زلزله (پازن * غزال) ن

پاسخ : زلزله

ما گردنمون از مو باریکتر الوعده وفا
یه سری عکس میزارم فعلا ببینید
از مسابقات زیبایی
خیلی ها اعتقاد داشتند این خانوم زورش به زلزله نمی رسید
داوران هم خارجی بودند از اسب اصیل سر در نمی اوردند

پیوست ها

• Picture 1198.jpg
    Picture 1198.jpg
    118.2 کیلوبایت · بازدیدها: 59
  • Picture 1223.jpg
    Picture 1223.jpg
    81.1 کیلوبایت · بازدیدها: 89
  • Picture 1225.jpg
    Picture 1225.jpg
    78.9 کیلوبایت · بازدیدها: 117
  • Picture 1229.jpg
    Picture 1229.jpg
    88.2 کیلوبایت · بازدیدها: 88

جناب اقای مهندس سعید بیگ

در بحبوبه ی مسابقات
بی سیم در جیب و

دفترچه مسابقات و اب در دست

پیوست ها

• DSC02108.JPG
    DSC02108.JPG
    96.8 کیلوبایت · بازدیدها: 35

اگه نظر ندین واقعا نا مردین ;D
من خیلی عکس و مطلب دارم ولی رغبت نمی کنم بزارم

اینم برادرم مالک زلزله سوار بر اسب

پیوست ها

• Picture 218.jpg
    Picture 218.jpg
    123.3 کیلوبایت · بازدیدها: 63
  • Picture 219.jpg
    Picture 219.jpg
    121.8 کیلوبایت · بازدیدها: 61

اخه خانوم من هر چی عکس میزارم کسی عکس العملی نمیکنه منم رغبت نمیکنم وگرنه من کلی عکس از اسبای بزرگ ایرانی دارم و البته اطلاعات تمتم این عکساییم که میبینی خودم گرفتم

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞

این خانم اسمش چیه؟ تو عکسهای منم هست
تو عکس سوم یک آقایی با کت آبی سمت چپ عکس هست اسم ایشون چیه؟

نظرتون درباره ایجاد یک تاپیک درباره هندلر اسب در شو چیه؟
کسی چیزی میدونه؟

این خانم هندر تهرانی
توی مسابقات یزد قرعه ی زلزله به نام این خانم افتاد

اون اقای کت ابی هم یکی از دست اندر کاران هیات سوارکاری یزده

حاج امیر جواب مارو نمیدی

Dr_Ghaffari

Active member

با سلام !
شاید و فقط شاید !!!
امیر حسین جان در ابتدا باید اسب آموزش ببیند سپس یک یا چند هندلر خوب هم در جشنواره ها باشد که اسبهای آموزش دیده را هدایت کند . با یک اسب بی تجربه یک هندلر بی تجربه کفایت می کند .
اما در خصوص رسیدن زور هندلر به زور اسب ! ( بگذارید یک جیغ بکشم) حالا خوب شد قدری هم صدایم گرفت . زور کدام آدمی به زور اسب می رسد . . ؟ ! موضوع اسبهای ما هست که آموزش ندیده اند مکان شو را با میدان اسبدوانی فرق نمی گذارند . . ! اگر اسب آموزش درستس دیده باشد البته برای هر کار به خصوصی یک کودک 3 ساله نیز شاید و فقط شاید بتواند هندلر آن اسب باشد .

البته حرف شما اقای دکتر بسیار متین

ولی برای این کار یک مربی هندلر را باید استخدام کرد؟

اسبهای بسیاری دیدم که بدون اموزش نمایش خوبی دادند

خیلی بستگی هم به کنترل هندلر دارد اسب به هر صورتی چموش و بازیگوش است
مخصوصا اگر نریون باشه نظرتون چیه دوستان؟

