دیبا (دلاور2 * دنا)

sonia

Member
نام : دیبا
پدر : دلاور2 (دلاور کاشفی * درنا)
مادر : دنا (سالار1 * دنا قدیمی )

رنگ : قره کهر چهار قلم سفید
متولد : 94.2.21

عکس های روز دوم

پیوست ها

• .diba.jpg
    .diba.jpg
    377.2 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • .دیبا.jpg
    .دیبا.jpg
    854.4 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • دیبا.jpg
    دیبا.jpg
    648.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • diba..jpg
    diba..jpg
    882.7 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • diba.jpg
    diba.jpg
    711.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • diba(..jpg
    diba(..jpg
    563.2 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • ..diba.jpg
    ..diba.jpg
    777.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1

sonia

Member
روز دهم

پیوست ها

• 1diba.png
    1diba.png
    443.8 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • diba.jpg
    diba.jpg
    773.9 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • diba..jpg
    diba..jpg
    810.8 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • .diba.jpg
    .diba.jpg
    653.2 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • 8.png
    8.png
    891.7 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • 9.png
    9.png
    479.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • 10.png
    10.png
    471.1 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • 12.png
    12.png
    962.4 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • 14.png
    14.png
    704.1 کیلوبایت · بازدیدها: 3

aman_tsr

Member
دلاور 2 مالکش کیه و تولید کنندش کی بوده ؟ چرا تا حالا اسمی نداشته ؟

sonia

Member
دلاور2 تو همین بخش معرفی شده، تا حالا اسم داشته شما نشناختید
مالکش خودمم

sonia

Member
تاریخ عکسها 14 مرداد 94

پیوست ها

• 11.png
    11.png
    801.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 13.png
    13.png
    783.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 6.png
    6.png
    922.1 کیلوبایت · بازدیدها: 3
  • 10.png
    10.png
    614.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 12.png
    12.png
    864.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • diba.png
    diba.png
    688.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sonia

Member
حالا چرا اینقدر عصبانی؟؟ منظور از اسم این بود که به اندازه سایر دره شورها مطرح نشده، تولید کی بوده این دلاور؟

عصبانی نیستم

چیزی که مطرح نیست دره شوری های واقعی هست !
اینکه دره شوری واقعا چی بوده و هست تا سالها در هاله ای از ابهام و بحث بوده و خود من هم شناخت کاملی تا چند سال پیش نداشتم
ولی الان دیگه خداروشکر اطلاعات مستند و معتبر زیادی به دست اومده

اسبهایی که بهشون میگید دره شور در اصل همشون عرب دره شوری یا ترکیبی از سایر نژادها هستند

و بخاطر همین تمام تولیدات خودمون رو تو بخش عرب دره شوری معرفی کردم

دلاور2 تولید مادیان خودم درنا هست ، اگه به تاپیک هاشون تو همین بخش مراجعه کنید اطلاعات کامل از شجره شون گذاشتم

در خصوص هماهنگی برای خرید اینجا نمیشه شماره گذاشت ولی از طریق لینک فیلم دنا در آپارات میشه شماره رو ببینید

aman_tsr

Member
عصبانی نیستم

چیزی که مطرح نیست دره شوری های واقعی هست !
اینکه دره شوری واقعا چی بوده و هست تا سالها در هاله ای از ابهام و بحث بوده و خود من هم شناخت کاملی تا چند سال پیش نداشتم
ولی الان دیگه خداروشکر اطلاعات مستند و معتبر زیادی به دست اومده

اسبهایی که بهشون میگید دره شور در اصل همشون عرب دره شوری یا ترکیبی از سایر نژادها هستند

و بخاطر همین تمام تولیدات خودمون رو تو بخش عرب دره شوری معرفی کردم

دلاور2 تولید مادیان خودم درنا هست ، اگه به تاپیک هاشون تو همین بخش مراجعه کنید اطلاعات کامل از شجره شون گذاشتم

در خصوص هماهنگی برای خرید اینجا نمیشه شماره گذاشت ولی از طریق لینک فیلم دنا در آپارات میشه شماره رو ببینید

در اینکه نژاد دره شور ترکیبی از سایر نژاد ها در خود دارد شکی نیست خصوصا نژاد عرب اما با رویه صحیح در کشش ها و تولیدات میتوان به خلوص بالاتری دست یافت، شاهد هستیم که در ایران دره شورهایی که مدعی خلوص هستند با فنوتیپ ها مختلف وجود دارند و این اولین نکته تامل برانگیز است اما با چنین وضعی نباید خیلی در گیر و دار ترکیبات نژادی بود و فقط با قضاوتی درونی و مقایسه فنوتیپ های موجود با فنوتیپ های قدیمی چشم اندازی متعارف را در نظر گرفت. چرا که با خرده گیری ها و بحث در چنین مجامعی نه تنها به نتیجه مطلوب خواهیم رسید بلکه آورده بزرگان و زحمت ایشان را نیز خدشه دار خواهیم کرد.

sonia

Member
نژاد دره شوری ترکیبی از سایر نژادها نیست و خودش یک نژاد مستقل با فنوتیپ مشخص و نمونه ژن مشخص میباشد
و در صورت حساسیت به خرج ندادن و بی تفاوت از کنار واقعیت ها رد شدن این نژاد رو به انقراض را برای همیشه از دست خواهیم داد و دیگر هم قابل تجدید نیست....

