.سوار کار زلزله در کار خود بی همتاست بی اغراق میگویم او بهترین چابک سوار ایران است ابته مثل او فراوان است از جمله ستار مهرانی.چپرلی .بایجان.پس او کارش همین است و کار خود را خوب بلد است وهمچین اسب را میکشد که هیچ کس متوجه نشود .ولی ایا من و شما هم قدرت کشیدن اسبی مانند زلزله را در دپار را داریم؟؟

sami

New member

دکتر غفاری عزیز جناب زمانی پر بیراه نمی گوید من که بر روی تمام حرف هایشان صحه می گذارم و مشتاق نوشتنشان هستم. جناب زمانی دوست عزیز و کمی تعصبی ام از صمیم قلب حرفهایت را قبول میکنم.پیشنهاد میکنم دکتر را سوار بر زین و دهنی کورسی زلزله در دپار قرار دهید.جالب می شود. زلزه یک استارت بزند و به پرواز در بیاید و دکتر به زمین میخورد

s.parizimanesh

Active member

سلام
من هم می خوام حقیقت کورس زلزله مشخص بشه
این اسب های وارداتی و صاحباشون دارن همه جوره اسب خالص رو از بین میبرن.
اول که با تولیدات بیجا حالا هم که یک اسب و کره ی اون دارن باعث سر بلندی ایران میشن حقشون با پول ادمای سودجو زایل میشه
باز هم میگم اگه توی 100 تا کورس دیگه زلزله رو بکشن ... نزارن دپار بزنه و هرجور دیگه حقش رو بخورن .....
زلزه رو همه دوست دارن و چیزی از ارزشهاش کم نمیشه ....
شکر خدا قابلیت های این قهرمان برای همه مسجله و کوچکترین غرض ورزی در مورد زلزله فورا مشخص میشه
من پیشنهاد میکنم در هفته های اینده از اقای (شیر علی) استفاده کنید
هم به کارش وارده هم بی غرضه و هم اینکه ابروی خودش و اسب رو به دنیا نمیده ... در ضمن از سوار کارهای مرحوم خانم قره گوزلو بوده
ایشون الان سیرجان هستن و من هم در محضرشون شاگردی میکنم و این هفته هم به اتفاق اییشون میام تهران
به امید موفقیت زلزله و همه اصیل اسبان ایرانی حاضر در کورس های ایران

s.parizimanesh

Active member

جناب دکتر غفاری عزیز درود بر شما و سایر بزرگان حاضر
شما که استاد بنده هستید خوب و بهتر از ما میدونید که برای اماده شدن یک اسب برای کورس چه زحمتها کشیده میشه .....
یکی از این زحمتها عادت دادن و عادت کردن اسب به دپاره که در چندین مرحله انجام میشه تا اسب به ورود و خروج از دپار کاملا عادت میکنه و در اصطلاح استاد میشه...
اینکه زلزله 3 تا دپار زده دلیل بر بی تجربگی زلزله در دپار زدن نیست.
احتمالامنظور مهرشاد هم از 10 متر پریدن موقع دپار زدن صرف 10 متر نیست ... منظور جهش و گامی هست که زلزله موقع استارت داره
به نظر من زلزله اینقدر در این مورد تمرین داشته که از 3 بار دپار زدن هر 3تا موفق که نه ... عالی و هر س بار اول شده

sohrab

Active member

نتایج هفته سوم:

دور هفتم:
1-زیار
2-دلتا عرب
3-رقابیه

دور هشتم:
1-دیوان
2-خاقان
3-دانیال