مرضیه

Member

آموزش یا همون تربیت اسب،سوار ،هندلر،... در کل آموزش
دوستان این مساله ایست که فکر منو خیلی وقته به خودش مشغول کرده ،توی بیشتر بحث هایی هم که توی انجمن مطرح میشه ،مثل همون بحثی که آخرای موضوع انسیاتور راه افتاد اثراتش دیده میشه!!
منظور من اینه که حتی برای بررسی توان قدرتی اسب های خودمون و اسبهای خارجی هم ما به همین راحتی نمیتونیم بحث کنیم چراکه مسئله ی آموزش _چه به اسب چه به سوار یا حتی چیزی که اینجا مطرح شد هندلر اسب_مطرحه.
علمی که ما خیلی خیلی سطحی باهاش برخورد میکنیم و از کنارش رد میشیم.
دکتر جان کاملا با حرفتون موافقم ، برای هر کاری خاص خودش اسب باید تربیت بشه و آموزش ببینه ،اینکه اسب حیوان باهوش و درک بالایی است قبول ولی این باعث نمیشه که این موضوع نادیده گرفته بشه.
خیلی وقته که میخوام در این رابطه بحث رو شروع کنم ،استارتش هم همون ایجاد تاپیک آموزش اسب هست (با تشکر از آقای قاسمی)حالا انشا ا... سر فرصت و بخاطر اینکه موضوع ها با هم قاطی نشه روش بحث میکنیم.

♘ امیرحسین قاسمی ♞ گفت:
این خانم اسمش چیه؟ تو عکسهای منم هست
تو عکس سوم یک آقایی با کت آبی سمت چپ عکس هست اسم ایشون چیه؟

نظرتون درباره ایجاد یک تاپیک درباره هندلر اسب در شو چیه؟
کسی چیزی میدونه؟

زلزله جان ممنون از بابت عکس ها.
امير خان اسم اين خانم هيلي هست که يکي از بهترين هندلرهاي ايرانه و با اما مکسول اگه اشتباه نکنم کار کرده.
اون آقا هم که گفتي (البته کتش فکر کنم طوسي بود) بهرام خان خيرخواه از قزوين است که سرکلانتر شوها و ميادين کورس عرب هست و کلي آقاست.
در مورد هندلر و اينا هم که دکتر عرض کردند و سخن زياده نگم.
براي کلاس آموزش هندلري (در حقيقت تربيت مربي آموزش اسب شو) هم منتظر يه خبرايي براي مهر باشيد.

البته کسی که یه روز اسبشو میخواد بیاره مسابقه شو این همه خرج نمیکنه

همون روز میاره و برش میگردونه
به قول مرضیه اسب حیوان بسیار باهوشی اگه هم یه کم اولش نا شکیب بود

این هنر هندلر که ارومش کنه و مطیعش کنه

راستی امروز با مهندس بیگ در مورد کورسای تهران صحبت میکردم
مشکلاتی پیش اومده
یا باید یه اسپانسر پیدا بشه یا مثل کورس یزد اسب دارها مسابقات رو راه اندازی کنن

mehrshad

Member

سلام عکسها باحال شده بودن. در ضمن این خانوم هیلدا بنجامین یکی از سوارکاران و هندلر های خوب هستن واهل تهرانن

اینم چند تا عکس
من میخوام چند تا فیلم بزارم اما نمیشه
یکی کمک کنه
این خانم خیلی علاقه به زلزله داشت عکسایی اش دارم که باهاش حرف میزد

پیوست ها

• Picture 1235.jpg
    Picture 1235.jpg
    103.2 کیلوبایت · بازدیدها: 74
  • Picture 1245.jpg
    Picture 1245.jpg
    187.4 کیلوبایت · بازدیدها: 79
  • Picture 1234.jpg
    Picture 1234.jpg
    192.5 کیلوبایت · بازدیدها: 57

