رشته‌ دانشگاهي پرورش اسب داير مي‌شود

سرپرست مجتمع آموز عالي گنبد خبر داد:
رشته‌هاي دانشگاهي پرورش اسب، شيلات و شيمي دريا داير مي‌شود.

سرپرست مجتمع آموز عالي گنبد گفت: رشته‌هاي شيلات، اكولوژي كشاورزي، علوم دامي، بيشه زراعي، شيمي دريا و كارشناسي پرورش اسب در اين مركز دانشگاهي داير مي‌شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، علي ستاريان در نشستي خبري گفت: مجتمع آموز عالي گنبد در حال حاضر 547 دانشجوي پسر و 621 دانشجوي دختر در 9 رشته كارداني و 14 رشته كارشناسي دارد و 35 تا 40 درصد از دانشجويان مجتمع آموزش عالي گنبد در دوره‌هاي كارشناسي ارشد دانشگاه‌هاي سراسر كشور پذيرش مي‌شوند.
وي با بيان اين كه مجوز راه‌اندازي رشته‌هاي شيلات، اكولوژي كشاورزي و علوم دامي در مقطع كارشناسي ارشد در مجتمع آموزش عالي گنبد اخد شده است، گفت: موافقت اصولي رشته‌هاي بيشه زراعي و شيمي دريا براي راه‌اندازي در مجتمع آموزش عالي گنبد اخذ شده است.
سرپرست مجتمع آموزش عالي گنبد با تأكيد بر اينكه مجتمع آموزش عالي گنبد تنها مركز آموزش عالي است كه دوره كارداني پرورش اسب دارد، اظهار داشت: به زودي كارشناسي ناپيوسته رشته پرورش اسب در مجتمع آموزش عالي گنبد راه‌اندازي مي‌شود.
ستاريان گفت: زمين مجتمع آموزش عالي گنبد در زمان نخست وزيري ميرحسين موسوي از طرف وزارت دفاع به اين مجتمع واگذار شد ولي به علت عدم تنظيم سند، وزارت دفاع پس از جنگ، زميني را كه واگذار كرده بود. بدون هماهنگي با ثبت و مجتمع به نام خود سند زد، در سفر اول رئيس جمهور به اين مسئله اشاره و قرار شد وزارت علوم با قيمت كارشناسي آموزشي زمين‌ها را خريداري كند ولي وزارت دفاع اين مسئله را قبول نكرد و خواستار خريد زمين به قيمت كارشناسي است.
ستاريان اظهار داشت: 50 درصد از دانشجويان مجتمع آموزش عالي گنبد بومي هستند.

سلام!
یه وقت ناراحت نشی! روی سخن من با شما نیست!
روی سخن من با عده ای از مسئولین که برای درست کردن راهی برای گرفتن پول از مردم تپ و تپ رشته ایجاد می کنن!
سر فصل های این کاردانی پرورش اسب رو می شه نگاهی کنید!؟ هدف از این رشته چیه؟ بعدش که چی؟
کسی که می ره و 2 سال درس مس خونه آخرش به کجا می رسه؟ کدوم بازار کار؟ به دوستانی که در این رشته مشغول اند توهین نشه!
این یه قسمت اش!
یه بد دیگه اشم اینکه دوستان راحت صحبت کنم خیلی ها جنبه اشو ندارن! تا دوترم از تحصیل اشون می گذره در این رشته نمی دونن دکتر اند پرورش دهنده اند نعلبند ان! سوارکارن!
دیگه همه کاره می شن!
یکی از همین دوستان در این رشته 3 ترم گذرونده می گفت ما که بیایم بیرون شما دکتر باید جمع کنید دیگه ما تخصص اسبیم!
یکی دیگه می گفت من لیسانس اشم و ته اش!
وای به حال و روز ما!
ااین ها که همینجوری نزده می رقص ان! کلی علم و دانش دارن! و جنبه دو کلاس و یه مدرک رو ندارن! قربونش برم قبول شدن تو کاردانی اونم علمی کاربردی که هیچ کاری نداره مدرک گرفتن هم که سوا!همین دکتر اش هم که دیگه جدیداً با زیست 10 درصد دارن قبول می شن! چه برسه به کاردانی!
اینها تقصیر ندارن! یکی جو می گیرتشون! یکی نداشتن جنبه! و یکی هم سیاست های غلط مسئولین!

