زایمان دیر رس

من چند وقت پیش برای این تاپیک پاسخی نوشتم که متاسفانه ارسال نشد و دوباره ننوشتم.
در اون نوشته یکی از مطالبی که بهش اشاره کردم شیر خوردن کره بود.
چون کره ای رو دیدم که کمی دیرتر بدنیا اومده بود و اونقدر ضعیف بود که نمیتونست سینه ی مادرش رو پیدا کنه!!:sadsmiley:
چند بار اول رو مالک اسب وارد عمل شد و با کمک شخص سوم کره تونست تغذیه کنه و بعد از یکی دوبار دیگه کره به تنهایی شیر میخورد.:happysmiley:
بقیه ی موارد رو هم که خودتون و دوستان اشاره کردید.

این ارسال رو که روکه میخوندم سئوالاتی برام ایجاد شد.

که اگربه هردلیلی زایمان به تاخیر بیافته ( نگهداری در کانال رحمی یا...) آیا کره بدنیا آمده دچار مشکلات مغزی,تعادلی شده ودرنهایت به تلف شدن کره خواهد انجامید؟

دلایل نگهداری کره درون کانال رحمی چیست ؟روحی یا جسمی؟آیاآسیبی هم به کره میرسه؟
نگهداری از چه مدت زمانی بیشتر(در کانال رحمی) باعث آسیب ویاخفگی کره شده ؟ ونشانه ها واقدامات اضطراری چیست؟

اگر در هنگام زایمان با سخت زایی مواجه بودیم که کره تا نیمه بیرون آمده (مرده یا زنده) توسط مادیان (زور نزدن) به درون کشیده میشد ویا متوقف شده بود چه کار باید کرد؟

خداییش کار سختیه ها.:blinksmiley:

مرضیه

Member
جایی خوندم که گاهی دخالت انسان لازمه .
در این مواردی که ذکر کردید هم گمان میکنم باید به اسب و کره کمک کرد.البته من تخصص ندارم و خوب دوست دارم نظر دوستان متخصص رو در این زمینه بدونم.

reihaneh

Member
می خواستم بدونم برای مادیونی که 28 روز از 335 روز آبستنیش گذشته و با تزریق 20 سی سی وتوکسین و 30 سی سی وتاکویید هم کره به دنیا نیومده چه کاری باید انجام داد؟

khosro.a

Member
به نظر من باید سزارین بشه. ولی بازم دوستان با تجربه باید نظر بدن. با دامپزشک صحبت نکردین؟

می خواستم بدونم برای مادیونی که 28 روز از 335 روز آبستنیش گذشته و با تزریق 20 سی سی وتوکسین و 30 سی سی وتاکویید هم کره به دنیا نیومده چه کاری باید انجام داد؟
ايا زمان بارداري با استفاده ازسونوگرافي مشخص شده ,آيا كره زنده است (موميايي نيست)؟
در همه صورت مشكوكه واين كه ماديان هنوز به مشكل دچار نشده.lool
دكتر معتقده بيشتر از 24 ساعت نميتونه به تاخير بيافته و زنده باقي بمونه البته ببخشيد از چند ساعت تا 24 ساعت.
من بيشتر هم شنيده بودم .

ولي يه تلرانس 20 روزه رو هم بسته به جنسيتش قائل شدن
بهتره خود دكتر جواب بده.

آخرین ویرایش:

reihaneh

Member
خودشون که از آبستن بودن اسب مطمئنن و احتمالی هم که میدن همون مومیایی شدن هست گرچه به نظر میاد این مورد در اسب کم اتفاق می افته
فکر نمی کنم با دکتر صحبت کرده باشن و احتمالا بیشتر تجربی کار کردن

خودشون که از آبستن بودن اسب مطمئنن و احتمالی هم که میدن همون مومیایی شدن هست گرچه به نظر میاد این مورد در اسب کم اتفاق می افته
فکر نمی کنم با دکتر صحبت کرده باشن و احتمالا بیشتر تجربی کار کردن
همون طورکه میگی مومیایی شدن کره دراسب کمتراتفاق میافته وبهتر بگم گزارش نشده ومعمولا" مادیون کره مرده روسریع دفع می کنه.:mellowsmiley:
ولی اون تزریق ها اگر پس از سونو تصميم گيري میشد شاید نیاز به دارو نبود.:blinksmiley:

آخرین ویرایش:

reihaneh

Member
الان شیر توی سینه اسب نیست ولی رگهای انتهای سینه کاملا برجسته هست ،حال عمومی مادیون خوبه و نرمال ،شکم هم اندازه بالن:blinksmiley:

طارق

Member
مدت زمان آبستنی

آیا امکان دارد طول مدت آبستنی 390 روز بطول انجامد ، در حال حاضر مادیانم در چنین وضعیتی است ،و خودم

قبلا یکسال را تجربه کرده ام ولی این مورد اولین بار در بین مادیانهایم 390 روز است صاحب نظران نقطه نظرات

خود را اعلام نمایید ؟

با تشکر