Dr_Ghaffari

Active member

سلام زلزله ببخشید که دیر پاسخ می دهم اما فکر کنم دوستان پیش از من گفتند خانمی که شما گفتید زورش به زلزله نمی رسید یکی از بهترین هندلر های ایران هست و به قول شما خودش به زلزله علاقه نشان داده است . البته نریان هم که کمی نا آرام هست پس فکر می کنم آموزش اسب شما خیلی اهمیت پیدا می کند . ببینید من شاگرد سه ساله ای دارم به نام آریتا ابراهیمی که او را روی اسب می نشانم و دیگر او اسبش را هدایت می کند چون اسب آموزش دیده است چگونه به یک کودک سواری بدهد ! ( یک مادیان دره شوری به نام خانم گل که 13 سال دارد ) کودک 3 ساله با راهنماییهایی که می شود از قدم تا انواع حرکات یورتمه را با تمرینهای مختلف انجام می دهد اما اگر همین کودک سوار مادیان دیگری به نام خاکستری شود در کمتر از 1 دقیقه زمین خواهد خورد . اسب شما باید آموزش ببیند و حال اگر مربیانی برای این منظور در ایران وجود ندارد یا بسیار انگشت شمارند من می پرسم شما خودتان تا چه اندازه یاد گرفته اید و آموزش داده اید . در عکسهای آخری که ارسال کردید به نظر می رسد آن خانم حرکات زیبایی نیز با اسب شما اجرا کرده است !

من عرض کردم جناب دکتر کسی برای 10 دقیقه مراسم شو این همه خرج نمیکند
اسب هم موجود باهوشی است
حالا هر چقدر هم چموش هندلر هم باید هنر خود را نشان دهد
من فیلمی از رقص پای زلزله برای اقای قاسمی میفرستم که در تاپیک بگذارد

ان وقت نظر شما را میپرسم دکتر جان

محمود خراسانی معاونت محترم اسبدوانی کشور , روز پنج شنبه در تماس تلفنی , از برگزاری مسابقات کورس اسبدوانی تهران در تاریخ هشتم شهریور خبر داد.
به گزارش همکار و خبرنگار سایت بندر اسب , طی تماسی که با آقای خراسانی داشتیم ایشان اظهار داشتند که در صورت آماده شدن پیست مجموعه اسبدوانی نوروز آباد تهران در تاریخ هشتم شهریور مسابقات کورس تابستانه تهران را آغاز خواهیم کرد.

Dr_Ghaffari

Active member

zelzele.pazan گفت:
من عرض کردم جناب دکتر کسی برای 10 دقیقه مراسم شو این همه خرج نمیکند
اسب هم موجود باهوشی است
حالا هر چقدر هم چموش هندلر هم باید هنر خود را نشان دهد
من فیلمی از رقص پای زلزله برای اقای قاسمی میفرستم که در تاپیک بگذارد

ان وقت نظر شما را میپرسم دکتر جان
رقص پایش در همین عکسهای آخری دیده می شود در عکس 1245 و می توان توانایی بالقوه این نریان را حدس زد اما با آموزش شکوفا خواهد شد .
اما خیلی از گفته شما دلسرد شدم آیا شما اسبتان را فقط برای 10 دقیقه شو آموزش می دهید . . ؟ دوست خوبمان پویان ابراهیمی هم یک نریان اصیل دارد به نام دلیر ارگ . دنبال هیچ مسابقه یا شویی هم نیست اما آموزشهای بسیاری به اسبش می دهد . وقتی اسب از شما آۀموزشهای متفاوتی می بیند ذهنش باز می شود . حتی برای کورس هم مفید خواهد بود . گاهی لازم است با اسبتان بازی کنید وقت بگذارید و هر چیزی که فکر می کنید می تواند یاد بگیرد و می توانید یاد بدهید به او آموزش دهید . اسب چموش و بازیگوش یعنی اسب با هوش است و من عاشق چنین اسبهایی هستم چون اینم اسبها تشنه یاد گرفتن هستند و وقتی یادشان می دهی درک می کنند و قدر شناس هستند .

کاملا موافقم با آقای دکتر. اگه بخواهیم همه چیز و اینطوری بسنجیم که " کسی برای 10 دقیقه مراسم شو این همه خرج نمیکند " پس فاتحه اسب خوندس...

بالا