نه دوست عزیز ناراحت نمیشم آخه این یه واقعیته که نه تنها درمورد رشته پرورش اسب بلکه همه رشته های دانشگاهی داره به وجود میاد و نکته دردناک اینه که مساله به همینجا و جو گرفتن تموم نمیشه .... ???

Shabdeez

Member
اقایون این رشته خیلی وقت پیش در دانشگاه جامع علمی کاربردی تاسیس شده نمیدونم در مورد چی دیگه دارید میگید؟؟

OJANG

Member
دامپزشك شهبازي گفت:
سلام!
یه وقت ناراحت نشی! روی سخن من با شما نیست!
روی سخن من با عده ای از مسئولین که برای درست کردن راهی برای گرفتن پول از مردم تپ و تپ رشته ایجاد می کنن!
سر فصل های این کاردانی پرورش اسب رو می شه نگاهی کنید!؟ هدف از این رشته چیه؟ بعدش که چی؟
کسی که می ره و 2 سال درس مس خونه آخرش به کجا می رسه؟ کدوم بازار کار؟ به دوستانی که در این رشته مشغول اند توهین نشه!
این یه قسمت اش!
یه بد دیگه اشم اینکه دوستان راحت صحبت کنم خیلی ها جنبه اشو ندارن! تا دوترم از تحصیل اشون می گذره در این رشته نمی دونن دکتر اند پرورش دهنده اند نعلبند ان! سوارکارن!
دیگه همه کاره می شن!
یکی از همین دوستان در این رشته 3 ترم گذرونده می گفت ما که بیایم بیرون شما دکتر باید جمع کنید دیگه ما تخصص اسبیم!
یکی دیگه می گفت من لیسانس اشم و ته اش!
وای به حال و روز ما!
ااین ها که همینجوری نزده می رقص ان! کلی علم و دانش دارن! و جنبه دو کلاس و یه مدرک رو ندارن! قربونش برم قبول شدن تو کاردانی اونم علمی کاربردی که هیچ کاری نداره مدرک گرفتن هم که سوا!همین دکتر اش هم که دیگه جدیداً با زیست 10 درصد دارن قبول می شن! چه برسه به کاردانی!
اینها تقصیر ندارن! یکی جو می گیرتشون! یکی نداشتن جنبه! و یکی هم سیاست های غلط مسئولین!
دکتر جان از یه جنبه درست میفرمایید ولی من هم عرضی دارم.
بودن این رشته در دانشگاه دارای محاسن زیادیه برای کسانی که میخواند دنیای اسب رو بشناسند.اطلاعاتی در زمینه های مختلف به دانشجو ها میده که تلفیق علم و تجربه برای پیشرفت باشه.
اما حالا منی که در این دوره تحصیل کردم و خودم را در زمینه بیماری هم تراز شما میزارم ،ایراد به دانشگاه و رشته نیست بلکه به شعور بنده مربوط میشه.مگر نه اینکه یک دامپزشک مثل حضرتعالی انسان رو به تحسین و احترام وا میدارید و ...... باعث میشه که آدم از هرچی دامپزشکه رو گردان بشه!
پس ایراد از دانشگاه و مراکز علمی نیست ایراد از افراد بی فرهنگی مثل بنده است که جایگاه دامپزشک و مربی و پرورش دهنده و سوارکار و غیره رو از هم نمیتونه تفکیک و تشخیص بده.

narges

Member
این رشته الان هم در دانشگاه علمی کاربردی تدریس میشه شاید این خبر مربوط به همون شهر گنبده

پاسخ : رشته‌ دانشگاهي پرورش اسب داير مي‌شو&#15

کنستانتین گفت:
.مگر نه اینکه یک دامپزشک مثل حضرتعالی انسان رو به تحسین و احترام وا میدارید و ...... باعث میشه که آدم از هرچی دامپزشکه رو گردان بشه!