ربطی به اسب اصیل خوزستان ندارد که بتوان با بالا بردن درصد خلوص به آن رسید!!! با کدام رویه صحیح از نژادی با ژنوم متفاوت به نژادی دیگر میرسند؟ و از طرفی کدام خلوص و کدام درصد ؟؟؟ و رسیدن از چه چیزی به چه چیزی....؟!!!!

زحمت هیچ کس قرار نیست با حفظ یک نژاد قدیمی هدر برود

عوض شدن نام تولیدات نامربوط به دره شوری خالص در جهت جدا کردن اصل یک نژاد از فرع های به غلط جا افتاده نه زحمتی را زیر سوال میبرد نه مشکلی برای تولیدات بهتر در راستای دیگر خط های خونی به وجود می آورد....

aman_tsr

Member
نژاد دره شوری ترکیبی از سایر نژادها نیست و خودش یک نژاد مستقل با فنوتیپ مشخص و نمونه ژن مشخص میباشد
و در صورت حساسیت به خرج ندادن و بی تفاوت از کنار واقعیت ها رد شدن این نژاد رو به انقراض را برای همیشه از دست خواهیم داد و دیگر هم قابل تجدید نیست....

ربطی به اسب اصیل خوزستان ندارد که بتوان با بالا بردن درصد خلوص به آن رسید!!! با کدام رویه صحیح از نژادی با ژنوم متفاوت به نژادی دیگر میرسند؟ و از طرفی کدام خلوص و کدام درصد ؟؟؟ و رسیدن از چه چیزی به چه چیزی....؟!!!!

زحمت هیچ کس قرار نیست با حفظ یک نژاد قدیمی هدر برود

عوض شدن نام تولیدات نامربوط به دره شوری خالص در جهت جدا کردن اصل یک نژاد از فرع های به غلط جا افتاده نه زحمتی را زیر سوال میبرد نه مشکلی برای تولیدات بهتر در راستای دیگر خط های خونی به وجود می آورد....

اما این فقط نظر بنده نیست که دره شوری هایی که در حال حاضر داریم خلوص 100% ندارند و آمیختگی هایی با سایر نژاد ها دارند هر چند از طرفی هم میشود قانع شد به این امر که تنها شباهت دره شورها با نژاد های مذکور علت این امر می باشد. اما در خصوص کشش و رویه صحیح قصد بنده نژاد خوزستان یا هر نژاد دیگری نیست قصد بنده همان نژاد دره شور هست که میتوان به خلوص بالاتری از وضعیت کنونی دست یافت. خوشبختانه تولید کنندگان بزرگ این نژاد زمانی که انقراض و نابودی تهدید جدی برای این نژاد به شمار میرفت و کمر به احیای آن بستند تنها هدفی که مد نظر نداشتند بحث مادیات بوده و امروزه نیز همچنان آن بزرگان در راس هرم تولید کنندگان قرار دارند و خوشبختانه این خلوص با تولیدات بعدی و بعدی بالاتر رفته و خواهد رفت. بنده و امثال بنده که کوچکترین ذره ای از ان گرد و غبار زحمت را بدوش نکشیدیم هرگز نباید به خود اجازه عرض اندام دهیم چرا که وقتی پای صحبت فرزند خلف زیاد خان و یا اردشیر خان مسکوب و یا هلاکو خان و یا ... بنشینیم خواهیم یافت که چه جفاهایی در حق این نژاد و تولید کنندگانشان شده است و همین گنجینه کنونی را با چه مشقتی حفظ کردند. پس اگر خرده ای به ایشان بگیریم قطعا به زحمتشان اهانت کردیم.
سرکار خانم کسی با جمع آوری تعدادی اسب نه قصد بوجود آوردن یک نژاد دارد و نه قصد از بین بردن و ترکیب یک نژاد و مطمئن باشید تماما هدف ها یکیست اما ما باید این ناهماهنگی های فنوتیپی را در تغذیه و شرایط جوی و زندگی اسبها بدانیم و نه تفرقه و جدایی.

بنده در محضر بزرگان جسارت کردم. از حد خودم بیشتر حرف زدم. پوزش میطلبم
دیگر هم ادامه نمیدهم

aman_tsr

Member
https://www.facebook.com/pages/اســ...4759474033?sk=photos_stream&tab=photos_albums

اگر کسی پای صحبت های امیر امان الله خان دره شوری و هلاکوخان کاشفی نشسته باشه نمیگه دره شوری نژادی ترکیبی از سایر نژادهاست و ....

لطفا عرایض بنده را کامل بخونید.
تعجب میکنم یا متوجه نمیشید یا واقعا نمیخوایید متوجه بشید که منظور حقیر چیست.

بالا