سلام !دوست عزیز !
ممنون از محبتتون1
شاید من درست متوجه نشدم!
نمی دونم من باعث تحسین و احترام می شم یا باعث می شم حالتون از هرچی دامپزشک بهم بخوره!
هر شخصی در هر مرتبه علمی که باشه میتونه قابل احترام باشه و متشخص و هم از هر قشر و سنخ و رشته ای می تونه نا تو هم در بیاد!
حال می خواد دکتر باشه یا کاردان یا کارشناس! مهم اینکه هر شخصی اولاً شخصیت داشته باشه و بعد اینکه بدون کیه و در چه جایگاهیه!
اگر هرکسی در جایگاهیکه هست وظیفه خودش رو انجام بده همیشه درسته! در جلسه ای در سازمان هم گفتم: توهین نشه به دوستان! کارگر کار تکنسین رو می کنه! تکنسین کار دکتر و دکتر دیگه همه شدن متخصص و کار تخصص می کن!
این مشکل اساسی! حرف من اینه که هر کسی باید هدف اش رو و حیطه اشو بدونه! نه اینکه این رشته بد درد نمی خوره و فقط ما باید تو اسب باشیم! نه به شرط اینکه یک چارتی رو تعریف کنن و در راستای اون جلو برن! و مشخص شه!
و بقول شما بله اگر کسی هم ندونه که کجاست و چیکاره از اخمقیته خودشه!
باید عرض کنم که شما اگه از من بدتون می آد و اومده بابت جملاتم درست نیست که دیگران رو هم وارد این کروشه باز کردتون کنید!

OJANG

Member
دامپزشك شهبازي گفت:
سلام !دوست عزیز !
ممنون از محبتتون1
شاید من درست متوجه نشدم!
نمی دونم من باعث تحسین و احترام می شم یا باعث می شم حالتون از هرچی دامپزشک بهم بخوره!
هر شخصی در هر مرتبه علمی که باشه میتونه قابل احترام باشه و متشخص و هم از هر قشر و سنخ و رشته ای می تونه نا تو هم در بیاد!
حال می خواد دکتر باشه یا کاردان یا کارشناس! مهم اینکه هر شخصی اولاً شخصیت داشته باشه و بعد اینکه بدون کیه و در چه جایگاهیه!
اگر هرکسی در جایگاهیکه هست وظیفه خودش رو انجام بده همیشه درسته! در جلسه ای در سازمان هم گفتم: توهین نشه به دوستان! کارگر کار تکنسین رو می کنه! تکنسین کار دکتر و دکتر دیگه همه شدن متخصص و کار تخصص می کن!
این مشکل اساسی! حرف من اینه که هر کسی باید هدف اش رو و حیطه اشو بدونه! نه اینکه این رشته بد درد نمی خوره و فقط ما باید تو اسب باشیم! نه به شرط اینکه یک چارتی رو تعریف کنن و در راستای اون جلو برن! و مشخص شه!
و بقول شما بله اگر کسی هم ندونه که کجاست و چیکاره از اخمقیته خودشه!
باید عرض کنم که شما اگه از من بدتون می آد و اومده بابت جملاتم درست نیست که دیگران رو هم وارد این کروشه باز کردتون کنید!
با سلام
جناب دکتر انقدر شخصیت و منش شما انسانیست که بنده نه تنها حدی ندارم بلکه از وجود شما لذت میبرم.
در مورد مسایلی که فرمودید عرض میکنم با فرمایشات شما کاملا موافقم اما بر عکس این قضیه هم هست ،منظور من از (......) شخصی بود که در شان و شخصیت خودش و حرفه اش برخورد نمیکنه ، ولی عمل این فرد منحصر را به کلیه کسانی که تحصیل کرده این رشته هستند تعمیین نمیدیم و هر شخصی را در جایگاه خودش نظاره گر هستیم.همانگونه که جنابعالی برای بنده حقیر و دیگران بسیار قابل احترام و دوست داشتنی هستید.
اگر منظورم را بد رساندم پوزش . برادر کوچک شما.
از جدایی دم زدن ما و من است قرب و بعد اوصاف عقل پر فن است

ناشناس

Active member
این رشته اول در مقطع کاردانی از طریق کنکور دانشگاه جامع علمی-کاربردی دانشجو می گیرد که هر سال در آذر ماه دفترچه های این کنکور از طریق پستخانه ها پخش می شود.

این رشته درست مثل رشته مهندسی دامپروری است با این تفاوت که فقط در مورد اسب درس می خونید نه در مورد همه دامها+طیور.

پس از اتمام دوره کاردانی می توانید در کنکور کارشناسی شرکت کنید و ادامه تحصیل دهید . کنکور این مقطع هم همزمان با دوره کاردانی برگزار می شود.

در حال حاضر 3 مرکز آموزش عالی در مقطع کاردانی پذیرش دانشجو دارند:

مرکز آموزش عالی شهید زمانپور تهران
مشهد
یزد
البته می تواند در هر سال متفاوت گردد که می توانید از طریق خود مراکز یا سایتwww.uast.ac.ir پیگیری نمایید.

در مقطع کارشناسی هم فقط تهران پذیرش دانشجو دارد و در پایان دوره مدرک تحصیلی مهندسی پرورش اسب ارائه می گردد.

ذکر این نکته هم ضروری است که تحصیل در این رشته بسیار مشکل بوده چرا که دانشجو باید دروسی مثل فیزیولوژی،تغذیه،آمار،ریاضی،شیمی،شیمی الی،بیوشیمی و..... با موفقیت پشت سر بگذارد و بسیار ساعی باشد و بسیاری بوده اند که تصور می کردند تحصیل در این رشته آسان است ولی آن را نیمه تمام رها کردند یا اخراج شدند.

سال 1387 پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی از طریق کنکور و ثبت نام پودمانی هم برای باشگاه نزاجا انجام شده بود که البته اطلاعات دقیق در این مدل پودمانی ندارم.

نویسنده= غزاله منتظم

aghaye DR shahbazie aziz shoma kheyli adame bi ensafi hasty ke migi masulin in reshteharo ijad mikonan ta pul dar biaran albate hameja sudjuey hast ama asle kar in nist ke migi shoma fekkardy sar faslaro az ru hava avordan?na aziz jan ina az keshavare pishrafte ke tu in reshte pishrafte hastan olgu bardary va komak gerefte shode in ye tarafe ghazie va tarafe digeye ghazie are bare elmi in reshte tu iran mesle keshvaraye pishrafte nist yani aslan ghabele moghayese nist ama ma khodemunam ghabul darym tu kheyli az reshtehaye akademi az oona ghabtarim pas ma bayad asle karo dorost konim ma bayad kar konim tu hamechiz faghat kar kar kar kar oonvaght hame chiz dorost mishe na inke bara masulin irad begirim

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
eQuei گفت:
aghaye DR shahbazie aziz shoma kheyli adame bi ensafi hasty ke migi masulin in reshteharo ijad mikonan ta pul dar biaran albate hameja sudjuey hast ama asle kar in nist ke migi shoma fekkardy sar faslaro az ru hava avordan?na aziz jan ina az keshavare pishrafte ke tu in reshte pishrafte hastan olgu bardary va komak gerefte shode in ye tarafe ghazie va tarafe digeye ghazie are bare elmi in reshte tu iran mesle keshvaraye pishrafte nist yani aslan ghabele moghayese nist ama ma khodemunam ghabul darym tu kheyli az reshtehaye akademi az oona ghabtarim pas ma bayad asle karo dorost konim ma bayad kar konim tu hamechiz faghat kar kar kar kar oonvaght hame chiz dorost mishe na inke bara masulin irad begirim
فقط فارسی بنویسید

بالا